fbpx

Чим зайнятись під час карантину: поради редакції «Куфера»

Редакція «Куфера» підтримує карантин, який запровадили через поширення коронавірусу, і продовжує залишатись вдома: працюємо дистанційно та уникаємо натовпу. А щоб не збожеволіти від нудьги, ми зібрали кілька ідей, чим можна зайнятись вдома (окрім перегляду серіалів).

Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні

Карантин — прикра, та все ж нагода перечитати усі нечитані книжки, послухати усі неслухані подкасти і повчитися чогось нового. Наприклад, готувати щось нове, хоча б тому, що ходити у заклади харчування та інші місця скупчення людей, не дуже розумно. Тож раджу налити собі вина, увімкнути подкаст або аудіокнигу на сервісі «абук»  і готувати: лазаньї, кіші, запіканки, вареники та супи — словом, усі страви, які можна заморозити на тижні вперед, щоб мінімізувати походи до супермаркету.

Грайте в настільні ігри: «Дженга», «Скребл», «Діксіт», «Монополія» — вибір безмежний. Та якщо у вас все добре з почуттям гумору в ці коронавірусні часи, особливо раджу біологічну стратегію «Еволюція». Тут гравці створюють власних тварин, додають їм різноманітні риси, як от здатність плавати, полювати на інших тварин або запастися жиром. 

Головне завдання — зробити усе можливе, аби якомога більше ваших тварин вижило, а тварин суперників — померло. Просто таки як вірус COVID-19. 

Марія Глушко, журналістка

Як мінімум, вдома варто залишитись, щоб не панікувати, коли навколо тебе кашляють люди. Та й перестрахуватися, щоб не захворіти, просто необхідно. 

Я вже поскладала книжки, які збираюсь читати між дзвінками і виконанням робочих завдань, але для різноманіття раджу подивитись курс «Критичне мислення» на Prometheus. Він особливо доцільний, коли навколо стільки інформації, що в ній можна втонути. Курс безкоштовний та адаптований для всіх, тож жодних складнощів у процесі проходження ви не відчуєте. Натомість зможете опанувати стратегії та процедури критичного мислення, що зможе підвищити вашу ефективність та успішність ухвалених рішень.

Переглянути фільми-номінанти Оскара

Цьогоріч фільми номіновані на Оскар перевершили усі мої очікування: дуже сильні роботи, чудовий акторський склад, вражаюча операторська робота. Я із захопленням подивилась майже всі напередодні, а в час прямої трансляції вболівала за своїх фаворитів. Обов’язково перегляньте «Паразити», «Кролик Джоджо», «Одного разу в Голівуді», «1917», «Ірландець», це ще не весь перелік. Але, гадаю, на час карантину цього вистачить. 

Виспатися

Нічого кращого за обідній сон ще не придумали. Особливо якщо ви не спали в дитсадку, то зараз можете трохи надолужити і замість обіду подрімати годинку. Водночас, не потрібно прокидатися завчасу, щоб зібратися і дістатися на роботу, тому вранці у вас в запасі точно є більше, ніж «ще 5 хвилин».

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту

Поприбирати 

Раптом у вас станеться напад «монікізму» (як в Моніки Геллер з серіалу «Друзі»), то можна влаштувати масштабне прибирання вдома. Це корисно. Всюди буде чисто й мінімальні фізичні вправи зробите. 

Навести лад у гардеробі 

По-перше, йде таки до літа (ми на це сподіваємось :), тому можна потрохи складати зимові речі подалі в шафу, а весняні дістати й зробити ревізію. Тобто переглянути весь весняний гардероб. Скоріш за все там знайдуться речі, які ви уже не захочете одягати. Їх можна віддати на благодійність після завершення карантину. Куди їх везти — читайте у нашому матеріалі: 9 можливостей віддати непотрібний одяг у Франківську.

Влаштувати домашній показ мод або складання образів 

Цей пункт випливає з попереднього. Можна ввімкнути класну музику, взяти доброго вина або чаю й спробувати погратися з одягом у складання образів. Поміксувати між собою речі, аксесуари, взуття. Пошукати в Pinterest цікаві зразки й спробувати відтворити їх зі свого одягу. Якщо ви любите одяг, то вам має сподобатись. 

Почати сортувати сміття 

Це день настав! У вас багато часу й ви вдома. Можна нарешті зайнятись сортуванням сміттям в дома. Звісно, це на випадок, якщо ви вже цього не робите 🙂 

Можна почати з базових принципів й облаштування місця для сортування. Тут в нагоді стане колонка від Аліни Мірошніченко (Не) мої пакети в океані. Як почати і продовжувати сортувати сміття у Франківську.

А про ситуацію з сортуванням у місті, куди дівати відсортоване сміття й ініціативу SORTSMART читайте тут: Сортуй розумно. Як соціальне підприємство допомагає Франківську сортувати сміття.

Вдатись до ностальгії й подивитись старі фотоальбоми 

Якщо у вас є змога погортати аналогові фотоальбоми, то вам пощастило. Але, якщо до аналогових доступу немає, то завжди під руками є телефон, у якому багато знімків, а значить багато гарних спогадів і історій. Це має потішити. 

Почитати репортажі на «Куфері» 

За рік роботи у нас на «Куфері» вийшло багато достойних репортажів. І ймовірно, ви могли щось прогавити. 

Це і репортажі з районів Франківська. І серія гонзо репортажів: з міських тролейбусів, наливайок, публічних туалетів й навіть з футбольного матчу ФК «Прикарпаття»

Ольга Перехрест, головна редакторка

Влаштуйте вечірку

Так, я знаю, що зараз наша мета — уникати скупчення людей. Проте якщо ви живете не самі, а з родиною, партнером/партнеркою чи сусідами по квартирі, то вам все одно один від одного нікуди не дітись ще три тижні. Тож включіть музику (я навіть почала складати спеціальний тематичний плейлист до коронавірусного карантину), замовте їжу (ось тут є підбірка сервісів доставки) і розважайтесь! Цілком ймовірно, що на спілкування з людьми, які є до вас найближче, вам постійно могло бракувати часу. А тут така нагода нарешті поговорити, розповісти один одному свої історії (як в «Декамероні») і влаштувати смішні танці в піжамах (адже хто вас засудить у вашому ж домі?)

Мій плейлист навіть візуалізував Олександр Грехов
Зробіть щось руками

Коли в 2009 році в усіх навчальних закладах оголосили карантин на три тижні, я сплела на спицях свій найдовший в житті шарф (його цілком вистачило би на три шарфи нормальної довжини).

Якщо ви вмієте вишивати, шити, плести, вирізати, малювати, робити аплікації тощо — то карантин дає вам шанс створити щось красиве, що буде нагадувати вам про цю дивну весну 2020-го. Якщо ж не вмієте, то, може, це нагода навчитись? Наприклад, франківська майстриня Христина Стринадюк (ми розповідали про неї та її майстерню) планує провести безкоштовні онлайн-заняття з акварелі та ліногравюри — не проґавте.

Збудуйте форт

…або халабуду, як це називалось в моєму дитинстві. Зробіть свій форт достатньо просторим, щоб за потреби в ньому можна було лежати з ноутбуком та працювати. Достатньо затишним, щоб в ньому можна було сховатись від всіх стресів довкола. І досить божевільним, щоб дати розважитись вашій внутрішній дитині — адже карантин це трохи і про розваги теж.

Роман Тихий, фотограф

У кого карантин, а у кого віддалена робота за компом. Тому ось вам музика.

Читайте також:

Головне фото: Orlova Maria

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: