fbpx

Втекти від холоду. Досвід франківців, які проводять зиму в теплих країнах

Якою б красивою не була сніжна зима, іноді хочеться сховатись від неї біля теплого моря. Останні кілька років так робить франківське подружжя фотографів — Ольга та Андрій Майгутяки. Ольга Майгутяк розповіла «Куферу», чому колись вони з чоловіком вирішили зимувати в теплі і пояснює, що справа не лише у зимі.

З самого початку у нас не було ідеї провести зиму не у Франківську. До народження дитини ми ходили в зимові походи, їздили в зимові гори — це своєрідна краса, яку не порівняти з жодними теплими морями. Це зовсім інше.

Читайте також: Як піти зимою в гори і повернутись щасливими. Поради з безпечного туризму

Вперше в Азію ми поїхали п’ять років тому, з квитком в одну сторону. Це була не втеча від зими, а подорож — і ми були готові повернутися як через місяць, так і через три. Але мандрівка затягнулася на шість місяців і закінчилася потужним землетрусом в Непалі.

Звідти ми повернулися вже не самі, і відтоді зимові поїздки до Азії — це саме втеча від зими. Я так мерзла, коли гуляла з дитиною на вулиці, що для мене було дуже логічно поїхати у пошуку тепла і фруктів.

Ми двічі зимували на Шрі-Ланці, потім на Балі. Цього року — знову на Балі. Коли ми їздили в мандрівку без дитини, то це були Малайзія, Індонезія, Сингапур, Таїланд, М’янма, Філіппіни, Індія та Непал.

Як підготуватися до подорожі?

Я дуже люблю віддаватися потоку і плити за течією. Але водночас я з України, тож контроль (планування і мінімальне бронювання житла заздалегідь) все-таки є.

У першій подорожі ми не бронювали нічого, а питання з житлом вирішували на місці. Зазвичай я сиджу з рюкзаками, а чоловік шукає готель. Ми можемо бути в одній країні і купляти квитки до іншої, а по приїзду читати й планувати, що хочемо (чи можемо) побачити. Але це не завжди оптимальний варіант: якщо готуватись завчасно, можна і побачити більше, і жити десь дешевше.

Читайте також: Країна ельфів, овець та льодовиків: 11 причин швидше поїхати в Ісландію

Коли ми подорожуємо з дитиною, то ще в Україні бронюємо готель через Booking.com, а потім, вже на місці, йдемо шукати будинок (що дуже практично, якщо їдеш на 2-3 місяці). 

Інколи складалося так, що будинок сам знаходив нас за кілька днів до прильоту!

Візи

Для частини країн Південно-Східної Азії українцям віза непотрібна (Тайланд, Малайзія, Індонезія). Інші візи можна отримати або онлайн, або в аеропорту, або оформити їх у сусідніх країнах (краще перевірити цю інформацію наперед на сайті МЗС).

Як це залишити дім і роботу?

Оскільки ми з чоловіком працюємо через інтернет — наша робота там, де є інтернет. Тому з цим питань ніяких не було.

Звісно, що квартира у Франківську лишається. Є варіант здавати її в оренду і отримувати хоч якийсь мінімальний дохід, але ми цього не робили. Інколи лишали квартиру просто так. Але двічі, коли ми їхали більш, ніж на пів року, в нас просто жили друзі.

Чому?

Не можу сказати, що мене не влаштовує зима у Франківську. Просто у Франківську взимку менш комфортно, ніж, наприклад, на Балі. Там є океан, фрукти і не треба одягати на себе багато одягу. Гуляти з малим у Франківську взимку холодно, а сидіти цілими днями вдома — теж не варіант. Тож коли є можливість замість цього кудись поїхати, я таку можливість не втрачу.

Читайте також: Як пережити зиму в місті (і навіть зробити її приємною)

Сподіваюсь, від зими на півдні ми стаємо здоровішими. Адже є така думка, що море і морське повітря оздоровлюють. Ці подорожі — це, зокрема, вітамін D та купа інших вітамінів у фруктах, нові знайомства і новий досвід. Хоча насправді майже все це можна знайти і у Франківську. Хіба з вітаміном D можуть виникнути деякі затримки, але сьогодні його можна вживати навіть у вигляді пігулок.

Наш світ такий, що вже ніде нічого незамінного немає: манго, папаю, авокадо та інші фрукти зараз можна спокійно купити й в Україні.

Тож чому ми їдемо з міста? Думаю, справа не лише в зимі. Просто мені особисто «треба їхати!». Треба рухатись вперед.

 

У тексті використані фотографії з Facebook-сторінки Ольги Майгутяк

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: