fbpx

8 способів відпочити поза онлайном: що робить редакція «Куфера»

Карантин змінив багато наших звичок, але головне — перевів значну частину спілкування, роботи й дозвілля в онлайн. В результаті кінець робочого дня і початок відпочинку іноді виглядає так: ми закриваємо вкладку з робочим чатом і відкриваємо Netflix.

І це не дуже допомагає нашому мозку відпочити. Тож редакція «Куфера» ділиться власними лайфхаками, як відпочивати подалі від екранів і тікати від діджиталу принаймні на кілька годин.

Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні

В мене ніколи особливо не складалися стосунки зі спортом: я з тих людей, для яких найкраща фізична активність — це 20 тисяч кроків прогулянок містом. Але з початком карантину прийшло бажання бути витривалішою й міцнішою. Так зі мною сталась йога. Думаю, дуже велике значення має те, що мені пощастило з йогинею.

Але те, що після фізичної активності може не бути млосно, мене приємно здивувало, а меседж «Будь-яке тіло прекрасне і сильне» дуже підкупив.

В мене вирівнялись плечі, покращився баланс, стало більше любові до себе, а ще більше енергії. Помітила, що коли тривожилася через роботу, то чекала на заняття так, наче це не йога, а психотерапія, бо опісля дійсно більшає спокою.

Зараз дуже сумую за груповими заняттями, але чекаю на поліпшення епідеміологічної ситуації, щоб повернутися у студію. І тут таки не обійшлося без діджиталу: для домашніх занять раджу Youtube канал Yoga with Adriene, якщо хочеться чогось повільного, і Yoga with Tim, якщо інтенсивнішого.

Роман Тихий, фотограф, більдредактор

Якщо не діджитал, то рух! Я люблю гнати велосипед і заїжджати на високі гірки. Коли я в дорозі і не кручу педалі, то я їм хот-доги.

Цього літа я мав запал змагатись на сегментах у Strav’і. Ну як змагатись: хоч би потрапити в топ-10. Сегмент — це відрізок на дорозі, який треба проїхати якомога швидше.

Якщо не велосипед, то ходьба. Я люблю багато ходити і слухати аудіокниги, подкасти чи музичку.

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту

Є дуже, дуже і дуже багато причин ненавидіти карантин, але у мене є принаймні одна причина сказати, що «він ок»: я почала системніше й стабільніше розділяти час на роботу і відпочинок. А оскільки робота більшою мірою в діджиталі, відпочинок хочеться проводити офлайн.

Мій топ карантинного дозвілля виглядатиме так.

Багато ходити й роздивлятись місто (і не тільки)

Якщо ви фоловите мене в інстаграм, то для вас взагалі не секрет, що я дуже люблю багато ходити й фотографувати місто. Мені подобається помічати й фіксувати деталі й зміни у такій великій системі, якою є місто.

Слухання музики

Коли ви востаннє слухали музику і тільки слухали, а не робили ще щось? Дуже не люблю це слово, бо його стало так багато усюди, але замінити його чимось в цьому випадку дуже важко, бо мова йде про свідоме слухання музики. Коли відкладаються усі справи й думки і просто слухаєте музику. Для мене це стало перевідкритим задоволенням.

Біг

Про це вже й без мене наговорено дуже багато. Краще будь-якої медитації. Одним словом — рекомендую.

Читання

Тут теж усе очевидно й зрозуміло.

Ольга Перехрест, головна редакторка

Мені по-справжньому складно уникати екранів смартфона чи ноутбука, та й взагалі відпочивати, розвантажуючи мозок. Бо читання або серіали іноді теж втомлюють.

Тому у мене є два перевірених методи.

Йти на ринок, купляти продукти і готувати їсти

І так, мене набагато менше цікавить процес поїдання цієї їжі, тому коли мені дуже сумно або тривожно, я можу приготувати сніданків, обідів й вечерь, яких вистачило б на велику родину (а живу я одна). Проте сам процес блукання між яблуками й гарбузами, вибирання рецепту і зосереджені кілька годин на кухні не залишають місця для того, щоб зазирнути в робочий чат. Інакше щось пригорить чи втече, а нікому б цього не хотілось.

Слухати вінілові платівки

По-перше, я вважаю, що корисно слухати музику альбомами. Так нам простіше відчути те, що насправді вкладають музиканти у свої роботи. По-друге, платівки вимагають більш включеного слухання: це не та музика, що звучить весь час на фоні. Якщо ти вже заморочилась, витратила гроші і принесла в дім вініл, то хочеться й слухати його уважніше.

До того ж, це дуже атмосферний процес (корисна штука у часи непевності й стресу).

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: