fbpx

Що і де можна знайти на районі? Громадська мапа Позитрону

Великий спецпроєкт «Куфера» про дослідження районів Івано-Франківська триває: ми розповідаємо історії районів та їхніх мешканців, а також підказуємо, де можна випити кави, знайти магазин чи зручну лавочку. 

Після громадських мап Кішлака та Княгинина на черзі — Позитрон.

Позитрон — район на північному сході Франківська, збудований в кінці 70-х, щоб працівникам однойменного заводу було де жити. Зараз він охоплює вулиці Вовчинецьку, Стуса і Симоненка. За словами Тараса Зеня, який проводив «Куферу» екскурсію своїм рідним районом, Позитрон був не найбезпечнішою частиною міста: тут регулярно влаштовувались бійки, підлітки мали проблеми з наркотиками, а одного разу тут з’явились бордові щурі.

А так Позитрон уявляє наша ілюстраторка Наталка Темех (яка малює дещо фантастичні ілюстрації про райони — скажімо, на Кішлаку в неї мешкали тигри):

«На Позитроні в мене — шикарна бізнес-вумен, яку можна сплутати із Мерилін Монро. Для мене це район, в якому застиг кіч 90-х. Відповідно, мешканки Позитрону можуть мріяти про те, щоб стати героїнями бандитського серіалу».

Читайте також: Життя франківських районів. Бунтарі Позитрону

Ми запитали у Тараса Зеня, які важливі локації є в його районі та нанесли їх на мапу. Там можна знайти локації для вдалих селфі, зелені зони, місця для дітей, крамниці, церкви тощо. Проте деякі поради та рекомендації Тараса було важко нанести на мапу:

  • ідеальне місце для фотографування — на фоні балконів з мозаїкою (а їх в цьому районі дуже багато);
  • ввечері ліпше не ходити туди, де немає світла — тобто, у двори будинків;
  • окреме місце з красивим краєвидом на Позитроні виокремити важко, адже він весь — специфічно красивий.

Читайте також: Життя франківських районів. Автономна республіка Кішлак

У наших мапах ми намагаємось враховувати різні потреби містян: зони для відпочинку, магазини й аптеки, зупинки громадського транспорту та заклади культури тощо. Якщо ви хочете доповнити нашу мапу — будь ласка, заповніть форму нижче.

Ілюстрації: Наталка Темех

Головне фото: Олександра Сосніна

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: