fbpx

Здається, в сусідній квартирі когось б’ють. Що робити?

Не для всіх залишатись вдома — безпечно. За даними Офісу ООН Жінки в Україні від початку карантину кількість звернень про домашнє насильство зросла на 30%. Хоча за даними франківської патрульної поліції, під час карантину кількість звернень до них з приводу домашнього насильства навпаки зменшилася, краще знати, як діяти в такій ситуації.

«Куфер» пояснює, що робити, якщо у сусідній квартирі не стихають крики і сварки, або ж що ви самі стали жертвою домашнього насильства.

Постукайте

Спершу можете самі звернутись до сусідів, щоб впевнитися, чи все гаразд. Однак іноді краще не ризикувати, щоб не постраждати самому.

Дзвоніть в поліцію

Якщо ви чуєте сторонні звуки з сусідньої квартири або переконані, що там відбувається сімейне насильство, дзвоніть на 102. Це можна зробити анонімно і не надавати свої персональні дані.

Крім поліції ніхто не має повноважень зайти в квартиру.

Від вересня 2019 року в Івано-Франківську працює проєкт «Поліна» — 10 працівників поліції, які пройшли відповідне навчання і реагують виключно на виклики про домашнє насильство.

За викликом приїздить наряд, який з’ясовує, чи все гаразд. Поліцейські оцінюють ситуацію, дивляться, чи є в квартирі сторонні особи або діти, чи потрібна комусь медична допомога. Представниця поліції спілкується з постраждалою, бажано тет-а-тет, щоб з’ясувати всі обставини, в той час як полісмен говорить із чоловіком. За можливості поліцейські мають забрати всі гострі предмети, які бачать, щоб повністю контролювати ситуацію.

Жертва насильства має усвідомлювати, що їй потрібна допомога. Щоб кривдник відповів по закону, потрібно написати заяву в поліцію. Без заяви ніхто нічого вдіяти не може.

Хто ще може допомогти?

Варто також зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію міста для осіб, які постраждали від домашнього насильства за номером 15-47. Оператор може надати психологічну допомогу, а також перенаправити звернення до поліції.

В свою чергу після звернення до поліції правоохоронці повідомляють про інцидент соцслужбу, відповідальну особу з управління молоді і спорту в місті та службу у справах дітей. Без супроводу поліції працівники соціальної служби на такі виклики не ходять.

Допомагають всім?

Так. За словами директорки Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лесі Дикун, більше 20% допомоги надається особам, які не мають івано-франківської прописки, а просто тут мешкають.

Чи є куди піти жертвам насильства?

В Івано-Франківську — ні.

Якщо ситуація складна і жертва написала заяву, то їй видають інформаційний лист та скеровують до реабілітаційного центру в області (місце його розташування не розкривають з міркувань безпеки). Добиратись до місця призначення людина має сама.

Якщо ж ви стали жертвою насильства, зверніться до поліції або попросіть ваших близьких зробити це.

Читайте також:

Якщо вам подобається наша робота — підтримайте «Куфер»!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: