fbpx

Говоріть-говоріть. Подкасти, які слухає команда «Куфера»

Якщо вірити медійним трендам, людям подобається не лише читати, але й слухати інформацію. Декому це подобається навіть більше, ніж читати. І для цього створили подкасти.

Іноді «Куфер» теж мріє писати власні подкасти, але почати можна й з того, щоб поділитись тими, які ми слухаємо. Або не слухаємо.

 

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту

Я страшенно люблю радіо. Думаю, це якось пов’язано з дитинством. Під час літніх канікул нас відправляли з сестрою до бабці, в якої не було телевізора, але був «колгоспник». Так, так, це той ящичок, з якого лунало «Говорить Івано-Франківськ. У Києві 10-та година». В дощові літні дні й вечори нас розважало радіо. Під час навчального року ми снідали перед школою під радіо BBC. У підлітковому віці нову українську музику відкривав франківський «Західний полюс». А потім з’явився інтернет і музику можна було слухати загугливши, а не чекаючи поки улюблену пісню поставлять в ефір. 

Але радіо наздогнало мене і в цифровому форматі. Вже більше п’яти років я слухаю радіо Аристократи. Це незалежна маленька київська радіостанція, що, здається, першою вийшла в ефір в інтернеті в Україні. Свої рекомендації почну з подкастів Аристократів.

Читайте також: Let the music play: плейлист, під який працює «Куфер»

Узагалі, я б просто залишила посилання на усі передачі, які вони робили впродовж 5 років. Але, якщо вже треба обрати най-най кращі, то це будуть:

Jazz Time з Олексієм Коганом. Це мандрівка у світ джазу з найкрутішим провідником, якого лиш можна собі уявити. Кожен ефір це прекрасне поєднання музики і історій від Олексія Когана. До речі, одного разу мені пощастило потрапити на відкритий ефір цієї передачі і трошки поговорити на радіо про джаз.

Штучний інтелект з Катею Тейлор. Це подкаст з розряду «розмови про мистецтво для чайників». Кайф цього подкасту в тому, що це розмови-пояснення мистецтва з найяскравішими представниками культурної сфери в Україні. Наприклад, Павло Гудімов, Олександр Ройтбурд, Дарина Кольцова. 

Дегенерати. Я довго думала, як описати цей подкаст. Але скажу лише, що це дико смішно і водночас пізнавально. Тамара Бабакова і Ігор Тупікін в суботу вранці п’ють шампанське і говорять про все на світі. 

Клуб Ернеста Хемінгуея. Троє чоловіків у атмосфері бару говорять про сенс життя, дружбу, жінок. А ще про літературу, музику, політику, кіно і все на світі. Дуже атмосферний подкаст для тих, хто любить подкасти-розмови. 

Далі міг бути цілий список подкастів від видання Meduza, але мій фаворит — Дело случая. Це міркування екс-редакторки Медузи Каті Кронгауз і редактора видання Постнаука Андрія Бабицького про моральні й етичні дилеми сьогодення. Світ змінюється, поняття норми і етики теж. У подкасті ведучі намагаються розібратися з тим, як тепер реагувати на різні етичні виклики. Наприклад, чи може хороша людина брехати, чи можна жертвувати життям заради великих досягнень у спорті, чи можна жартувати над євреями, чи можна давати людині другий шанс. 

Якщо ви любите помізкувати й моральні дилеми, то цей подкаст для вас!

Зачем я это увидел від Arzamas. Ще один свіжий подкаст про «мистецтво для чайників». Про те, коли й чому мистецтво перестало бути прекрасним, про сучасне мистецтво і про те, в чому суть колекціонування. 

Олександра Сосніна, фотографка

My Favorite Murder — подкаст про гучні кримінальні історії від двох американських комедіанток Керен Кілґаріфф і Джорджі Хардстарк. 

Фемінізм, чорний гумор й історії реальних злочинів, які змусять вас обурюватися віктімблеймінгу 1960-х і божевільному масштабу діяльності сект 1970-х, дивуватися людським можливостям у ситуаціях, що загрожують життю, радіти появі ДНК експертизи і надихатися girl power.

Почати раджу з першого епізоду, де розповідають про одну з найвідоміших нерозкритих справ у США — серію зґвалтувань та вбивств у Каліфорнії з 1970-1980 роках. А потім увімкнути 127-й епізод — на нього було запрошено детектива, який разом з командою у 2018-му році знайшов того самого злочинця. Мурашки по тілу гарантовано.

Кожен епізод Керен і Джорджа закінчують гаслом: «Stay sexy and don’t get murdered». Власне, подкаст спонукає бути обережнішими (наприклад, піти на курс самооборони або придбати газовий балончик), але при цьому не йти на компроміс з цим повним небезпеки світом і не відмовлятися від того, ким ви є або хочете бути.

Марія Глушко, журналістка

Останні пів року слухаю подкасти, здається, частіше ніж музику.

Мої топ-5, які зараз прослуховую і переслуховую найчастіше: подкасти з музикою — Slow time з Тарасом Малим на Urban Space Radio та Второе свидание з Ярославом Лодигіним на Радіо Аристократи; про гроші — Два по цене одного від Медузи з Іллею Красильщиком та Деньги пришли та Культурний лекторій — про кіно.

Ольга Перехрест, головна редакторка

Я не слухаю подкасти. Це дуже дивно таке писати у редакційній підбірці про подкасти, але моя епоха сприймання великої кількості інформації на слух завершилась десь у віці 7 років, коли через проблеми з зором лікарі мені заборонили кілька місяців читати, тож я слухала аудіокнижки. Це був зірковий час аудіоісторій в моєму житті.

Гаразд, у моєму спотіфаї є один подкаст, що робить британський актор Девід Теннант (називається він, не повірите: David Tennant Does a Podcast With…) Але це виключно тому, що у його виконанні я би й британську енциклопедію слухала.

Але інтерв’ю з Олівією Колман було реально класне.

 

Читайте також: «Куфер» рекомендує: 7 серіалів, які можна подивитись за вихідні

Роман Тихий, фотограф

Світ аудіокниг я відкрив для себе десь у 2010 році. Відтоді час від часу слухаю щось перед сном або коли кудись йду. Мабуть, першим моїм подкастом був G-Spot про культуру графіті.

Зараз в основному я слухаю подкасти про фотографію: Hit the streets від Valerie Jardin – про стріт-фотографію, A small voice — багато крутих інтерв’ю з топовими фотографами.

А іноді слухаю веселі подкасти про стосунки з не менш веселою назвою: Ребята, мы потрахались.

Валентин Перуз, журналіст

Я не слухаю подкасти. Це дуже дивно таке писати у редакційній підбірці про подкасти… Тобто не те, щоб я зовсім їх не слухав, але рекомендувати подкаст Джо Рогана — це дивно, всі і так про нього знають. Дивно рекомендувати і дуже нішевий футбольний подкаст Лукас-шоу (єдиний, який я слухаю більш-менш регулярно), бо він лише про одну футбольну команду — Ліверпуль.

При цьому я сам записую подкасти під назвою Радіо Непоганість, так само нерегулярно, як слухаю чужі. Два з наших подкастів — це аудіо-версії гонзо-репортажів написаних для Куфера. 

За подкасти часто годяться YouTube-шоу, які я слухаю, але не дивлюсь. Інколи перетворюю тексти на подкасти, користуючись читалкою, що вбудована в Pocket. Туди я зберігаю всі тексти, які треба прочитати в майбутньому. Якщо ви дислексик — плагін під назвою Read Around прочитає вам будь-який текст з браузера. І це буде дуже-дуже дивний подкаст.

Юліан Воробйов, журналіст і фотограф

У день, коли ми вирішили написати про подкасти, котрі ми слухаємо, першою моєю думкою було: я не слухаю подкасти. Але поки ми збиралися з думками, згадав, що все ж слухав їх колись. 

Читайте також: «Куфер» дивиться кіно. 7 фільмів, які вразили нашу редакцію

Моє знайомство почалося з Jazz Time з Олексієм Коганом. Не пам’ятаю, яким чином на нього вийшов, до слова, зараз я вже не слухаю його. Далі відкрив для себе нішеве радіо Діми Тєрєшкова — Пюре. Зараз воно не працює, але там були прикольна музичка й класні шоу такі як По-Чёрному про музику чорношкірих музикантів.

Далі був Вино и сыр: у цьому шоу ведучий пив вибране заздалегідь гарне вино та сир та говорили про інші чудові вина або щось прекрасне. Среда обитания — це подкаст Александра Образа про логічні помилки, логіку, риторику. Потім у мене була перерва, під час неї я знайшов подкаст Чтение там ведучий читав оповідання відомих та не дуже письменників. Мені подобалося, але слухав я вибірково.

Якось дорогою додому в потягу я наткнувся на подкаст Пироги — тут розмовляють про техніку, мережу інтернет, сучасні тренди тощо, не по-задротськи. Власне про нього я й вів на початку, його почав знову слухати.

На Urban Space Radio мені дуже сподобався недавній подкаст Костянтина Почтаря Звукомістика про визначні міста в історії музики, про історію, культуру, суспільні відносини, звісно довкола музики.

Якщо шукаєте, де слухати подкасти, то варіантів маса: mixcloud (застосунок на смартфон або вебсайт), Apple Podcast, Spotify, через суперзручний застосунок PocketCasts.

Головне зображення: Esther Faciane

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: