fbpx

10 надійних джерел інформації про коронавірус

Окрім звичайної гігієни під час карантину треба дбати про гігієну інформаційну. Редакція «Куфера» зібрала підбірку надійних джерел, які оперативно висвітлюють ситуацію довкола пандемії коронавірусу в світі та заходи боротьби проти нього в Україні.

Будь ласка, не поширюйте неперевіреної інформації в соцмережах, бо це може або сприяти зайвій паніці, або нівелювати зусилля зі стримування поширення вірусу.

Де слідкувати за новинами про коронавірус в Україні

Міністерство охорони здоров’я

Ви хочете почати слідкувати за новинами про поширення коронавірусу, але не знаєте, з чого почати? В першу чергу стежте за повідомленнями від МОЗ — на сайті, у Facebook чи Telegram. До речі, невдовзі міністерство має почати розсилати смс-повідомлення з інформацією про заходи боротьби з коронавірусом. А поки можна поставити свої питання про вірус їхньому боту.

Центр громадського здоров’я

Тут теж публікують всі свіжі дані про поширення вірусу в Україні та світі, а також збирають корисні поради про те, як убезпечити себе від захворювання. Сторінка оновлюється рідше, ніж міністерська, але це теж офіційні та перевірені повідомлення.

Слідкувати можна на сайті або у Facebook.

Telegram-канал про коронавірус в Україні

Цим каналом займається Міністерство охорони здоров’я України. Тут щодня (а то й кілька разів на день) публікується всі свіжі (та перевірені!) дані про поширення вірусу COVID-19 в країні. Підписатись можна тут.

А ще:

на цій онлайн-мапі можна спостерігати, де в Україні фіксували випадки підозр на коронавірус — а також підтвердились вони чи ні.

Де слідкувати за новинами про коронавірус у світі

Всесвітня організація охорони здоров’я

Слідкувати онлайн за кількістю підтверджених випадків хвороби можна на цій онлайн-мапі від ВООЗ. На їхньому ж сайті можна читати про те, як поширюється вірус у світі, які заходи боротьби з ним вживають, поради для мандрівників та відповіді на поширені питання — усе для зручності зібране на одній сторінці.

До речі, ВООЗ має своє українське представництво — можна підписатись на їхню Facebook-сторінку теж.

Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC)

Ще одне офіційне й надійне джерело інформації. Тут більшість порад стосуються, звісно, громадян США, проте, наприклад, поради літнім людям (які є в групі ризику) досить універсальні.

Можна слідкувати на сайті чи у Facebook.

South China Morning Post

Мультимедійний проєкт від цього видання має дуже зручний інтерфейс, щоб слідкувати за цифрами: тут, зокрема, є не тільки кількість хворих, але й кількість тих, хто видужав. Цифри оновлюються щодня.

Де слідкувати за новинами в Івано-Франківську

Якщо (раптом) не дуже довіряєте новинам або просто звикли все брати з першоджерел, то ось три джерела, де інформація буде офіційною та перевіреною:

«Куфер» слідкуватиме за новинами — всю важливу інформацію можна буде знайти за тегом #коронавірус.

Читайте також:

Франківськ і карантин. Як працюватимуть заклади, кінотеатри й громадський транспорт

Мийте руки і не панікуйте. Пояснюємо, що треба знати про коронавірус

 

Головне зображення: John Schnobrich

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: