fbpx

Що подивитись в Івано-Франківську під час карантину взимку? Маршрут для ...

Карантин, пандемія, локдаун — але зимові вихідні, канікули чи відпустку ніхто не скасовував. Якщо ви збираєтесь на Новий рік чи Різдво до Івано-Франківська, ось новий зимовий ґайд для знайомства з містом: що побачити, куди піти і де поїсти.

Просто піти гуляти

Знаємо, це — найпростіше рішення, як провести час в місті, уникаючи натовпів і не думаючи про карантинні обмеження. Але у нас є кілька варіантів, як зробити прогулянку цікавішою:

Піднятись на ратушу

Звісно, це не дуже оригінально, але звідки ще ви зможете зробити такі чудові фотографії? Але готуйтесь: доведеться подолати 166 сходинок.

Оглядовий майданчик працює з 10:00 до 20:00 (останній підйом о 19:30). У понеділок тут вихідний.

Піти на карантинну версію різдвяного ярмарку

Цього року через пандемію повноцінного різдвяного ярмарку в місті не буде. Проте, якщо ви будете у Франківську з 20 до 25 грудня, маєте можливість потрапити на мініверсію ярмарку. Біля міської ратуші можна буде випити глінтвейн та купити подарунки від місцевих виробників.

Проте не забувайте, що там треба бути в масці та дотримуватись дистанції.

Ось так виглядав різдвяний ярмарок минулого року

Піти у Палац Потоцьких

Палац Потоцьких (вул. Шпитальна, 3) вартий уваги в будь-яку пору року. Але ні, самого палацу тут немає — хіба брама і спогади про нього.

Проте під час новорічно-різдвяних свят є кілька причин зайти сюди:

  • тут працюватиме ще один ярмарок з ялинками (18, 24, 28, 29 і 30 грудня);
  • тут вже другий рік поспіль встановлюють унікальні шопку з ялинкою;
  • з 19 до 31 грудня тут працюватиме виставка «Тварини льодовикового періоду» (коли ще ви побачите у Франківську майже справжніх мамонтів?).

Покататись на ковзанці

Можливо, вам не до душі просто блукати вулицями і роздивлятись будинки. Що ж, ми вас розуміємо. І пропонуємо більш активний спосіб провести вільний час у зимовому Івано-Франківську — сходіть на ковзанку.

Ковзанка біля ратуші працює щодня, з 10:00 до 22:00. З понеділка по четвер година катання для дорослих коштує 100 грн, для дітей — 80 грн. З п’ятниці по неділю 140 грн і 100 грн відповідно. У цю ціну входить вартість прокату ковзанів (але можна прийти зі своїми — ціна від цього не зміниться).

Якщо ви не впевнено стоїте на ковзанах, то рекомендуємо спершу прочитати наш гайд про те, як підготуватись до виходу на лід.

Дивитись на озеро і годувати качок

Усі прогулянки Франківськом врешті-решт завершуються біля озера та міського парку.

Міське озеро зробили штучно у 1950-х роках. Влітку тут засмагають, плавають чи катаються на човнах. Взимку тут теж можна зустріти людей, які купаються у холодній воді, разом із рибалками та спортсменами, та здебільшого це місце, де можна побути на одинці з собою. Якщо вагаєтесь, тільки подивіться на фотопроєкт нашого фотографа Романа Тихого про життя довкола франківського озера.

Але якщо вас не дуже приваблює ідея просто дивитись на воду, ви можете зайти до парку. Там, у менших озерах, живуть дуже милі качки й лебеді (які тільки й чекають, щоб їх сфотографували). Проте будьте уважні: годувати хлібом цих красунчиків не варто (ми пояснювали, чим годувати лебедів і качок). Тому краще захопіть з собою салат.

Кудись зайти

Якщо вам хочеться влаштувати собі культурне дозвілля, доведеться встигнути до 8 січня, адже потім заклади культури будуть змушені зачинитись до 24 січня через локдаун.

Але ось куди варто завітати:

  • Галерея «Детектор»

Галерея працює на третьому поверсі заводу «Промприлад» (вул. Сахарова, 23), поміж коворкінгом, майстернями і баром. Якщо ви любите сучасне мистецтво, вам тут точно сподобається. До 23 грудня тут триває виставка Ярослава Яновського «Час кроль’я».

  • Підземний Перехід Ваґабундо

Ще один творчий простір, без якого вже неможливо уявити культурне життя Франківська. У Ваґабундо (вул. Орлика, 7) регулярно відбуваються події, а також влаштовують виставки.

  • Асортиментна кімната

Ще одна незалежна галерея, куди варто зайти (вул. Січових стрільців, 15). По-перше, щоп’ятниці тут влаштовують кінопокази (але за розкладом краще слідкувати на їхній Facebook-сторінці), по-друге, у грудні тут відкривають виставку фотографки Олесі Саєнко. Ви могли бачити її фотопроєкт про психогеографію на «Куфері». А у своєму новому проєкті Want to know a secret вона займається фоторозслідуванням і шукає відповідь на питання, куди зникає маленька дівчинка у процесі свого дорослішання.

  • Музей мистецтв Прикарпаття

Колишній костел Непорочного Зачаття Діви Марії ХVІІ (майдан Шептицького, 8), що в радянський час перетворили на музей — вже тільки цей факт робить це місце вартим уваги. Та тут ще неймовірно красивий простір та музейна колекція. Старовинні церковні скульптури Іоана Пінзеля, картини прикарпатських і західноєвропейських художників, а також тимчасові виставки, які змінюються.

Працює з 10:00 до 17:00. Врахуйте тільки, що у понеділок в музеї — вихідний.

Піти в театр

У самому центрі міста, за Стометрівкою, стоїть велична будівля Івано-франківського драматичного театру (вул. Незалежності, 42), зведена у стилі конструктивізму.

Театр настільки популярний у Франківську, що квитки на прем’єри розлітаються миттєво. Тож ліпше подбайте про квитки завчасно (купити їх можна тут). Зверніть особливу увагу на прем’єру «Гоголь Кабаре», або визнаний хіт — «Гуцулку Ксеню».

Поїсти й випити

Для декого франківські заклади — вже достатня причина приїхати в місто. Хороша новина: якщо ви приїдете до 8 січня, то зможете насолодитись їхньою атмосферою у повній мірі. Погана: якщо ж ви плануєте влаштувати франківські канікули під час локдауну, доведеться замовляти їжу з собою або з доставкою.

Але «Куфер» не готовий відмовлятись від спокуси з’їсти щось смачне, тож пропонуємо найкоротший список рекомендованих закладів.

Каву радимо пити у «Moun» (вул. Лесі Українки, 3), «Фабриці кави» (Південний бульвар, 35), «Ростерії кави» (вул. Крушельницької, 2) чи «Legendary coffee» (біля міського озера).

На обід можна зайти на PromFood, що працює на Промприлад. Реновація (вул. Сахарова, 23). А повечеряти італійською кухнею у Fabbrica (вул. Вірменська, 1) (там, до речі, можна купити борошно, яке роблять в самому ресторані, або домашню пасту). Або спробуйте неаполітанську піцу у Veterano Pizza (пл. Міцкевича, 6).

У «Мануфактурі» (пл. Міцкевича, 6) готують, певно, найсмачніші гофри в Україні. Українські страви краще пробувати у «Першій сімейній ресторації Мулярових» (вул. В’ячеслава Чорновола, 5), на морепродукти сходіть до гастробару «Балкон» (пл. Ринок, 8) або у «Мушлю» (вул. Мельничука, 16б).

На класичні десерти варто завітати у Delikacia (вул. Незалежності, 20), а спробувати солодке без цукру можна у Mondays cafe & store (вул. Івана Франка, 11).

Завершувати день можна з коктейлями на PromBar (вул. Академіка Сахарова, 23). Чи піти у Copper Head (вул. Гетьмана Мазепи, 6) або «Бочку» (вул. Страчених Націоналістів, 3), де є і крафтове пиво, і коктейлі. Локальний крафт можна спробувати у «ГОСТ бар» (вул. Леся Курбаса, 5).

Або можна піти на сидр у «Білий Налив» (вул. Січових Стрільців, 68а), у «П’яну вишню» на вишневу наливку (вул. Незалежності, 4) чи у чарочну «Артур Бернс» (вул. Бельведерська, 10а) на наливки, коктейлі та сендвічі. Ще зазирніть у бар «Блуд» (вул. Незалежності, 25), який за атмосферою нагадує speak easy бари.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: