fbpx

14 серіалів, які «Куфер» радить подивитись під час карантину

Вся країна (і Франківськ теж) до 3 квітня на карантині, щоб запобігти ризику поширення коронавірусу. Звісно, обмеження на проведення подій стосується лише заходів з 200+ учасників, а працювати чи не працювати вдома вирішує кожен за себе. Проте за можливості краще все одно не ходити серед натовпу.

Тож редакція «Куфера» зібрала нову велику підбірку серіалів, які допоможуть вам пересидіти карантин вдома.

Роман Тихий, фотограф

I am not OK with this («Мені це не подобається»)

Підлітки та надможливості — останнім часом багато кіностудії паразитують на цій темі.

Головну героїню, Сідні, грає Софія Лілліс — це та сама рудоволоса дівчинка, що грала в «Воно». Сідні — закомплексована дівчина, яка страждає від депресії та неконтрольованого гніву через самогубство її батька. І щоразу, коли вона втрачає над собою контроль, вона з легкістю може повалити ліс чи зробити тріщину в бетонній стіні. А ще Сідні стикається зі всіма типовими проблемами підлітків у школі.

У цьому новому серіалі від Netflix є типовий набір трендів: ЛГБТ, проблема булінгу та фемінізм.

Якщо ви читали (чи бачили екранізацію) «Керрі» Стівена Кінга, то вам цей серіал однозначно сподобається.

Messiah («Месія»)

Уявіть ситуацію, що у наш час у світі з’явився Месія: почав йти по планеті та творити дива. Першим його чудом було створення пилової бурі, яка захистила Дамаск у Сирії від обстрілу ІДІЛ. Люди вирішили, що це — друге пришестя Месії та прозвали його Аль-Масіх.

Друге диво він сотворив на Храмовій горі, де вилікував пораненого хлопчика. Згодом він потрапляє до США, де збирає великий натовп прихильників. Та водночас у нього з’являються і противники. Спецслужби Ізраїлю та США ламають голову, що ж робити з цим «кадром». Як відрізнити справжнього месію від шарлатана?

Цей серіал вводить вас в оману, ви будете міняти свою думку відносно нього. А ще він дуже провокативний і дивно, як це ще не викликав гнів віруючих людей.

Ольга Перехрест, головна редакторка

High Fidelity («Фанатик» / «Найвища відданість»)

Пам’ятаєте старий фільм, де печальний (як завжди) Джон К’юсак жаліється на своїх колишніх жінок, слухає неймовірну кількість прекрасної музики і продає платівки в крамниці, де з ним працює ще й Джо Блек? Так ось, цей серіал з Зої Кравіц — ремейк, а точніше, ще одна екранізація книжки, що є основою цієї історії. Тільки Зої Кравіц аж ніяк не печальна.

Тут ще більше романтичних (вдалих, а точніше, не дуже) історій з Нью-Йорка, багато вінілів, багато Зої Кравіц. Серіал рекомендую дивитись із включеним додатком Shazam — зможете добряче оновити плейлист.

Carnival Row («Карнівал Роу»)

Про що серіал? Про світ, де співіснують люди та казкові істоти, причому роблять це погано. Про місто, де стаються жорстокі вбивства, а жертви на перший погляд ніяк не пов’язані один з одним. Про одного втомленого детектива, який намагається цю справу розслідувати, опиратись расизму своїх колег (чи як назвати ненависть та презирство до не-людей), аж поки не зустрічає свою колишню — фею, яку востаннє він бачив ще під час великої війни.

Це такий собі «Алієніст» на мінімалках, тільки з феями, фавнами, бровами Кари Делевінь та дуже похмурим Орландо Блумом. Але його світ доволі цікаво розглядати, а другорядні персонажі часом цікавіші за головних.

Good Fight («Хороша боротьба»)

У квітні вийде четвертий сезон «Хорошої боротьби», тож як раз треба передивитись три попередні. Це спіноф серіалу «Хороша дружина», але цілком самодостатній, його можна дивитись і без підготовки.

Ще одна адвокатська фірма у Чикаго, ще більше судових процесів і драми, проте у «Хорошої боротьби» є одна беззаперечна перевага над рештою подібних серіалів — уїдливе і прямолінійне антитрампівське висловлювання творців цього серіалу. Тут будуть відсилки до всіх гучних подій у США останніх років, тож якщо ви слідкуєте за міжнародною політикою — буде цікаво.

Сцена, де героїня Крістін Баранскі, дивиться інавгурацію президента, просто безцінна.

The Durrells («Даррелли»)

Уявіть, що ваш чоловік загинув, у вас четверо дітей різного рівня проблемності (старший син хоче стати письменником і ненавидить свою «справжню» роботу, середній син фанатіє від зброї, донька думає тільки про чоловіків, а молодший тягне в дім усіх можливих звірів), вам бракує грошей і ви живете в дуже похмурій Англії. Якщо уявили, то зможете зрозуміти, чому Луїза Даррелл вирішує: жити без грошей і з проблемами краще там, де море, багато сонця і хороша погода. І перевозить родину на грецький острів Корфу.

Насправді ця історія — (майже) екранізація книжки відомого натураліста та зоолога Джеральда Даррелла «Моя родина та інші звірі» (так, це отой наймолодший син Джеррі, який принесе в дім пелікана, летючих мишей, цілу корзину цуценят і так далі). І вона справді про сім’ю і те, як важливо підтримувати одне одного. Ця історія тепла, смішна і дуже світла. Те, що треба у тривожні часи.

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту

Better Things («Усе на краще»)

Це прекрасна історія про 50-річну розлучну акторку з Лос-Анджелеса, яка самостійно виховує трьох дочок, має двох собак, дивних друзів, а на додачу до цього ще й чудернацьку матір. Такий собі малесенький дурдом. 

А на фоні цього дурдому героїня намагається будувати кар’єру. Спойлер: виходить так собі. І це ще одна прекрасність цього серіалу: бачити, як навіть за таких обставин життя героїні не перестає бути наповненим й яскравим. 

У серіалі багато гумору й іронії. Але при цьому багато глибини. Це можливість подумати про сімейні стосунки й важливі речі. 

The Politician («Політик»)

Це досить дивний серіал. Дивний за тим, як він знятий і тим, як розгортається сюжет. 

У серіалі розповідається про учня випускного класу, який беззаперечно вірить у те, що має стати президентом США і ще в школі починає «політичну» кар’єру. Але все не просто так. Тут вам і інтриги, і вбивства. А ще це все доповнюють пісні! Кажу ж, досить дивний серіал! Але вартий перегляду. 

Succession («Спадкоємці»)

Це парадоксальний серіал. Його парадокс в тому, що, коли ти його дивишся, відчуття мерзенні, але це настільки цікаво, що ти не можеш зупинитися. Щось схоже у мене було під час перегляду «Карткового будинку». 

Спадкоємці — історія сім’ї й сімейної корпорації. Якщо коротко, то є батько-тиран, який побудував медіа корпорацію й у нього є троє дітей, які змагаються за право посісти місце батька. Тому тут вам і сімейні розбірки, й корпоративні війни, зради й прощення, гроші й наркотики, неочікувані розв’язки. 

Серіал крутий тим, як пропрацьовані психообрази (психологічні травми, особливості, психотипи) кожного з героїв. 

А ще ви могли пропустити, тому нагадаю від себе, що вийшли:

  • другий сезон серіалу YOU 
  • другий сезон серіалу The End of the F***ing World
  • другий сезон серіалу Fleabag

Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні

Better Call Soul («Краще подзвоніть Солу»)

Якщо вам хочеться чогось такого ж потужного, як «Пуститися берега» (Breaking Bad), — не треба далеко ходити. Спіноф цього серіалу «Краще подзвоніть Солу» розповідає історію Сола Ґудмена, дрібного юриста з Альбукерке. У минулому шахрай, Сол намагається побудувати кар’єру адвоката, та, зрештою, опиняється замішаним у світі наркоторгівлі штату Нью-Мексико.

Серіал виявився набагато глибшим, ніж я сподівалася — від співпереживання головному герою часом зводить живіт, а довгі мовчазні сцени з акцентом на емоції — суцільне естетичне задоволення. Вже відомі персонажі з «Пуститися берега» є приємним бонусом, але історію про Сола можна дивитися, навіть якщо ви не бачили оригінальний серіал.

Wellington Paranormal («Паранормальний Веллінгтон»)

Пандемія коронавірусу — привід влаштувати перегляд фільмів й серіалів про кінець світу або зомбі апокаліпсис. І «Паранормальний Веллінгтон» чудово вписується в цей карантинний настрій. Серіал у жанрі горор мок’юментарі (комедійна пародія на документалки) розповідає про поліціянтів міста Веллінгтон та абсурдні паранормальні явища, які їм доводиться розслідувати. Всяке трапляється: то корови опиняються на кронах дерев через інопланетян, то містяни скаржаться на надто голосних сусідів-привидів, а часом зомбі починають кусатися.

До речі, створив серіал новозеландський режисер Тайка Вайтіті — його ви можете знати за фільмом «Кролик Джоджо», що нещодавно отримав Оскар за найкращий адаптований сценарій. 

Марія Глушко, журналістка

Останнім часом у мене серіальний детокс, який поширився і на кіно. Тому абсолютно всі новинки, мабуть, проґавила. Але карантин варто проводити з гумором.

Однак я переглянула другий сезон «Sex Education» («Секс освіта») і посилено всім рекомендую, обов’язково в зв’язці з першим.

До цього варто додати другий сезон серіалу The Marvelous Mrs. Maisel («Дивовижна місіс Мейзл»), хоч і перший мені набагато більше сподобався. Однак дивитися історію жінки-коміка із єврейської сім’ї не стало менш цікаво. Якщо в першому сезоні Мідж Мейзл старанно намагалась пробитись на вершину стендап-комедії, то у другому вона намагається там втриматися. Місіс Мейзл і досі не може вибрати чоловіка, хоча за нею упадає безліч розумних, харизматичних красенів, багато подорожує і ще більше жартує. Тільки от останнє може зіграти з нею злий жарт, бо все ж часом, як то кажуть, язик мій — ворог мій.

Вартий перегляду і серіал The Kominsky Method («Метод Комінскі») про старшого актора Сенді Комініскі, який викладає у власній школі акторства. Сенді далеко не молодий та й вже не надто відомий, але аж ніяк не хоче цього визнавати. А тут ще й у нього діагностують рак. Але це зовсім не драма. 2 сезони, по 8 серій і що ще краще — кожна з них триває не більше 30 хвилин. Якщо ще додати жарти про все на світі і зірковий склад — комбо! Можна за вечір з легкістю забути про складний робочий день.

Читайте також:

Головне зображення: Georgia Vagim

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: