fbpx

13 нових серіалів, які «Куфер» рекомендує подивитись

З часів попередньої підбірки серіалів, які дивиться наша редакція, минуло досить багато часу. Тож «Куфер» презентує другий сезон редакційного списку серіалів, які ми рекомендуємо.

Тут є історії про супергероїв і не зовсім героїв, відьом та піарників, королівську родину і мисливців за серійними вбивцями, про жінок у в’язниці та режисера «Залізної людини», який готує разом з професійним шеф-кухарем.

Роман Тихий, фотограф

Chilling adventures of Sabrina («Моторошні пригоди Сабріни»)

Коли Netflix видав мені на домашній сторінці Сабріну то я подумав: «О круто, колись дивився старий серіал. Там ще кіт говорить».

Але жодного зв’язку з серіалом 1995 року немає. Це повністю нова історія. 

Історія про сильну дівчину яка посміла протистояти дияволу, традиціям сім’ї і цілому світу. «Сабріна» — це драма, трилер та горор з цікавим сюжетом. Прекрасний акторський склад, Кірнан Шіпка дуже гарно зіграла роль Сабріни. На жаль, Салем не говорить і його роль стала малопомітною.

В серіалі чітко можна помітити і вплив ЛГБТ на кіно та поп-культуру: дівчинка, яка хоче стати хлопчиком; чаклун-бісексуал, шкільна організація, яка бореться за права жінок.

Серіал легко і швидко дивиться. Чекаю на третій сезон.

The Boys («Хлопці»)

Якщо ви (не)прихильник супер геройського кіно або вам набридли Marvel та DC, то цей серіал — саме для вас. The Boys — це антисупергеройський серіал від компанії Amazon. Люди тут виступають за хороших хлопців, а супергерої є головними антагоністами. В серіалі чітко читаються відсилки на супергероїв DC та Marverl з присмаком сатири та стьобу. 

Сюжет починається з того, як подруга Г’юї Кемпбелла стає жертвою супергероя. Г’ю — боягузливий та нерішучий хлопець, який впав в депресію, але в його житті з’являється М’ясник. Він обіцяє йому відомстити за смерть його дівчини. Так Г’ю стає на стежку війни проти самих могутніх людей на землі.

Цей серіал явно не для сімейного перегляду: тут багато насилля і наготи (привіт, Гра престолів!).

Я його переглянув менше, ніж за тиждень і з нетерпінням чекаю наступного сезону. Якщо вам більше 18, то дуже й дуже рекомендую цей серіал!

Читайте також: Let the music play: плейлист, під який працює «Куфер»

Софія Дейчаківська, координаторка проєкту:

High Maintenance («Кайф з доставкою»)

Якщо ж ви прочитали назву і тепер очікуєте, що у серіалі йтиметься про наркоманів, мушу вас розчарувати. Передовсім це історія про велике місто і різноманітність життів, які в ньому відбуваються. Це історія про Нью-Йорк і його мешканців. Це історія про різність і різноманіття.

Кайф цього серіалу в тому, що кожна серія має нових героїв, нову проблему, нову драму чи комедію. Об’єднує їх всіх лише спільний дилер — двометровий бородач, що розвозить по Нью-Йорку марихуану на велосипеді. Серед його клієнтів найрізноманітніші персонажі: денні рейвери, сім’я японців, хасиди, свінгери…

Якщо вам цікаві міста і люди — цей серіал для вас! 

Years and Years («Роки й роки»)

Цей серіал — спроба змалювати майбутнє (одразу попереджаю: мова не про світле майбутнє) світу. 

Сюжет серіалу досить звичний. У ньому йдеться про сім’ю британців, які намагаються жити своїм буденним життям у світі 2025-2035 років. А світ цей досить специфічний: Трамп вдруге стає президентом США, спалахує ядерна війна, банки банкрутують, антибіотики не діють, мобільні телефони імплементовані в пальці рук…

У серіалі багато про толерантність, нові технології й популізм. А ще про те, що стається, коли влада потрапляє до рук популістів. 

Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні

Mindhunter («Мисливець за розумом»)

Як думають злочинці, що викликає у них бажання вбивати і чому вони піддаються, а також чи можна зупинити майбутні вбивства, якщо поєднати кримінологію з соціологією та психологією?

«Мисливець за розумом», основою для якого є документальна книга «Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit», висвітлює роботу ФБР наприкінці 70-х, коли поняття «серійного вбивці» лише з’явилося. З метою навчитися попереджати майбутні злочини, агенти бюро почали брати інтерв’ю у найвідоміших серійних вбивць країни. Тут немає жорстоких сцен, але є історії з перших вуст, від яких ідуть мурашки. Ед Кемпер, Річард Спек, Джері Брудос і (якщо попередні імена вам ні про що не говорять) сам Чарлі Менсон. Якщо вирішите подивитися серіал, обов’язково перегляньте на Youtube ці ж інтерв’ю з реальними вбивцями — схожість (я би навіть сказала, однаковість) акторів вражає.

Unbelievable («Неймовірне»)

Як прихильниця жанру true crime, я тішуся тенденції створення серіалів про реальні події. Після другого сезону «Мисливця за розумом», який подивилась за два дні, дуже хотілося ще чогось настільки ж сильного. Потребу частково заповнив новий серіал «Неймовірне» (Unbelievable) від Netflix про серію зґвалтувань у Вашингтоні та Колорадо, що тривали з 2008-го по 2011-й. Ключовою тут є історія однієї з жертв, якій поліція не повірила. У серіалі висвітлили два підходи до роботи з постраждалими від насилля, і з них можна написати цілий ґайд для поліції про те, як робити не треба, а як треба.

Деталі цієї справи у серіалі передали дуже точно — знімали його на основі статті «Неймовірна історія зґвалтування» (An Unbelievable Story of Rape), яка отримала Пулітцерівську премію за роз’яснювальний репортаж. До речі, трьома з восьми епізодів займалася Ліза Холоденко, американська режисерка єврейсько-українського походження. 

Схоже, що творці серіалу вирішили зробити акцент не на технічних аспектах розслідування, як це часто буває, а на переживаннях жертв в першу чергу, і це рішення робить «Неймовірне» дуже людською історією.

Юліан Воробйов, журналіст і фотограф

Disenchantment («Розчарування»)

Новий серіал від Метта Ґрейнінґа (батька Сімпсонів та Футурами). Перший сезон вийшов минулоріч. Дії відбуваються в королівстві Дрімленд, головна героїня – принцеса Бін, котра дуже любить випити. Через декілька серій у неї з’являються двоє друзів – Ельфо, котрий втік від щасливого життя в країні ельфів, щоб пізнати нещастя й навчитися цінувати те, що має та Люцик, котрого спершу підіслали двоє поганих чаклунів. Люцик дотепний, розумний та й взагалі має деяку схожіть з одним з героїв Футурами (здогадається самі), Ельфо доводиться терпіти на собі всі негаразди життя, котрі йому підкидають.

Серіал з іронією та гумором, які притаманні роботам Ґрейнінґа. 

Stranger things («Дивні дива»), 3 сезон

Після тривалої перерви цього літа все ж вийшов новий сезон «Дивних див». Події відбуваються за рік після подій другого сезону. 

У кадрі: діти, які подорослішали, спроби перших стосунків, новий торговий центр, через який починає банкрутувати дрібний бізнес. Новий сезон вийшов значно динамічнішим та моментами моторошнішим.

Хто не дивився попередніх сезонів – це серіал про події, котрі відбуваються в 80-х в маленькому містечку Хокінс. Все починається з того, що за дивних обставин зникає хлопчик, на пошуки вирушають його мати й місцевий шериф, а далі і його друзі. Пізніше вони знаходять дівчинку з надзвичайними можливостями, котра й можливо знає, де шукати малого. А далі – боротьба з невідомим злом. Серіал чудовий в колірній гамі та в стилістиці, котра детально відтворює дух 80-х. 

The Chef show

Кулінарний серіал по мотивах фільму «Chef» (2014) (це добре кіно з їжею).

Про що серіал: Джон Фавро (режисер «Залізної людини» та шеф у однойменному фільмі) та Рой Чої (шеф-кухар, котрий допомагав та готував Джона до ролі) готують разом всі страви, котрі готував герой фільму. Все це, звісно, рясно приправлено чудовими кадрами того, як готується їжа та зірковими гостями. До слова, уже є три сезони.

Якщо кулінарна тематика вам близька, то найкраще перед переглядом цього серіалу — подивитися фільм, якщо раптом його не бачили. 

Марія Глушко, журналістка

The Crown («Корона»)

Це направду «зірковий» серіал: що в акторському складі, що по нагородах. Вміють британці знімати серіали. Тут до них долучилися і американці.

Це біографічний історичний драматичний телесеріал про історію британської королівської сім’ї у середині XX століття. Все так і дихає епохою Єлизавети ІІ з часу її сходження на трон — декорації, музика, костюми… Важко не проникнутися атмосферою, коли це все доповнює справді розкішна гра акторів. Звичайно, Клер Фой — талановита, а Мет Сміт — без сумніву харизматичний, проте моєю фавориткою стала Ванеса Кірбі, яка зіграла принцесу Маргарет — 1000 і 1 емоція в одному флаконі! І як же їй личить бути брюнеткою!

Вже 17 листопада стартує третій сезон, і його я чекаю з нетерпінням. Ви ж тільки уявіть: Олівія Колман і Хелена Бонем Картер в одному серіалі — вау!

Читайте також: «Куфер» дивиться кіно. 7 фільмів, які вразили нашу редакцію

Flack («Піарниця»)

Драматична комедія (або комедійна драма) від британців. Цьогоріч вийшов лише перший сезон на 6 серій. Хотілося б побачити і далі, оскільки він про піарників та інших «звірів» інформаційної сфери.

Головна героїня Робін — зібрання стереотипів, які ви десь та й чули про працівників у Public Relations, а її клієнти — знаменитості, але неодмінно брехуни і відморозки. Або ж ті, у кого є таємниця, що може зашкодити їхній репутації. Якщо коротко — секс, наркотики, піар. Але не без рок-н-ролу (що дослівно перекладається як «крутись і гойдайсь»), бо щоб скрізь і все встигнути, героям потрібно гойдатися і крутитися в прагматичному світі, що постійно змінюється.

Ольга Перехрест, головна редакторка

The Umbrella Academy («Академія Амбрелла»)

Ще один супергеройський серіал у нашому редакційному списку, який не зовсім супергероїйський. Це серіал про те, як не проґавити появу проблеми. І про те, що всі нещасливі сім’ї чимось, до певної міри, схожі — там просто дуже мало спілкувались між собою.

Одного дня у світі 43 жінки, що до цього не були вагітні, одночасно народили дітей. Сімох з цих дітей всиновлює ексцентричний мільярдер (до речі, він не зовсім той, ким здається), створює з ними Академію та фактично формує власний супергеройський загін. У дітей немає імен, лише номер (імена вони потім оберуть собі самі – крім Номера П’ятого). Діти-герої рятують світ, але одна з них, дівчинка Ваня, до команди не залучена — мовляв, сил у неї немає.

Потім Номер П’ятий десь зникне, інший брат, Бен, загине. Супергерої розлетяться по світу, аж поки їхній названий батько не помре і їм не доведеться зустрітись на похороні. Тут раптом з минулого вигулькне загублений в часі Номер П’ятий, який приголомшить новиною: світ скоро загине. І, здається, апокаліпсис почнеться з їхнього будинку.

Все-таки, це серіал про цінність сім’ї та її підтримки. Ну і про те, що не варто недооцінювати своїх братів та сестер.

Orange is the new black («Помаранчевий — новий чорний»), 7 сезон

Цього літа вийшов сьомий — фінальний — сезон серіалу, який привчив нас ковтати серіали за вихідні (так званий binge watching). Якщо ви нічого не чули про цей серіал, то коротко — це історія про жіночу в’язницю. І хоча тут є головна героїня, Пайпер Чепмен, її головна роль дещо оманлива. Вона радше виступає кимось середнім між наратором і провідником. Адже екранний час розподілений між героїнями досить рівномірно, і визначити, чия історія головніше — неможливо. За сім сезонів тут були в’язничний бунт, кілька новонароджених дітей, багато закручених романів, одна смерть, що розбила серце глядачам і героїням.

В останньому сезоні Пайпер намагається адаптуватись до життя на волі (що дається їй складно), а фокус тюремної частини серіалу зміщується на актуальну для сучасних США проблему емігрантів: окремих в’язниць для них, де всім бракує місця, судів, на яких немає адвокатів, судів над дітьми, відсутність перекладача для людей, які не знають англійської чи іспанської, і повсякденна байдужість й жорстокість системи. Цей серіал у кожному сезоні прямо чи опосередковано критикував американську пенітенціарну систему, приватні в’язниці, проблему соціальної нерівності, піднімав питання гендеру, віросповідання, сексуальної орієнтації — і у фіналі всі сюжетні лінії доходять свого фіналу.

Якщо ви колись почали його дивитись і кинули — продовжіть і додивіться до кінця. Кожна серія цього сезону — сумна, щемка, болюча і дуже, дуже людяна. Тільки людяність, певно, і дозволяє зберегти себе у в’язниці, щоб потім повернутись до своїх дітей, коханих чи до самих себе.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: