fbpx

Зробіть голосніше! Плейлист для новорічної вечірки від редакторки «Куфера»

Український фанк, головні пісні року й десятиліття, треки для суму й радості. Редакторка «Куфера» Ольга Перехрест складає плейлист, під який планує зустріти 2020 рік.

Якщо раніше найбільше влади над ближніми мала людина, яка тримає пульт від телевізора, то зараз це той, хто вмикає музику. У кожній компанії, на кожній домашній вечірці чи простих посиденьках, де я була, обов’язково був хтось, хто захоплював владу над колективним плейлистом.

Можливо, цього разу це будете ви.

Почніть з класики

Мікси, які складає одеський саундпродюсер C. J. Plus, пасують до будь-якої ситуації. Це мікс українського фанку 1970-х (так, усі ці ВІА Арніка та пісні про трембітання трембіт — справді фанк, просто добряче захований від пильного вуха радянських цензорів).

Усі треки, які є в підбірках, були оцифровані з вінілових платівок, деякі є дуже рідкісними. Тож вмикайте і переконайтесь, як пісні 50-річної давності й досі можуть незле заводити.

Проведіть минулий рік

Якщо ви не дуже уважно слідкувати за українською музичною сценою, це ваш шанс застрибнути в останній вагон та нарешті переслухати усі головні хіти року.

Наші колеги, а саме редакція LiRoom, зробила за вас половину роботи і зібрала плейлист з 40 улюблених пісень року. Його можна прослухати на Apple Music чи Google Play, або на Deezer. Ідеальний варіант як для тих, хто заслухав до дірок останні альбоми Жадана й Собак, Alyona Alyona чи Dakh Daughters, так і для тих, хто гадки не має, хто всі ці люди.

Згадайте, які ви вже старі

Можливо, це проблема лише мене й моїх близьких друзів, але часом стає лячно від думки, як багато всього сталось за останні 10 років. Наприклад, в 2010 році президентом став Віктор Янукович, а на Євробачення поїхала Alyosha.

Поностальгувати за часами вічної безтурботної молодості (точніше, беззмістовного підліткового віку) можна в кілька способів:

  • Слух зібрав плейлист з 100 найкращих пісень 2010-х. Його можна слухати на Apple Music, Google Music, Deezer, YouTube Music, Spotify. Тут є все: від раннього Івана Дорна до Jerry Heil, від Onuka до Бумбокса.
  • Можна переслухати всі головні альбоми (уточнення — світові/західні) цього десятиліття. Є версія від Billboard — 100 альбомів, є від Pitchfork — 200 альбомів. Відмічаючи, які платівки ви встигли послухати, а які ні, можна було б зробити гарне музичне бінґо або гру на випивання — що вам більше подобається.
  • Або можна включити мікс на 3 хвилини зі 100 хітами 2010-х. На якому виконавці тьохне серденько, дискографію того й включаєте далі (якщо відкрити відео на YouTube, там є список треків). І якщо вам вже здавалось, що багато поп-пісень якось надто схожі між собою, можливо, вам не здавалось?

Читайте також: З тих ліпших пісень Франківська: 30 треків, за які не соромно

Поставте пісню, під яку будете загадувати новорічне бажання

Кінець світу, який нам обіцяли у 2012 році, так і не настав, а гурт «На Відміну Від» розпався. Та їхня саркастична новорічна пісня особливої актуальності не втрачає. Тож якщо цей рік був для вас складним і ви раді, що він просто закінчується — включайте цей трек. Є ймовірність, що він краще пасуватиме моменту, ніж новорічне звернення президента.

Поверніть святковий настрій

Це ж все-таки Новий рік, а не просто посиденьки, тож знов можна включати пісні з дзвіночками, колядками та іншою winter wonderland.

Якщо ви не готові експериментувати, то спробуйте різдвяну музику, яка лунає на Urban Space Radio. Але якщо вам набридли одні й ті самі треки, які й так лунали останній місяць з кожної праски, то ось ще один плейлист від Слуху: з U2, Coldplay, The Killers, Pixies i Pink Floyd.

Читайте також: 42 поради на свята. Велика підбірка фільмів, книжок, серіалів та музики від «Куфера»

Посумуйте

Новий рік — далеко не завжди веселе свято. По-перше, кількість справ, які треба завершити до 31 грудня, втомлює і на радість може не лишитись сил. По-друге, 1 січня усі проблеми не зникають чарівним чином, і ви й далі залишаєтесь з ними. По-третє, на кожній вечірці може трапитись мить, коли всім хочеться послухати щось журливе.

На такий випадок тримайте при собі «жальну добірку» від Радіо Скорботи — найсумнішого подкасту, під який завжди хочеться посміятись.

Читайте також: Let the music play: плейлист, під який працює «Куфер»

Включіть пісні, за які вам соромно. Або ні

Так, справжнє guilty pleasure домашніх вечірок — це можливість слухати пісні, які вам насправді подобаються. Це як їжа з фастфуду після року правильного харчування. Без модних новинок та незрозумілих бітів. Тільки перевірені треки, під які ви танцювали вже не раз.

Мій особистий (не дуже guilty) плейлист для посиденьок з друзями складається з 73 треків, де є і Billie Eilish, i Kaleo, і Shakira разом з OutCast. Якщо ви користуєтесь Spotify, то ось він.

Якщо ви ще не завели собі такий, то ось лайфхак, як зробити це швидко: якщо вас збереться невелика компанія, то дайте кожному можливість включити кілька улюблених пісень. Одразу додайте їх в плейлист та збережіть. Вітаю, у вас є універсальна підбірка, яку тепер будуть слухати всі.

P.S.

Насправді не так важливо, що ви слухаєте. Та якщо ваша новорічна вечірка не схожа на відео, де Езра Міллер і Ден Фоглер співають пісню про Хануку, можливо, ви щось робите не так.

Головне зображення: Regina Valetova

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: