fbpx

11 різдвяних фільмів та серіалів, які ви могли пропустити

Так, на календарі майже середина січня, але ми знаємо, що ви (як і ми) продовжуєте дивитись різдвяні фільми. За роки існування «Куфера» ми зробили кілька підбірок з фільмами і, якщо чесно, цього року зайшли у глухий кут. Але залишити вас без свіжої підбірки просто не могли. 

На прохання «Куфера» відеограф Юрій Паливода відшукав більше десятка фільмів, серіалів, мультфільмів, які ми оминули увагою і детально розповів, чому їх треба подивитися. 

Кожного року ми починаємо копирсатись в мережі в пошуку новорічно-різдвяних фільмів, але натикаємось на одні й ті ж. Не сперечаюсь, такі фільми як «Один вдома», «Міцний горішок», «Гаррі Поттер» і «Нова різдвяна казка» я дуже люблю і це безсмертна класика, але іноді також хочеться чогось нового.

Цьогоріч запропоную вам кілька новорічно-різдвяних фільмів, які не були в попередніх підбірках «Куфера» , або й в інших списках. Про існування деяких , можливо, ви взагалі почуєте вперше.

Людина, що винайшла Різдво (2017)

Цей фільм недаремно перший у списку, адже повість Чарльза Дікенса «Різдвяна пісня в прозі» після публікації в 1843 році справила значний вплив в Західній культурі на святкування Різдва. У фільмі розповідається історія написання цієї повісті, мотиви Дікенса та як народився в його голові Скрудж і привиди Різдва.

Є кілька десятків екранізацій цієї повісті, але цей фільм мене вразив чи не найбільше. А можливо й більше сподобався як сама книга. Бо завжди цікаво, що твориться в голові в автора. З Дена Стівенса вийшов переконливий Дікенс, а покійний уже Крістофер Пламмер чи не «найкращий Скрудж», якого я бачив на екрані.

P.S. Окремий плюс фільму за те, що події в ньому не є художньою видумкою, а сценаристи чітко притримуються біографії Дікенса та спогадів його друзів про нього.

Листи до М. (2011, 2015, 2017)

Не гірше за будь-який Голлівуд знімають поляки. Вони взагалі з кіномистецтвом на «ти». В кожному фільмі з цієї серії розповідаються історії кількох персонажів та дива, які трапляються з ними напередодні Різдва.

Атмосферно і смішно, якісно знято, харизматичні герої. Але найбільший плюс я б поставив сценаристам, які змогли цей весь пазл подій так органічно і цікаво склали в одну історію. Якщо б фільмам за різдвяну атмосферу ставили бали, то цим фільмам я б поставив десятку.

Різдвяні хроніки (2018)

Залишившись одні вдома у передріздвяний вечір Кейт і її брат Тедді вирішують зняти на камеру прихід Санти в свій будинок. З цього і починаються всі пригоди фільму.

Здавалося б типова комедія, але роль Санти виконує сам Курт Рассел, через що його герой стає набагато харизматичнішим і цікавішим. А чого тільки вартий (увага: спойлер) рок-н-ролл в тюремній камері в його виконанні!

Крампус (2015)

Це в нас кажуть дітям, що якщо ті будуть нечемні, то Миколай принесе їм різочку, чи не принесе айфон. Чи чим там ще зараз залякують дітей? А от в європейців для таких справ є Крампус, і це не вигадки голівудских режисерів, а популярний фолькльорний персонаж, брат Санти.

Фільм розповідає історію однієї сім’ї, до якої навідався Крампус на Різдво. Спершу може видатись, що це просто чорна комедія, але ні. Це цілком не шаблонний атмосферний новорічно-різдвяний фільм жахів.

Сім’янин (2000)

Головний герой успішний бізнесмен та холостяк Джек Кембел отримує на Різдво подарунок — сім’ю. Це не те, що він просив в Санти. Але можливо це його другий шанс?

Дуже дивно, але саме цей фільм я не бачу в жодних підбірках. Можливо це тому, що пік кар’єри Ніколаса Кейджа давно минув. А от і дарма, цей фільм як ніколи доречний на Різдво.

Різдвяна пісня (2019)

Чергова екранізація повісті Чарльза Дікенса, про яку я згадував вище. От тільки автори серіалу пішли далі і дофантазували дещо в сюжеті. Серіал виглядає атмосферним, моторошним, похмурим, не таким наївним, як оригінал. Цього трохи, як на мене, бракувало попереднім екранізаціям. А можливо просто тоді ще не настав час для таких експериментів. Адже в цій історії більше розкриваються мотиви Скруджа ненавидіти Різдво. Цьому Скруджу я вірю.

Серіал має кілька недоліки, до прикладу каст другорядних акторів, адже деяких вибрали під тиском нових модних трендів в кіно. Але в цьому випадку я готовий їх пробачити, бо плюсів в серіалі все ж більше.

Мій друг Дід Мороз (2014)

Шестирічний хлопчик Антуан вірить в Діда Мороза і сподівається, що той допоможе йому поспілкуватись з татом, який вже давно помер. Який же він був щасливий, коли зустрів Діда Мороза. Той якраз пробирався в сусідню квартиру за «золотом, яким заправляє свої сани, щоб ті літали». В підсумку хлопчик стає помічником Діда Мороза, а згодом і другом.

Хоча ще не зрозуміло, хто кому більше допоміг. Підкупив мене в фільмі ненав’язливий гумор і безпосередність шестирічного Антуана. Такий собі різдвяний сімейний бадді-муві.

Хеппі (2017) 

Абсолютно не сімейний серіал, де багато чорного гумору та крові. Головний герой алкоголік-найманець Нік Сакс, в минулому — коп, вирішує врятувати маленьку дівчинку з рук психопата-викрадача в одязі Санти. Нік тільки дізнався, що дівчинка — його дочка. А допомагає йому її уявний друг єдиноріг на ім’я Хеппі.

Звучить якось трешово? Так воно і є. Серіал заснований на коміксах і має справді непогані рейтинги і свою різдвяну атмосферу.

Мерзенна вісімка (2015)

Кілька дуже підозрілих незнайомців з револьверами застрягають в одній таверні посеред лісу в хуртовину. Таке собі сімейне свято у Квентіна Тарантіно.

Мій друг каже, що цей фільм входить в його топ новорічно-різдвяних фільмів. Важко з ним не погодитись. В фільмі, в якому стільки снігу і хатина з каміном серед лісу не може бути не різдвяним, хоча тут і немає традиційної ялинки. Так, тут багато крові, стрілянини і вбивств. Ну… різдвяні комедії це не фішка Квентіна.

Постоялець з Космосу (2021)

Одним з кращих серіалів минулого року, на мою думку, є «Постоялець з космосу». Головним героєм серіалу є інопланетянин, який летів до Землі із завданням врятувати її, винищивши спеціальною зброєю все людство. Але через прикру аварію падає та потрапляє в маленьке містечко в Колорадо і прикидається лікарем на ім’я Гаррі Вандершпігель.

Серіал легкий і сповнений відмінним гумором. До того ж цікаво спостерігати, як головний герой стає людиною, і не тільки в фізичному сенсі.

Шерлок: Бридка наречена (2016)

Навіть якщо ви не є фанатом серіалу «Шерлок», бо вам здається, що Холмс з смартфоном в руках — це якась дикість, то серію про бридку наречену можете сміливо дивитись. Це окремий різдвяний епізод від творців серіалу. Тут Шерлок класичний, Лондон вікторіанський, а на Бейкер-стріт падає сніг. І, звісно ж, в фільмі, як завжди присутня цікава загадка.

Мульфільми

В цьому списку немає мультфільмів, оскільки справді найкращі з них «Куфер», вже радив: «Клаус», «Хранителі снів», «Полярний експрес», «Жах перед Різдвом». Можу ще нагадати, що в найкращих мультфільмів-трилогій є свої різдвяні короткометражки: «Льодовиковий період. Різдво мамонтів», «Різдвяний Мадагаскар», «Шрек: Різдво».

І раптом ви ще не подивились 

Знаю людей, які дуже люблять всі фільми про Гаррі Поттера, але при цьому були розчаровані, що спецвипуск — це документальний епізод, а не художній фільм-продовження. Тому й не дивились його. Я, якщо чесно, такого погляду не розумію. Бо якщо любиш кіно, то також любиш заглянути за куліси: а як це знімалось? А як придумали цю сцену? А який цей актор в реальному житті? Чим керувались і що нам хотіли сказати автори фільму?

Також розумію прагнення акторів дати відповіді на ці питання та поділитись кількома історіями, адже фільми для них — це тільки  вершина айсберга, бо процес зйомок тривав роками, а для головних героїв це половина дитинства. На знімальному майданчику вони знаходили друзів та наставників,  вперше зрозуміли ким хочуть стати.

Фільм розрахований на те, щоб розбудити в нас ностальгію і сентименти. І знаєте що? Йому, чорт забирай, це вдається!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: