fbpx

Згадати все. Найкращі тексти «Куфера» за рік

«Куфер» підбиває підсумки свого першого року роботи: з понад 300 публікацій, які ми зробили, обрали по три тексти з кожної рубрики (окрім планів), які стали найпопулярнішими серед наших читачів. Перевірте, чи читали ви їх всі.

Місто

Який район Франківська вам підходить?

Цей тест — результат дослідження районів Івано-Франківська, яким редакція «Куфера» займалась у рамках спецпроєкту «Районізація». Ми почали з того, що склали мапу та розібрались, навіщо взагалі містам райони, а потім влаштували експедиції до чотирьох різних частин міста. Тож тепер ми трохи краще розуміємо, чим Бам відрізняється від Позитрону, а Княгинин — від Кішлака. Цей тест підкаже, який з тих районів, що ми дослідили, вам пасує найкраще. Хто знає, можливо, цей результат знадобиться, коли ви будете шукати нове помешкання в місті.

Тест можна пройти тут.

Вперед у минуле: як змінився Франківськ за 50 років

Чи ви міркували, як виглядали знайомі будинки чи вулиці декілька десятків років тому? Як сильно змінився Івано-Франківськ за цей час? Наші фотографи спробували порівняти знимки Івано-Франківська 40-50 річної давності зі знимками, зробленими в наші дні.

Роздивитись зміни можна тут.

Райони між нами. З яких частин складається Франківськ?

У Франківська немає адміністративних районів. Проте мешканці Пасічної точно знають, що вони мешкають не на Братах (і навпаки). Межі районів — зазвичай, невидимі й малопомітні — розділяють міста на більші чи менші фрагменти мозаїки. З цього тексту почалось наше дослідження районів міста: тут є їхня мапа, трохи їхньої історії та пояснення, навіщо вони взагалі потрібні містам.

Прочитати про райони можна тут. 

Люди

Сусідська кав’ярня: як рік варити каву на районі і не закритись

Thunder Espresso Bar — кав’ярня, що працює на вулиці Пулюя, 15. Її історія більше нагадує пригоду, аніж ніж класичний продуманий бізнес-проєкт: засновники, друзі дитинства, майже нічого не знали про каву до відкритя кав’ярні, проте ризикнули і навчились всього на ходу.

Про те, як від картинки інтер’єру таки дійти до відкриття кав’ярні, в чому особливості роботи подалі від центру, а головне, чому навчились і зрозуміли хлопці відкриваючи свій заклад, вони й розповіли «Куферу».

Надихнутись їхнім прикладом можна тут.

Хто ти на галицькому весіллі?

Весілля на Галичині — подія особлива. На порядне галицьке весілля мусить зібратись вся родина: двоюрідні і троюрідні, цьоці і вуйки, тети і стрийки, навіть хресна з Канади та далекі знайомі (адже якщо ви танцювали минулоріч на весіллі їхньої племінниці, то годиться запросити у відповідь). Над столами линуть пісні, дзенькіт келихів, аромати грибної юшки, голубців і горіхово-макових пляцків з вишнями.

Аби розібратись, хто є хто на весільній забаві (і за яким столом ваше місце), ми склали цей тест. В процесі дуже кортіло танцювати коломийки і пити за здоровля молодих.

Готуйтесь, що після цього тесту вам може захотітись піти на чиєсь весілля. Пройти його можна тут.

Звірі близько, або хто господар на верховинських полонинах

Порівняно з іншими країнами Європи, в Україна багато великих хижаків. Але якщо порівнювати з власним минулим, їхня популяція значно зменшилася. Та природоохоронці у Національному природному парку «Верховинський» допомагають це змінити.

Один з перших великих текстів «Куфера», який пояснює, як люди в горах навчились жити поруч з дикими звірами, та при цьому можуть їх майже не бачити.

Прочитати його можна тут.

Гайди*

8 можливостей віддати непотрібний одяг у Франківську

Ця підбірка — абсолютний лідер за кількістю переглядів. А ми всього лише запропонували не зберігати речі у шафах роками, а віддати непотрібні сорочки, штани, футболки чи взуття тим, кому вони необхідніші. Наприклад, благодійним організаціям чи до майстерні, що шиє зі старого одягу сумки та іграшки.

Дізнатись, куди нести одяг, можна тут.

Що побачити в Івано-Франківську? Місто на годину, день і вихідні

Наша перша екскурсія Франківськом, яку ми підготували для його гостей. Поради «куди піти» поділені на три категорії: якщо гості міста мають лише кілька годин, цілий день або ж залишаться на вихідні (до речі, нещодавно ми склали і зимовий путівник).

Влаштувати екскурсію містом можна тут.

Make Їdalky Great Again. Великий путівник їдальнями Івано-Франківська

Opus magnum наших репортерів Валентина Перуза та Юліана Воробйова, які обійшли чи не всі можливі їдальні у середмісті Франківська, дізнались, чим там годують і скільки це коштує. Тепер у нас є власні експерти з котлет і салату «Дністер». Жоден з авторів матеріалу не постраждав.

Дізнатись все про франківські їдальні можна тут.

*до найпопулярніших гайдів потрапили також дві підбірки нових закладів. Проте з моменту їхньої публікації частина їх встигла закритись, тож ми вирішили залишити це для окремих, ресторанних, підсумків року.

Думки

Збудуй, живи, продай. Як працює франківський ринок новобудов

Чому Франківськ всіяний новобудовами і це не зовсім добре для міста? Чи живе хтось у цих нових квартирах? Спеціально для «Куфера» Андрій Черніков написав колонку про те, як працює місцевий ринок нерухомості і чому за ним треба уважно слідкувати.

Познайомитись з дивним світлом забудов можна тут.

Як це: переїхати у Франківськ, коли у тебе роман зі Львовом?

На що схожий Франківськ для людей, які сюди переїжджають? Зі слів співзасновниці маркетингової агенції Romanesco Яни Гетьман, це трохи магічне місто: схильне до гедонізму й щирості, з безлюдними вулицями та відсутністю культу «успішного успіху».

У своїй колонці вона розповідає про власний досвід Франківська — міста, якому пасував би санаторій та де люди ніколи не відводять погляду.

Подивитись на Франківськ по-новому можна тут.

Чому ми вживаємо фемінітиви. Колонка редакторки

Чому фемінітиви — це не страшно, а навпаки зручно й логічно? У цій колонці наша редакторка Ольга Перехрест просто та зрозуміло пояснює, чому «Куфер» вживає фемінітиви, чому жарти над фемінітивами не смішні, а слова мають значення.

Дізнатись про роль фентезі та учасниць національного руху в розмові про фемінітиви можна тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: