fbpx

Допомога для кожного. Де отримати безкоштовну психологічну консультацію?

Виснажилися через новини про пандемію, не можете вирішити конфлікти на роботі чи в особистому житті? Вам конче потрібен психолог, але грошей на нього немає? «Куфер» з’ясовував, де безкоштовно отримати кваліфіковану психологічну підтримку та чи ефективна вона? Допомагає шукати відповіді президентка Національної психологічної асоціації Валерія Палій.

Хто може звертатися?

Звернутись за безкоштовною психологічною допомогою може будь-хто. Зазвичай підставами звернутись до спеціаліста є:

  • ви відчуваєте емоційну напругу та нестабільність;
  • ваші звичні методи вирішення проблем не працюють;
  • якщо у вас просто виникло таке бажання.

Психологи можуть допомогти розібратись з проблемами, які виникають у стосунках чи в роботі, а також з тривогою, яка виникає внаслідок пандемії коронавірусу.

«Зазвичай до нас звертаються дорослі люди, які переживають за ситуацію, яка склалася. Мають тривожні чи депресивні стани, хвилюються через погіршення стосунків з близькими та коханими. Рідко, але можуть звертатися підлітки, наші спеціалісти мають кваліфікацію для роботи з ними», — каже президентка Національної психологічної асоціації (НПА) Вікторія Палій.

Як відбуваються консультації?

Зазвичай безкоштовні консультації відбуваються дистанційно — за допомогою спеціальних гарячих ліній. У НПА поговорити з психологом можна телефоном чи онлайн, через відеозв’язок.

Щоб скористатися цією можливістю, потрібно написати на електронну пошту help.me.npa@gmail.com. Координатори сконтактують вас із спеціалістами у порядку живої черги.

Тривалість консультація від пів години до години. Якщо ви хочете зберегти анонімність, можете назватися вигаданим ім’ям та не вмикати відео.

Чи можна звертатися кілька разів?

Загалом так, але це буде залежати від завантаженості фахівця, з яким ви спілкуєтесь. Адже до безкоштовної психологічної допомоги частіше звертаються у екстрених ситуаціях, а не для тривалої терапії. Тож вона спрямована на те, щоб одна сесія була вичерпною і максимально наповнена підтримкою та порадами, а також скеруванням, що людині варто робити далі.

Хто консультує?

У різних службах, які надають психологічну допомогу, можуть працювати як дипломовані психологи, так і волонтери, які пройшли відповідне навчання.

У випадку Національної психологічної асоціації, це — дипломовані психологи, які працюють pro bono (тобто, безкоштовно).

«У березні ми, як фахова спільнота, не змогли залишитися осторонь та запросили практикуючих психологів приєднатися до мережі допомоги. Кожен психолог-член НПА, який мав бажання та відповідну кваліфікацію, запропонував кілька годин на тиждень чи місяць pro bono. У нашому випадку це волонтерська допомога кваліфікованих психологів. Але існують лінії, які мають фінансування (грантове чи державне) і тоді вони набирають психологів в штат на повний день чи частково», — каже Валерія Палій.

Де ще можна отримати психологічну допомогу?

Громадська організація «Ла Страда»

З якими темами працюють: гендер, правозахист, протидія насильству у сім’ї, торгівлі людьми, захист прав дітей.

Як зв’язатись: 0 800 500 335 (протидія насильству), 0 800 500 225 (захист прав дітей)

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді»

З якими темами працюють: допомога людям, які постраждали внаслідок військових дій на сході України.

Як зв’язатись: 0 800 210 160

ГО «Опіка Ангела»

З якими темами працюють: підтримка батьків, які пережили перинатальну втрату (смерть дитини під час вагітності або при пологах, через позаматкову вагітність, викидень, завмерлу вагітність, переривання вагітності у зв’язку з медичними показниками, смерть новонародженого).

Як зв’язатись:

Lifeline Ukraine

З якими темами працює: національна, професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень.

Як зв’язатись:

  • телефоном 7333 (цілодобово)
  • або звернутись через сайт

Івано-Франківська психологічна служба допомоги

З якими темами працює: тут консультують на теми особистісних, міжособистісних, сімейних проблем, а також з приводу різних залежностей та психологічного здоров’я.

Допомогу надають психологи, які пройшли відповідну підготовку

Як зв’язатись: 77 10 70, 068 635 75 39, 066 774 98 94 (працює з 16:00 до 21:00)

Заново

З якими темами працює: проєкт загалом працює з темами вигорання, стосунків, а також психологічного здоров’я в умовах карантину.

Як зв’язатись:

Розкажи мені

З якими темами працює: безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. Допомагають усім, хто потребує емоційної підтримки, консультації, допомоги у зв’язку з поширенням COVID-19. Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ).

Як зв’язатись:

Реабілітаційний центр із надання безкоштовної психологічної допомоги «Крок назустріч»

З якими темами працюють: Звернутися можуть постраждалі від військових дій у зоні проведення АТО, зокрема, військовослужбовці та  їхнім сім’ї (дружини, матері, діти, друзі та родичі), біженці і переселенці, волонтери та медики.

Допомогу надають психологи, які мають базову психологічну освіту, другу психотерапевтичну освіту і пройшли спеціалізоване навчання по роботі з кризовими станами та психотравмуючими подіями.

Як зв’язатись:

  • гаряча лінія центру: (044) 222 90 94
  • центр в Івано-Франківську: (093) 204 79 02
  • адреса в Івано-Франківську: вул. Марійки Підгірянки, 23а

Служба «Телефон довіри для всіх»

З якими темами працюють: цільовою аудиторією є чоловіки та жінки 20-60 років, які є в стані кризи, на межі самогубства, які переживають втрати, а також учасники АТО та вимушені переселенці.

Роботу на лінії психологічної допомоги надають добровольці-волонтери за підтримки професійних співробітників (координаторів, кураторів, супервізори проєкту). Консультанти, серед яких більшість складають психологи та соціальні працівники, приймаються в службу після відбору і навчання.

Як зв’язатись:

  • номер телефону у Франківську: (034) 273 7676
  • сайт

Що мотивує психологів працювати безкоштовно?

Багато практикуючих спеціалістів, незалежно від пандемії чи інших обставин часто працюють безкоштовно, або за зниженим тарифом — для тих, хто не може оплатити послуги психолога.

«Для нас важливо дбати про психічне здоров’я суспільства, особливо в часи серйозних соціальних потрясінь. Наші співгромадяни мають достатньо мало знань про способи турботи про себе, відновлення після стресу, ситуацій, коли потрібна допомога інших спеціалістів», — пояснює Валерія Палій.

Можна довіряти психологам-початківцям, які безкоштовно проводять сесії?

Молоді спеціалісти справді можуть працювати безкоштовно, коли проходять стажування.

«Але надзвичайно важливо, щоб він або вона мали відповідну освіту, проходили навчання методу, мали досвід власної психотерапії та більш досвіченого наставника. Таких спеціалістів ми називаємо супервізорами», — каже Валерія Палій.

Безкоштовна консультація психолога по гарячій лінії може замінити повноцінні сесії?

Ні. Гаряча лінія — це лише термінова допомога у складний період. Вона не зможе замінити тривалу та глибинну психотерапію.

Психологи, які працюють на гарячих лініях, намагаються оперативно розв’язати проблеми, підтримати, скерувати, дати пораду. Психотерапія — це більш глибинні зміни особистості, які потребують часу та значно більших зусиль з боку клієнта.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: