fbpx

12 місяців добра: проєкти, яким варто допомагати у Франківську

Часом здається, що волонтерство чи благодійність — справа складна і вимагає багато сил і часу. Але ми переконані, що навіть приділивши один день на місяць добрій справі, за рік можна встигнути зробити багато добра для міста.

Тож «Куфер» склав цілий календар: 12 місяців, 12 проєктів, ініціатив та просто ідей, як можна допомогти ближньому у Франківську. Починати можна прямо зараз!

Ви також можете скачати наш календар і роздрукувати його, викреслюючи одну за одною зроблені добрі справи.

Січень

Влаштувати різдвяний обід для нужденних

Щороку 7 січня франківська Спільнота святого Егідія влаштовує різдвяний обід для потребуючих — самотніх, бездомних та бідних мешканців міста. Ви можете долучитись до цієї події і порадувати комусь відчуття тепла й затишку у цей світлий святковий день.

Як допомогти:

  • якщо ви хочете допомогти його організувати, зв’яжіться з волонтерами спільноти: 066 833 13 63 (Уляна Римарук); 097 933 67 64 (Іван Харук).
  • або можна переказати гроші на картку: 4149 4991 2082 0376 (Зелез Галина Василівна).

Лютий

Стати онуком для стареньких

Проєкт Stay покликаний підтримати мешканців франківського геріатричного пансіонату, що працює на вулиці Медичній. Головна його мета — дати стареньким увагу та спілкування, яких їм бракує найбільше. Волонтерів проєкту називають онуками — адже вони, як і справжні онуки, приходять в гості до бабусь та дідусів, ходять з ними на прогулянки, спілкуються, читають, грають в шахи та просто дружать.

Що варто врахувати: стати онуком — це відповідальне рішення. Відвідувати свою названу бабусю чи дідуся треба щонайменше раз на тиждень, тож зважте, чи готові ви виділяти на це свій час.

Як долучитись:

Березень

Допомогти готувати обіди для нужденних

Спільнота Святого Егідія, про яку ми вже згадували, годує бідних не тільки на свята. Щотижня, у середу та п’ятницю, о 19:00 волонтери збираються на площі Шептицького та на Привокзальній площі.

Як допомогти:

  • привезти продукти, готові обіди або допомогти готувати їжу
  • стати волонтером і допомогти з роздачею їжі
  • переказати гроші на картку: 4149 4991 2082 0376 (Зелез Галина Василівна).

Слідкувати за потребами спільноти можна в їхній Facebook-групі, або зв’язатись з волонтерами: 066 833 13 63 (Уляна Римарук); 097 933 67 64 (Іван Харук).

Квітень

Прибрати на природі

Хоч раз, але це робив, здається, кожен: під час толоки або після пікніку з друзями брав великий сміттєвий пакет і збирав сміття, розкидане на природі. Проте варто визнати: неприбраних галявин та пагорбів довкола ще вистачає.

Як зробити світ чистішим:

  • роззирніться і знайдіть галявину, яка могла б бути гарною, якби не сміття;
  • запасіться сміттєвими пакетами та рукавичками
  • запросіть друзів вам допомогти

Травень

Посортувати нарешті сміття

Хочете зробити щось приємне для планети (або хоча би міста), почніть сортувати сміття. Це нескладно (до речі, ми вже писали, як це робити), особливо, якщо знати, що з ним далі робити. Проєкт SortSmart допомагає франківцям сортувати й переробляти сміття: вам треба тільки збирати скло, папір та картон, пластик й металеві бляшанки в окремі контейнери чи ящики. А на переробку його відвезуть замість вас.

Як долучитись:

  • якщо ви маєте цілий офіс або ресторан, або ж представляєте ОСББ — лишіть заявку на співпрацю на сайті проєкту, з вами зв’яжуться і допоможуть централізовано збирати й вивозити вторсировину;
  • якщо ж ви збираєте сміття самотужки, слідкуйте за оновленнями на Facebook-сторінці проєкту: раз на два тижні містом їздить SortМобіль і безкоштовно забирає посортовані відходи в мешканців.

Червень

Стати донором крові

14 червня у світі відзначають День донора, і кращої нагоди здати кров не буде. Про що варто пам’ятати перш, ніж стати донором:

  • не можна вживати алкоголь протягом останніх 72 годин;
  • не треба здавати кров натщесерце;
  • перед здачею крові треба добре поснідати, але не вживати молочних, гострих або копчених продуктів;
  • перед безпосередньою здачею крові проводять невеликий медогляд та швидкий аналіз крові;
  • існують певні обмеження для донорів через перенесені раніше хвороби (детальніше про це можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров’я).

Як стати донором:

Липень

Стати янголом для тих, хто поруч

Освітньо-благодійний проєкт «Янголи поруч» опікується вихованцями Яблунівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, де навчаються діти з особливими потребами. Також ініціатива підтримує дітей із неблагополучних, багатодітних та кризових сімей, дітей-сиріт.

Як підтримати:

  • стати волонтером: приїжджати в гості до учнів школи інтернату, допомагати влаштовувати для них майстер-класи або просто дозвілля;
  • допомогти дітям, які потребують лікування — інформацію про них публікують на Facebook-сторінці проєкту.

Долучитись можна, зв’язавшись з координаторкою проєкту Орестою Возняк.

Серпень

Підтримати локальні медіа

Медіа — такі ж представники локального бізнесу, як, скажімо, кав’ярня біля вашого будинку чи ферма з зеленню. У тому сенсі, що вони працюють заради містян і без їхньої підтримки їм доводиться неабияк складно.

Медіа не працюють безкоштовно: за все, що ви дивитесь або читаєте, хтось платить. Звісно, медіа може мати власника (і тоді, зазвичай, воно працює в його інтересах). Але якщо медіа незалежне, то його роботу забезпечують, наприклад, рекламодавці, фонди та грантові організації, або ж читачі.

«Куфер» — незалежне медіа, яке працює в інтересах Франківська та його мешканців. Ми допомагаємо краще зрозуміти місто і зробити життя в ньому якіснішим, тож ми будемо вдячні вам за підтримку.

Як допомогти:

Вересень

Допомогти сусіду

Почати можна з простого: з людей, які живуть поруч із вами. По-перше, зверніть увагу, хто саме живе біля вас. Можливо, у сусідній квартирі мешкають старші люди, яким треба допомога, щоб сходити в магазин чи аптеку, особливо під час карантину та самоізоляції, що спричинив коронавірус. Або ж пояснити, як оплачувати комуналку онлайн. А, можливо, у вашому будинку є молода мама, якій буває важко носити сходами дитячий візочок. Просто придивіться до людей і спитайте себе (а краще — їх), чим ви можете бути корисні?

Врешті-решт, ви можете залишити у під'їзді оголошення із пропозицією познайомитись нарешті з сусідами і запросити їх випити разом у дворі кави чи лимонаду. Це вже був би непоганий початок.

Жовтень

Бігати разом з Frankivsk Half Marathon

Пів марафон — головна міська подія для бігунів та всіх, хто підтримує цю культуру. Цьогоріч великий забіг Франківськом відбудеться 11 жовтня. Долучитись до марафону можуть не тільки бігуни — це може бути ще однією доброю справою.

Як підтримати:

Листопад

Допомогти песикам з Дому Сірка

Собаки не опиняються на вулиці з власної волі, причина завжди в людях. Притулок «Дім Сірка» опікується хвостатими мешканцями Франківська, яким дуже пощастило в житті: тут їх лікують, годують та шукають нових господарів. Притулок працює завдяки благодійним пожертвам, тож допомозі тут будуть раді.

Як підтримати:

  • взяти собаку з притулку: обрати песика, який стане вам новим другом, можна в у Facebook-групі проєкту;
  • прийти і допомогти вигуляти якогось песика, або ж просто побавитись з ними – це корисно для соціалізації собак (щоб домовитись про час відвідування телефонуйте: 050 053 42 73);
  • переказати кошти на рахунок Приватбанку (з приміткою «підтримую добро»): 5169 3305 1534 9451 (Когут Наталія Василівна);
  • або ж на рахунок: БО «Дім Сірка», ЄДРПОУ 37952464, р/р UA843366770000026005060830012, КБ «ПриватБанк» МФО 336677

Грудень

Підтримати дітей у Містечку Святого Миколая

Містечко милосердя Святого Миколая працює в Крихівцях вже 16 років. Тут мешкають діти, а також матері з дітьми, які опинились у складних життєвих ситуаціях. Тут вони живуть, отримують психологічну та юридичну допомогу, вчаться та отримують те щасливе дитинство, на яке заслуговують всі.

Як підтримати: 

  • переказати кошти: 5363 5426 0300 1950 (Галина Баланюк) — це картка настоятельки Містечка Милосердя, Марії Неустанної Помочі;
  • якщо захочете передати речі (одяг чи іграшки), то спершу зв’яжіться з містечком і запитайте, що саме їм потрібно саме зараз: через Facebook або за телефоном 096 135 5194

Чому це важливо?

Волонтерство — важлива частина міської культури. Адже, як пояснює Євгенія Мазуренко, директорка Zagoriy Foundation, змінюючи світ навколо себе ми одночасно покращуємо і власні життя:

«Ідея про те, що можна ізолювати себе і будувати виключно власний комфорт — міф. Ситуація з карантином це добре показала: не можна втекти з міста чи країни у більш комфортні умови, створені руками інших. Треба розбудовувати простір навколо себе.

Механізми державної системи можуть працювати повільно, а рішення громади приймаються набагато швидше. Тож коли ми прагнемо змін, принцип «Взяти і зробити» працює ефективніше, ніж стратегія пасивного очікування.

Але не завжди треба бути благодійником, щоб творити зміни. Інколи, наприклад, треба звертатися в громадські приймальні, на гарячу лінію і ставити питання владі, чи відбуваються певні речі, на які спрямовані податки, які ви сплачуєте».

До того ж, робити добрі справи просто приємно. Чому б не спробувати?

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

 

Цей матеріал зроблений у партнерстві з Антикризовим Фондом по боротьбі з COVID-19 в Івано-Франківську, який з 15 травня працює на умовах співфінансування Zagoriy Foundation.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: