fbpx

«Куфер» рекомендує: 7 серіалів, які можна подивитись за вихідні

Редакція «Куфера» продовжує ділитись тим, що нам подобається. Після книжок і фільмів наша команда розповідає про серіали. Спершу ми думали, що будемо згадувати лише про короткі — такі, щоби переглянути за день чи два. Та все ж трохи не стримались. Але попереду вихідні з дощем, тож чим не причина залипнути на кілька сезонів в теплі?

У сьогоднішній підбірці: історії про золотошукачів, чарівне королівство, комедія про американську політику і детектив про серійну вбивцю, містика Дональда Гловера і серіал, який допомагає нам робити опитування на facebook-сторінці.

Десяте королівство / The 10th Kingdom (1999)

Тривалість: 5 серій

Ольга Перехрест, головна редакторка:

Загалом, ця історія не дуже складна. Є Дев’ять королівств, якими має правити Принц — після того, як пройде коронацію. Але його мачуха, Зла Королева, перетворює принца на пса. Що ж, з мачухами-чаклунками таке трапляється. Принц-пес тікає до паралельного світу (нашого, реального світу) і зустрічає там прекрасну дівчину Вірджинію. Зла Королева відправляє на пошуки принца і дівчини, що тепер ним опікується, тролів і Вовка (так, того самого, з казки про Червону Шапочку). Далі все стає трохи складніше: Вовк закохується у Вірджинію, батько Вірджинії отримує чарівні боби і починає розуміти мову Принца (який досі собака).

Вся ця компанія зрештою потрапляє у чарівний світ і відчайдушно шукає, як би з нього вибратись назад. А ще ж треба врятувати Дев’ять королівств від Злої Королеви. Та й принцу не годиться виляти хвостом. Та й Вірджинії треба розібратись, що робити з Вовком та його почуттями.

Це — ідеальний серіал для тих, хто любить казки і хоче втекти від реальності. Але при цьому цінує іронію над самим жанром (бо хіба можна ставитись серйозно до серіалу, де Вовк читає книжки з психології?).

А ще він справді короткий — лише 5 серій. Цілком можна подивитись у вихідні чи навіть за вечір (якщо це довгий, довгий вечір).

До речі, цього року «Десятому королівству» виповнюється 20 років, тож будьте поблажливі, коли почнете критикувати грим або спецефекти. І пам’ятайте, що вони робили кросовери ще до того, як це стало мейнстрімом.

Вбиваючи Єву / Killing Eva (2018-…)

Тривалість: 2 сезони по 11 серій

Софія Дейчаківська, координаторка «Куфера»:

Це драматичний трилер, знятий за серією новел Люка Дженнінгса «Кодове ім’я Вілланель».

Якщо спробувати коротко і без спойлерів (бо кому ж вони потрібні) описати сюжет серіалу, то це історія про двох жінок — розслідувачки Єви та вбивці Вілланель — і стосунки між ними.

Ось п’ять причин, чому вам може сподобатись цей серіал. Насправді, чому він сподобався мені.

Причина перша — динаміка. Кожна серія тримає від початку і до кінця в напрузі. Це рідкість для сучасних серіалів. Тут не вийде слухати на фоні і займатися ще чимось. Сюжет захоплює і потребує уважності.

Друга — загадка. Це класичний детектив, тож якщо ви любите спостерігати за розгадуванням загадок, то це серіал для вас.

Третя — співпереживання. Цікаво спостерігати за тим, як з кожною серією розкриваються героїні, які свої якості проявляють, які рішення приймають. А разом з тим, як змінюється ставлення до них у глядача.

Четверта — міста. Дія серіалу відбувається у Лондоні та Парижі. Красиві декорації для насиченої і динамічної картини.

Причина п’ята — ностальгійна. Якщо ви, як і я, дивились в шкільні роки на каналі СТБ серіал «Анатомія Грей», то з легкістю впізнаєте у Єві одну з головних героїнь Крістіну Янг, яку грає Сандра О.

Одразу розповім про те, що може не сподобатись. Дуже стереотипне представлення нашого сусіда (без спойлерів, тому зрозумієте, коли будете дивитись), трохи слабкі сцени переслідувань і нереалістичність сюжету. Бо навряд реальною була б історія про детективку і вбивцю-соціопатку. Хоча, хто зна.

Віце-президент / Veep (2012-2019)

Тривалість: 7 сезонів, від 7 до 10 серій в кожному

Олександра Сосніна, фотографка:

Складно знайти якісну політичну комедію в час, коли політична ситуація в реальному світі — суцільний несмішний жарт. З іншого боку, спостерігати за ним без почуття гумору м’яко кажучи складно. Можливо, саме через це і був створений Veep («Віце-президент»), серіал у жанрі політичної сатири.

Шоу розповідає про закулісне життя офісу чинної віце-президентки США, яка мріє стати президенткою (хоч і незрозуміло навіщо), її абсолютно некомпетентну команду, та її доньку, яка навряд колись перестане скаржитися психотерапевту на свою токсичну маму. Він про світ, де ключове питання полягає не в тому, чи підтримує політик легалізацію абортів, заборону пластику чи зміни до закону про зброю, а в тому, чи вигідною буде така позиція для рейтингів під час виборчої кампанії.

Джулія Луї-Дрейфус, виконавиця головної ролі, отримала за неї вже 6 нагород премії «Еммі». Любити її варто хоча б за те, що впродовж усієї своєї кар’єри вона грала здебільшого неприйнятну в суспільстві роль, а саме роль егоїстичної, розлюченої, не зручної чоловікам жінки.

Тоні Хейл, який грає персонального асистента віце-президентки, описує усіх героїв серіалу так: «Вони просто жахливі люди». І це найбільш влучний опис серіалу. Остання серія фінального сезону Veep вийде вже 12-го травня.

Краса всередині / The Beauty Inside (2012)

Тривалість: 6 серій

Юліан Воробйов, фоторепортер:

Якщо є міні серіали, то цей, мабуть мікро. Його запросто можна подивитися у черзі за гречкою чи у маршрутці дорогою на роботу.

Це особливий серіал з особливою історією про молодого хлопця Алекса, котрий щодня прокидався іншою людиною. Більше розповідати не буду, бо є ризик переказати весь серіал. Але це розповідь, яка переростає в романтичну історію кохання.

Краса не ззовні — краса всередині.

Клондайк / Klondike (2014)

Тривалість: 6 серій

Цей серіал про золотошукачів базований на реальній історії. Точніше, він знятий за мотивами книжки Шарлотти Грей «Золотошукачі — розбагатіти в Клондайку».

Два головних герої, керовані бажанням розбагатіти, вирушають на Аляску, де розгортається неабияка боротьба. На відміну від попереднього серіалу, тут можемо побачити на які поступки здатні люди, котрими керує жадоба, жага помсти.

Тут гарний акторський склад (зокрема, одного з героїв зіграв Тім Рот), атмосфера та чудові пейзажі могутньої півночі.

Атланта / Atlanta (2016-…)

Тривалість: 2 сезони, 10 і 11 серій в кожному

Валентин Перуз, репортер:

Серіал Дональда Гловера, відомого насамперед за музичним псевдонімом Childish Gambino і кар’єрою коміка.

Це такий осучаснений «Твін Пікс» про чорних, але зрозумілий білим, містичний і дуже дотепний. При чому ця дотепність і гумор виходять за межі діалогів і проявляються просто в кадрах. В «Атланті» показують дуже реальний світ, але в ньому можуть бути невидимі автомобілі, співак Джастін Бібер — афроамериканець, а репер Дрейк, начебто, мексиканець.

Про Атланту дуже важко говорити, але це хороша ознака. Це означає, що в цьому серіалі є щось важливе не на поверхні, щось невловиме.

Головна сюжетна лінія — молодий репер намагається стати знаменитим. І як у мистецтві MC важливе флоу, так і у цьому серіалі потік, ритм, настрій, який він приносить, робить його особливим і не схожим ні на що інше.

«Друзі» / Friends (1994-2004, США)

Тривалість: всього лише 236 серій (але кого це колись зупиняло?)

Ірина Шутка, журналістка:

Друзі — безсмертна класика. Для тих, хто дивився-передивлявся і любить цей американський сітком, шестеро друзів і з Нью-Йорка — є кимось таким, як, вибачте за тавтологію, давні друзі. Їх знаєш, їх завжди приємно бачити, вони, як і всі ми, часом говорять і роблять таку дурню… Багато хто може легко цитувати їхні діалоги, розповісти улюблені епізоди, періодично припасовуючи їх до ситуацій у своєму житті: «А пам’ятаєш, пам’ятаєш, як там у «Друзях» було?..»

Кожен із шести персонажів, які тепер також періодично допомагають «Куферу» проводити опитування на facebook-сторінці, мають щось своє. Модна і розпещена красуня Рейчел; занудний палеонтолог Рос, закоханий у Рейчел; дивакувата Фібі з неповторними авторськими піснями (і хітом Smelly Cat), схиблена на чистоті невротична кухарка Моніка, актор Джої, в голові якого хіба жінки і сендвічі, офісний працівник Чендлер, який вважає себе невдахою і жартує далеко не завжди смішно, що однак завжди смішно. У серіалі можна зустріти  багатьох голлівудських зірок: Жан-Клод Ван Дам, Джулія Робертс, Брюс Вілліс, Бред Піт, Різ Візерспун та інші.

«Друзі» мають 10 сезонів, телевізійні відзнаки «Еммі» та «Золотий глобус», здобули шалену популярність у різних країнах. Свого часу фінальний епізод (де Рос і Рейчел таки вирішують бути разом і друзі востаннє збираються у квартирі Моніки й Чендлера) посів 4 місце в рейтингу епізодів телесеріалів: у прем’єрному показі серію подивилося понад 52 млн. глядачів.

Дехто каже, що ця телеісторія не набридає. Її герої одночасно і мудрі, і смішні. Вони відкриті та щирі, вміють жартувати над усім, в тому числі над собою і власними невдачами та проблемами. Справді все це не так страшно, коли поруч є справжні друзі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: