Це був довгий рік, і ми зрозуміємо, якщо ви прочитали не всі тексти, які виходили на «Куфері». Тому ми зібрали 12 найпопулярніших текстів року, що минув (окрім підбірок з новинами про коронавірус, бо навіщо їх перечитувати?).
Маєте час надолужити і прочитати!
Тести про місто
Чи не забули ви, як виглядає Франківськ?
Ми зробили цей текст у квітні. Це був розпал карантинної весни, коли через тривале сидіння вдома ми дуже, дуже скучили за зустрічами у центрі міста і прогулянками середмістя.
Перевірити свою пам’ять і знання Франківська можна тут.
Як добре ви знаєте вулиці Івано-Франківська?
Для цього тесту мало буде лише візуальної пам’яті. Адже тут знадобиться уважність до топографії: доведеться згадати назви вулиць, де вони розташовані та що взагалі про них відомо.
Ви таке бачили? Тест на знання франківської реклами
Ще один тест на уважність, хоча в цьому випадку хотілось би скоріше стерти це зі своєї пам’яті. Бо це тест про міську рекламу. Погану міську рекламу.
Впізнати кожну вивіску та білборд можна тут.
Про подорожі
Куди поїхати з Франківська на машині: 3 цікаві маршрути Західною Україною
Ми багато пишемо про те, де можна провести вихідні (або відпустку) недалеко від Франківська. У цьому матеріалі своїм досвідом подорожей мальовничими містечками Галичини з нами поділились Андрій та Христина Гнатів (до речі, у них дуже романтична історія знайомства — почитайте).
Почати прокладати маршрут для подорожі можна після прочитання.
Куди поїхати відпочити біля Франківська: 8 цікавих маршрутів
Цю підбірку, мабуть, краще відкласти до тепліших часів (хоча така зима, що можете й не чекати). Вона стане в пригоді власникам велосипедів, яким вже набридло кататись лише вулицями міста і які шукають цікавіших маршрутів.
Складати гайд веломаршрутами нам допомагали організатор змагань з екстремального катання Євген Терзіясон та велосипедистка Ольга Бойчук.
Відповідаючи на різноманітні питання
«Куфер» відповідає на 11 питань про секс
Цей матеріал був частиною мініциклу, присвяченого Дню святого Валентина. Ми запропонували нашим читачам анонімно поставити будь-яке питання про секс (задоволення, безпеку чи стосунки), і разом з українським проєктом з сексуальної освіти «Вперше» давали на них відповіді. Сподіваємось, цей матеріал справді був корисним і зробив чиєсь життя краще.
Дізнатись, про що ж саме нас запитали, можна тут
Кольорові фасади: за і проти. Що принесе більше користі для дітей?
Ми багато писали про міський простір, але ця колонка архітектора Андрія Чернікова виявилась найпопулярнішою. Він пояснює, чому треба обережніше ставитись до розфарбовування міста в яскраві кольори. Особливо коли мова йде про простори для дітей, такі як дитячі майданчики чи садочки.
Розібратись, чому веселі кольори не завжди найкраще рішення, можна тут.
Дослідження міста
Камера часу. Як змінився Івано-Франківськ за 50 років
Звісно, ми підозрювали, що Франківськ за пару десятків років добряче змінився. Але було цікаво переконатись в цьому на власні очі, порівнявши архівні фотографії з новими, які ми зробили (до речі, теж на плівку).
Пороздивлятись фотографії можна тут.
Фантастичні вілли і де їх шукати. Екскурсія садибами Франківська
Архітекторка Анастасія Обрізків провела для нас три архітектурні екскурсії, де пояснювала нам, як можна по-новому побачити франківські будинки. Але серія з віллами виявилась найпопулярнішою.
Познайомитись з садибною забудовою міста можна тут.
Люди та їхні історії
Медик в скафандрі. Як працює франківський лікар-інфекціоніст під час пандемії коронавірусу
Цього року у центрі уваги як медіа, так і читачів опинились медики. Вони опинялись на обкладинках світових журналів, їм дякували і допомагали. Ми ж познайомились з молодим лікарем-інфекціоністом Сергієм Федорківим і розпитали його, як змінилась його робота від початку пандемії. А він пояснив нам, чому студенти-медики можуть навіть заздрити лікарям, які працюють на передовій.
Читати про особливості роботи медиків під час пандемії.
Без стигми про COVID-19. Як це — хворіти на коронавірусну хворобу у Франківську
Важливо нагадати: коронавірусна хвороба реальна і дуже неприємна (навіть якщо ви переконані, що це все масонські вигадки). І якщо ви вагаєтесь, а чи не порушити ізоляцію і не піти на якесь велелюдне зібрання, почитайте про хворобу та лікування, про які нам розповів консультант з транспорту і дослідник безпеки дорожнього руху Віктор Загреба.
Прочитати про досвід боротьби з хворобою можна тут.
ГІФ: 4 історії про культове місце і що буде з кав’ярнею далі
Можливо, одна з найважливіших втрат міського простору в цьому році: культова кав’ярня «Говорить Івано-Франківськ» припинила роботу на площі Ринок. Ми чекаємо її відродження у новому місці (як кажуть у мережі «23 ресторани», до якої входить кав’ярня, новий заклад збереже назву). Пояснити, чому вона була такою важливою для міста та його людей, нам допомагали письменник Остап Українець, співзасновник Coffee Lab Roasters Маркіян Гораль, фінансова менеджерка «23 ресторани» (яка починала офіціанткою в ГІФі) Ірина Сенко та подієвий менеджер Промприлад. Реновація Тарас Малий.
Ностальгувати за ГІФом можна тут.