Крадіжки — ризик, на який наражаються всі власники велосипедів. Адже окрім втрати дорогої речі, шкода залишитись без свого транспортного засобу.
Сподіваємось, цей гайд вам ніколи не знадобиться, але про всяк випадок: франківець Олексій Мельничук поділився з «Куфером» своїм досвідом, як знайти та повернути вкрадений велосипед
Як втратити велосипед за 15 секунд
Велосипед Олексія Мельничука вкрали 2 липня у центрі Івано-Франківська. Хлопця тоді не було в місті, і його велосипед позичив друг, в якого (яка іронія!) напередодні зняли колеса з власного ровера.
«Він взяв мій велосипед і поїхав у справах. Зайшов в Profiterole, щоб домовитись з офіціанткою, аби завести велосипед всередині. У мене був надійний замок, U-lock, але в мого друга не було від нього ключа. Тож поки він 3 хвилини був в кафе [а велосипед стояв на вулиці], в цей момент і сталась крадіжка», — розповідає Олексій.
Пізніше, на відеозаписі з камер спостереження, хлопці побачили: вся крадіжка зайняла секунд 15.
«Мій друг вийшов на вулицю, побачив злодія на велосипеді, спробував його наздогнати, але велосипед швидкісний, а злодій ще й їхав по вулиці Бельведерській вниз, тож набрав швидкість і його було не спіймати. Спробував зупинити автомобіль, щоб наздогнати злодія. Перша зустрічна водійка злякалась і відмовилась, другим був автомобіль патрульної поліції», — каже хлопець.
Та злодій все ж втік дворами в напрямку району Кант.
Що робити, якщо у вас вкрали велосипед?
- Пишіть заяву в поліцію
До заяви обов’язково треба додати документи, що підтверджують ваше право власності на велосипед (наприклад, чек, гарантійний талон або технічний паспорт). Якщо ж ви купляли його «з рук», підійдуть і фотографії, де видно вас і ваш транспортний засіб. Але краще мати також чеки та/або фото, де видно серійний номер велосипедної рами.
2. Використовуйте соцмережі
«Я одразу написав пост в фейсбуці та інстаграмі, що в мене викрали велосипед. Написав також Богдану Пашковському, адміністратору групи «Вело-Франківськ» та Telegram-каналу 112, щоб поширити інформацію. Цей канал виявився найефективнішим для пошуку: мені протягом наступного дня написало кілька людей з вказівкою на потенційного злодія. На скріншоті з відео, який поширювала потім поліція, вони впізнали одного хлопця, який є зараз підозрюваним [у справі]», — розповідає Олексій.
3. Шукайте відеозапис
Важливо не так поширювати фото самого велосипеда, як постаратись знайти і поширити фото злодія. Для цього треба знайти камери спостереження, які є поруч, та домовитись з адміністрацією магазинів, закладів тощо. Так, цим буде займатись і поліція теж, але ви можете зробити це швидше.
4. Будьте готові домовлятись
Підозрюваний у справі, з яким говорила поліція, все заперечував й велосипеда при собі не мав.
«Пройшло два дні, і мені скинули відео, як на Майзлях інший чоловік їде на моєму велосипеді. На цьому етапі я зрозумів, що важливою була велика кількість поширення інформації про викрадення: мені написали чотири різні людини, що бачили мій велосипед», — розповідає Олексій.
Перш за все, Олексієві пощастило: його ровер — оригінальної моделі, яка дуже рідко трапляється в Україні, ще й яскравого кольору. Впізнати його було легко. Олексій знайшов цього чоловіка: з’ясувалось, що він перекупив той самий велосипед. Довелось домовлятись і викуповувати власний транспортний засіб: їздити на краденому покупцеві не хотілось, але він хотів, щоб йому компенсували витрачені кошти.
Зараз слідство у справі викраденого велосипеда триває, але підозрюваний, за інформацією поліції, втік: його місцеперебування невідоме і знайти його правоохоронці не можуть.
Як уникнути крадіжки?
Ось що радить Олексій Мельничук:
- паркуйте велосипед у максимально людних місцях: так злодієві буде складніше залишитись непомітним;
- обирайте велопарковки неподалік від великої кількості камер спостереження;
- купіть хороший замок і користуйтесь ним, навіть якщо йдете на 30 секунд.
Читайте також:
- Як обрати ідеальний велосипед для міста?
- Франківськ на двох колесах. Як зробити місто оазою для велосипедистів
- Франківськ на колесах. Маршрут для велопрогулянки містом та онлайн-мапа
Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.