fbpx

Чи можна годувати качок і лебедів хлібом?

Чим тепліше, тим більше людей йде гуляти в парк чи на озеро — і годують птахів хлібними крихтами (а то й цілими шматками батонів й булочок». Здавалось би, це добра нагода провести час на повітрі і допомогти птахам. Але чи справді це так?

«Куфер» з допомогою Українського товариства охорони птахів пояснює, чи можна годувати пташок у парках.

То що, можна годувати качок хлібом?

Якщо коротко — ні.

«Хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям. Білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності — власне, окрім калорій, йому більше нічого запропонувати птасі», — пояснюють в Українського товариства охорони птахів.

Що може статись, якщо я кину хліб птахам?

  1. Це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це — дикі істоти, які мають самотужки могти про себе подбати (навіть якщо вони живуть в парку). Особливо погано, коли до підгодовування звикають каченята, які вже не зможуть в дорослому віці адаптуватись до життя без допомоги людини.
  2. Це шкодить їхньому здоров’ю. Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані «крила ангела»: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан — невиліковний.
  3. Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.
  4. Хліб приваблює хижаків — наприклад, щурів, які переносять лептоспіроз.
  5. Мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі, яка може потрапляти в легені качок і призводити до їхньої смерті.

Чи є якісь винятки?

Підгодовувати птахів для їхнього ж порятунку варто тільки у великий мороз (-15°С і нижче), або якщо птах травмований чи хворий.

І що ж варто давати пташкам в таких випадках?

Британське Королівське товариство охорони птахів рекомендує годувати лебедів зерном (наприклад, пшеницею), та овочами (особливо салатом та картоплею). Їжа має бути достатньо дрібно нарізаною, щоб птах міг її проковтнути. Кидати її треба на воду, а не годувати з рук.

Якщо вас цікавлять саме качки, зверніть увагу (за порадою іншого британського проєкту, присвяченого птахам) на виноград (без кісточок і розрізаний навпіл), зернятка свіжої кукурудзи, овес або зелений горошок.

Читайте також:

Головне фото: Brandon Riley

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: