fbpx

Що робити, якщо ви залишились вдома на свята? 13 ідей редакції «Куфера»

У попередні роки на довгі святкові вихідні було якось простіше: можна було ходити в гості до друзів, не вилазити з кінотеатрів або ковзанки. Але зараз варто якомога менше часу бути серед натовпу. Тож щоб ви не занудьгували вдома, редакція «Куфера» зібрала кілька ідей, чим можна зайнятись під час свят. Або під час майбутнього локдауну.

Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні

Подивитися «Це дивовижне життя»

Цей фільм займає перше місце більшості списків різдвяних фільмів, які я переглядала, але якось так сталося, що досі його не бачила. Тож можливо, цього року обійдеться не лише «Поттеріаною» і «Сам удома». Недарма ж ця стрічка 1946-го року стала культовою.

Влаштувати тиждень котроїсь з кухонь світу

Нові смаки, запахи, поєднання — це теж своєрідний спосіб подорожувати. А оскільки хто зна, як підуть справи у 2021, можливо й один з небагатьох способів. Пан азійські, ліванські, індійські чи кримськотатарські страви — вибір безмежний. А якщо ще й знайти харизматичного шефа чи шефиню на Youtube, можна послухати цікаву передісторію й глибше зрозуміти походження тих чи інших традицій. Наприклад, про кухню Ірану круто розповідає Енді Барагані, а про індійську — Прія Крішна.

Дослідити район поряд із залізничним вокзалом

Гаразд, будьмо чесні, ми всі скучили за реальними подорожами. Навіть за Укрзалізницею (хто б подумав). І це наштовхнуло мене на думку: щоразу, коли поїзд від’їжджав від вокзалу, я собі обіцяла, що якось обов’язково поблукаю районом, який видно з вікна вагону. Так от, чому не зробити це зараз? Там точно мало людей, а почуття приємної ностальгії гарантовано.

Вулиця Купчинського

Грати у настільні ігри

А оскільки улюбленці Scrabble та Еволюція вже дещо набридли, дуже хочу спробувати щось нове. Наприклад, зіграти у «Крила», «Знайомці» або «Тераформування Марса». Або у «Квиток на поїзд» — знову ж таки, щоб подорожі хоч якось були присутні.

Ольга Перехрест, головна редакторка

Почати вчити іноземну мову

Звісно, перспективи відкритих кордонів поки що туманні, як франківський січень, але з чогось же треба починати. Тож якщо ви (як і я) давно обіцяєте собі вивчити німецьку/французьку/португальську тощо, то це можна починати прямо вже. Скачайте додаток Duolingvo, пошукайте «Гаррі Поттера» в необхідному дубляжі та з потрібними субтитрами, вивчіть колядку іноземною мовою — і ось ви вже зробили перший крок до мрії. Далі буде легше

Розсортувати бібліотеку

Варіант не для кожного, але якщо у вас більше, ніж 3 книжки, він вам підходить.

Наведіть лад у своїй книжковій шафі: порахуйте книжки, розберіться, чи всі вони вам досі потрібні (може, якусь частину вам захочеться віддати у міську бібліотеку). Придумайте власну систему, як їх розставити на поличках: за ім’ям автора, темою чи кольором корінця. І не забудьте зробити фото до і після — буде чим похвалитись в інстаграмі.

Сходити подивитись на качок

Серйозно, це одне з найкращих медитативних занять, яке можна придумати у зимовому франківську. Тож якщо ви не знаєте, де себе подіти, а вдома всі справи вже зроблені — йдіть у парк і спостерігайте за качками. Головне — не годуйте їх хлібом (ми вже пояснювали, чому).

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту

Дивитися відеозаписи концертів улюблених виконавців 

Якось пару років тому у новорічну ніч ми з друзями шукали щось більш-менш підходяще для фону поки ми сиділи за столом. І зовсім випадково натрапили на запис блюзового концерту Хью Лорі (так, Доктор Хаус ще й музику пише). І це було чудово. Другу половину вечора ми просто «залипали» на концерті. На звичні зустрічі з улюбленими музикантами нам ще чекати і чекати. Тому сміло шукайте їхні виступи на Youtube, вмикайте голосніше і підспівуйте разом з ними. 

Зваріть глінтвейн 

Коли ж варити глінтвейн, якщо не зараз! Це вам і проведений весело час. І хороший напій. І вдома буде святковий запах. Ідеально. 

Складіть список того, що вас тішить 

Я дуже люблю списки. І один з найкорисніших списків, які я коли-небудь складала — перелік того, що вас тішить й веселить. Повірте мені на слово, вам потрібен такий список. 

Інструкція дуже проста: сідаєте й виписуєте усе-усе, що приносить вам задоволення й радість. Підійдуть і великі мрії й дрібні буденні справи. 

Для чого вам такий перелік? Коли наступного разу вам буде зле, то загляньте у нього й зробіть щось з тих пунктів, які записали. Справа в тому, що наш мозок у час поганого настрою чи невдач забуває про прості дії чи речі, які можуть підняти нам настрій чи втішити. Список допоможе. 

Відправте поштівки родичам і друзям 

Цьогорічні свята дуже не схожі на традиційні: коли можна зустрітись з усіма близькими. Так, у нас є інтернет і zoom, й не все так погано. А ще свої вітання можна передати старим способом — підписати й відправити поштівки. Це дуже приємне заняття. А родичі й друзі будуть вам вдячні за вияв уваги в такий спосіб. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: