fbpx

7 дуже різних фільмів про кохання від редакції «Куфера»

Є фільми, які хочеться передивлятись знову і знову заради їхнього щасливого фіналу, є ті, де ми цінуємо музику і ті, на яких ми багато сміємося. Редакція «Куфера» склала для вас список фільмів різного рівня романтичності, аби вам було що подивитись у ці вихідні (або колись іншим разом).

Ольга Перехрест, головна редакторка

Bringing Up Baby 

Я дуже люблю старе американське кіно: частково за його наївність, але також за те, що в ньому можна знайти впізнавані прийоми та риси, які копіюватимуть стрічки й серіали в майбутньому. Скажімо, я майже впевнена, що кінематографічним прапрадідом Роса Геллера був палеонтолог Девід Гакслі (Кері Грант) — одержимий своїми динозаврами і складний у стосунках з жінками.

Маленький спойлер: Крихітка — це домашній леопард ексцентричної Сюзанни Венс (Кетрін Хепберн), якого Девіду несподівано доводиться доглядати — бо від Сюзанни залежить, чи отримає він фінансування для свого музею. Але справа там не тільки в леопарді.

Dirty Dancing

Є багато речей, на які можна дивитись вічно, і одна з них — як Патрік Свейзі вчить Дженніфер Ґрей танцювати.

Це вдвічі ностальгійне кіно (зняте у 1980-х про 1960-ті), як не дивно, досі не втрачає своєї свіжості. Бо завжди юнаки й юнки тікатимуть від батьків на заборонені танці, виборюватимуть власну незалежність, робитимуть помилки і шукатимуть допомоги в друзів.

І пам’ятайте, що «ніхто не може засунути Бейбі у куток». Тож і самі в нього не забивайтесь.

Sing Street 

Буду чесною — я ціную фільми за їхні саундтреки. А тут він просто розкішний: The Cure, A-Ha, Duran Duran, The Clash.

Та й сама історія — абсолютно прекрасна. 1980-ті, Ірландія, через фінансові проблеми в родині головного героя переводять до безкоштовної католицької школи — де немає нічого приємного, окрім нового друга. Але все рятує знайомство з прекрасною загадковою дівчиною, яка каже, що вона – модель. «- Знімешся у відеокліпі нашого гурту? — Так». Що ж, а тепер треба зібрати гурт.

Цей фільм, хоча й може нагадувати типовий шкільний ромком: перше кохання, перші ревнощі, страх зробити перший крок, обов’язкова сцена з вечіркою у шкільному спортзалі. Але все таке є у ньому щось особливе, щасливо-сумне.

Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні

Obvious Child

Ця романтична комедія від режисерки Джилліан Робесп’єр виявиться глибшою, ніж може здатися з трейлеру — хоча б тому, що йде не за звичним для Голлівуду сценарієм.

Головна героїня, 28-річна стендаперка, якій розбиває серце хлопець, вагітніє після випадкового сексу й вирішує зробити аборт — у День Святого Валентина. В типовому голлівудському фільмі вона мала б передумати в останній момент і стати щасливою мамою, але фільм саме про те, що це вибір, який роблять тисячі жінок щороку й спокійно живуть далі. Тут немає великих драматичних жестів, але є милі й впізнавані персонажі, чудове почуття гумору й щасливий кінець.

The Big Sick

В історію кохання головних героїв цього фільму важко повірити — та річ у тому, що вона сталася в реальному житті, а десять років потому пара написала за нею сценарій для фільму.

Кумейл мріє бути стендапером, а його пакистанська сім’я з традиційними поглядами мріє, що він нарешті взявся за розум і одружився з пристойною дівчиною, яку вони для нього оберуть. Та чоловік закохується в американку Емілі, партію, яку його батьки навряд схвалили б. І от коли усе в цих стосунках починає йти шкереберть, дівчина раптом нездужає на рідкісну хворобу й опиняється в лікарні, у комі. Як не дивно, тут історія лиш починається — зі знайомства Кумейла з батьками Емілі.

Смішний, зворушливий, людський — і точно вартий тієї номінації на Оскар за найкращий оригінальний сценарій.

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту

Notting Hill

Передивлятися фільми з 1990-х водночас і дуже дивно, і дуже потішно. Вони трохи наївні за своїми сюжетами, трохи дивакуваті поведінкою й одягом героїв. Але прекрасно працюють «машиною часу» для подорожей в дитинство. 

Скажу відверто, я вирішила подивитись «Ноттінг Гілл» лише заради того, щоб пригадати, яким у молодості був Г’ю Грант — бо перед цим подивилась серіал The Undoing. І несподівано для себе провела легкий і веселий вечір у атмосфері дуже нереалістичної, але потішної історії.

В основі сюжету історія про кінозірку, яку, до речі, грає Джулія Робертс, та власника крамниці путівників, як ви вже могли здогадатися, у виконанні Г’ю Гранта. Події розгортаються у районі Лондона — Ноттінг Гілл.

Тут усе за класичним каноном романтичних комедій з 90-х. І в цьому є свій шарм.

My Blueberry Nights 

Я передивлялась цей фільм разів 15 (і підозрюю, що ще передивлюсь не раз). Але дуже гублюсь від потреби щось про нього сказати словами.

Тут не хочеться говорити про сюжет і розвиток подій. Хочеться просто, щоб той, хто дивиться, звернув увагу на світло й колір, на кадри нью-йоркського метро, на діалоги. Зрештою, на сцену поцілунку, яку не безпідставно, як на мене, вважають однією з найкрасивіших сцен поцілунку у кіно.

А ще можете помітити, чого не зробила я аж до цього року, що у фільмі грає Джуд Лоу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: