fbpx

Куди поїхати відпочити біля Франківська: 8 цікавих маршрутів

Втомились від міста, але не знаєте, куди поїхати, поки не запрацює міжобласний транспорт? Пропонуємо взяти велосипеди та поїхати досліджувати найближчі околиці Івано-Франківська. Складати веломаршрути «Куферу» допомагали організатор змагань з екстремального катання Євген Терзіясон та велосипедистка Ольга Бойчук.

Запропоновані маршрути вкладаються у 20 км в один бік і цілком доступні для велосипедистів з будь-яким рівнем фізичної підготовки. Проте зверніть увагу: більшість веломаршрутів, які ведуть з Франківська (окрім тих, що на півдні) — це підйоми в гору. Тож якщо ви не готові крутити педалі на пагорбах, частину дороги доведеться пройти пішки.

Посіч

Головна мета поїздки до села Посіч — маленьке озеро, з лебедями та рибою.

Біля озера є альтанка, тож якщо ви хочете влаштувати пікнік, матимете таку можливість. Але врахуйте, що іноді тут може зібратись чимало інших людей, які планували відпочити за містом.

Важливо пам’ятати, що дорога до Посіча — погана, а останні кілька кілометрів вона ще й веде вгору. Тож весь шлях подолати велосипедом буде важко, доведеться пройтись пішки.

Глиняний кар’єр

Кар’єр, біля якого є озеро та ліс, розташований між селами Загвіздя та Підлісся. Шлях туди складе трохи більше 20 км.

Біля самого кар’єру є озеро, але якщо вам цього замало — можна покататись у сусідньому сосновому лісі. Через ліс можна доїхати до альтанки або навіть до каплиці.

Врахуйте, що дорога до кар’єру може бути важка через крутий підйом, а також бетонні плити, якою вона вкрита.

Козакова долина

Це — маркований веломаршрут протяжністю у 23 км, але немаркованих стежок і доріг там набагато більше, що дозволяє вибудовувати багато варіацій для катання.

Заїхати туди можна через Вовчинецькі гори. Проте врахуйте, що через набір висоти якийсь час доведеться вести велосипед за собою. Оскільки маршрут маркований (хоч і давно), він зручно обладнаний для відпочинку — є навіть лавочки, щоб зупинитись.

Проте після дощу сюди краще не їхати.

Дем’янів лаз

Урочище на північному заході Франківська. Заради чого варто їхати, то це заради озера. На мапі виглядає, ніби воно складається з трьох озер, але насправді це одна водойма.

Село Павлівка

На відміну від більшості лісів біля міста, тут можна побачити справжній «дикий» ліс. А також з пагорба відкривається чудовий краєвид на місто.

Доїхати сюди можна через Угринів: від вулиці Незалежності відходить польова дорога.

Підпечери

Село Підпечери отримало свою назву завдяки справжній печері, що є довколишніх пагорбах. Але й сам шлях сюди дуже мальовничий: можна їхати полем або уздовж траси на Тернопіль. Дорогою обов’язково трапиться гарний місточок через річку.

За бажанням можна продовжити маршрут і доїхати до Тисмениці. Виїхавши на пагорб, можна побачити чудовий краєвид на Франківськ. 

Стара австрійська залізниця

Колись у цьому місці проходила стара австрійська Трансверсальна залізниця Галичини. Хоча колій тут вже давно немає, але насип від залізниці залишився. Перевага цього маршруту — дорога ідеально рівна. Нею можна проїхати від Хриплина до Тисмениці.

У дощ обирати цей маршрут не варто.

Уздовж Бистриці Надвірнянської

Найкоротший маршрут, заради якого навіть не треба виїжджати з міста. Він веде від залізничного мосту до Опришівців.

 

Про що варто подбати перед виїздом?

  • візьміть з собою мінімальний набір для можливого ремонту велосипеда — насос та латки;
  • подбайте, щоб ваш телефон був заряджений і в ньому працював GPS;
  • не забудьте про воду та дощовик.

 

Читайте також:

Якщо вам подобається наша робота — підтримайте «Куфер»!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: