Поки хтось тільки вчиться працювати віддалено, є люди, які вже давно звикли працювати вдома. При цьому вони не сидять за комп’ютером 24/7, мають вдосталь вільного часу і навіть в умовах карантину не нудьгують. Троє франківців розповіли «Куферу», як залишатися продуктивним і не втратити роботу, а також встигати все, якщо вам доводиться працювати з дому.
Дмитро Фурман
менеджер з маркетингу для брокерської компанії в Нью-Йорку в сфері нерухомості
Вже три роки як я працюю вдома, зазвичай з 18:00 до 2:00 — такий графік зумовлений різницею в часі. Іноді закінчую пізніше, бо не завжди встигаю виконати завдання, які собі ставлю.
Зараз паралельно також стажуюсь в ІТ компанії як front-end розробник, але тут наразі вимушений карантин — так і не вдалось мені попрацювати в офісі.
Тепер зручно працювати в режимі онлайн, є багато інструментів для полегшення роботи як Trello, Google Drive, Google Hangouts. Клієнти, з якими спілкуюся, взагалі не мають уявлення, що я дзвоню їм з України.
Для роботи мені вистачає лише комп’ютера, швидкого інтернету та нормальних навушників із мікрофоном. Ніколи не відчував потреби в офісі на цій роботі.
Організуйте собі міні-офіс
Моя кішка щаслива, що я завжди з нею вдома і свариться, якщо піду гуляти на весь день у вихідні. Раніше працював із дружиною в одній компанії, тож у нас був маленький неформатний офіс, і ми могли обговорювати всі робочі питання разом.
Дозволяйте собі відпочивати, випийте кави
Зручно ставити завдання на день і бачити, скільки я встигаю за цей час. Оскільки керівництво мені довіряє, я маю достатньо свободи для організації процесу та свого життя. Нема якогось способу, який допомагає завжди ідеально ефективно працювати.
Іноді дозволяю собі побути прокрастинатором, і працюю ефективніше та без помилок, ніж якщо заставляю себе працювати втомленим або без бажання.
Ще допомагає смачна кава та музика, встати подуркувати чи розім’ятись, пограти з кішкою, пообнімати дружину.
Марія Луцюк
графічна дизайнерка
Швидко, вчасно і якісно
У мене був досвід роботи в офісах, проте завжди втомлювало те, що постійно треба добиратись, дбати про харчування, думати, що вдягати. Це все займає багато часу, а я не люблю поспішати, бо завжди щось забуваю (найчастіше — обід).
Робота вдома дає мені можливість краще організувати свій час, щоб нічого не «горіло».
Працюю з дому вже рік, з невеликими перервами. Всі, з ким працювала, не надають особливого значення тому, звідки ти працюєш. Головне, щоб робота була якісною і вчасно виконана. Зараз я стажуюся в одній львівській компанії, займаюся версткою журналу. Паралельно маю ще кілька замовлень.
Не працюйте у ліжку
Щоб все вчасно виконувати, треба добряче тримати себе в руках. Вдома легко розслабитися, адже стільки всього ще можна робити, та й ліжко постійно так і манить.
Я стараюся складати собі план на наступний день (хоча б в голові), тоді трохи легше зорієнтуватися. Також важливо, щоб робоче місце було саме робочим. Тобто «за цим столом я працюю, але не займаюсь своїми справами». Варто розподілити дім на територію роботи і відпочинку. Бажано, щоб вони не перетинались.
Наразі, як би смішно не звучало, моє робоче місце на кухні. Іноді, коли є дуже важлива робота, яка потребує більше уваги — я йду в коворкінг, щоб не було нічого знайомого. Але зараз, в час карантину, треба організувати простір і себе так, щоб все робити вдома.
Не відволікайся і не відволікай
Мій чоловік теж працює з дому. Часом, коли в мене менше роботи, я починаю привертати його увагу, відволікати — і навпаки. Ми навчилися повідомляти один одному про те, що хтось із нас саме зараз надто зосереджений і краще не відволікати. Крім того, ми працюємо в різних кімнатах, що теж допомагає.
Не працюйте цілодобово, плануйте день
Іноді є труднощі зі своєчасним завершенням робочого дня. Якщо робота не завершена, а я вже бачу «світло в кінці тунелю» (хоч на годиннику вже 21:00), то з шаленим азартом її доробляю (а зранку страждаю від головного болю). Спершу таке траплялося дуже часто.
Я навіть брала ноутбук в ліжко і там доробляла (ніколи такого не робіть!), потім і робота снилась, і голова боліла… На ранок ти вже не дизайнер, а те, що від нього залишилось.
Тому план дня — моє все. Якщо вирішила, що о 19:00 завершую — то далі стараюся не затягувати і завершувати. Рідко трапляються випадки, коли треба терміново щось доробляти.
Не сидіть на місці
Робота вдома — це зручно, але малорухливо. Тому кілька разів на день варто робити прості вправи особливо на шийний і поперековий відділи хребта. Тоді і день різноманітніший, і почуваюсь краще.
Руслан Рудомський
журналіст, редактор стрічки новин
За освітою я — інженер-хімік-технолог, і перші шість років своєї трудової діяльності працював за професією на хімічному підприємстві в офісі.
Найбільше у тій роботі мене не влаштовувало кожного ранку «ходити на роботу».
На певному етапі зрозумів, що не хочу так працювати — мене більше приваблював вільний графік і віддалений формат. Тверезо оцінивши свої здібності і уподобання, вирішив змінити професію і стати журналістом онлайн-видання. Майже чотири роки віддалено був футбольним оглядачем на футбольному порталі, а з серпня 2016-го працюю журналістом та редактором стрічки новин суспільно-політичного порталу Depo.ua. В підсумку працюю віддалено вже сім з половиною років.
Мабуть, для декого це може здатися дивним, але особисто я не розумію: навіщо працювати не з дому, якщо можна працювати з дому?
З певного моменту це була моя головна умова при влаштуванні на роботу, тож якщо для потенційного керівництва це було неприйнятним, ми закінчували перемовини на етапі співбесіди. На щастя, мені вдавалося знаходити керівників (точніше, обидва рази вони самі мене знаходили), для яких головне — виконана робота, а не фізична присутність.
Для роботи мені потрібні лише ноутбук, розетка і вихід в інтернет. Деколи може заважати фоновий шум, але це легко вирішується навушниками. З колегами комунікація відбувається в месенджерах: Skype, Facebook, Telegram. Для роботи цього вистачає.
Подбайте про свій комфорт
Робочого місця, як такого, у мене вдома немає. Залежно від настрою, ситуації чи пори року можу працювати або в кріслі-мішку на балконі, або на дивані з ноутбуком на колінах, або за будь-яким столом, включно з кухонним.
Я працюю з дому постійно, бо мені так подобається і моя продуктивність в таких умовах є оптимальною. Якщо комусь так працювати незручно, чи знижується продуктивність, то вихід один — не працювати з дому.
Якщо ж говорити про тимчасову вимушену роботу з дому, як зараз, під час тотального карантину, то тут все індивідуально — комусь достатньо буде навушників для того, щоб абстрагуватись від «фонового шуму» на час роботи, а комусь, можливо, потрібно і в окремій кімнаті замикатись.
Розставте пріоритети і дедлайни
Щоб не працювати вдома 24 години, потрібно вміти самоорганізуватись і скласти собі графік. В моєму випадку це виглядає так: близько 16:00 у будні я узгоджую з керівництвом видання тему матеріалу, який маю зробити на 8:00 ранку наступного дня. Скільки у мене піде на це часу і коли саме я буду працювати – виключно мої проблеми.
Але ніхто більше за мене не зацікавлений у тому, щоб виконати цю роботу максимально швидко без втрати якості. Мені платять не за години роботи, а за вчасно виконаний результат.
На стрічці новин ще простіше – відпрацював свою зміну, вимкнув звук в робочому чаті і до початку наступної зміни ти вільний.
Віддаленість = мобільність
Ситуації бувають різні: робота під час подорожі (віддалена робота дозволяє це суміщати), або аварійне відключення електроенергії чи інтернету вдома. Тоді доводиться працювати там, де виходить. Я працював з інтернет-клубу, з лавки в парку, з поїзда, кав’ярень та ресторанів, готелів і хостелів… А от з коворкінгів працювати якось не доводилось. Але не виключаю, що колись обставини зміняться і мені доведеться навіть бронювати постійне місце у коворкінгу.
Читайте також:
- Франківськ за вікном. Що малюють місцеві скетчери під час карантину
- Замість планів на тиждень: 8 вартісних ігор для смартфонів
- Чим зайнятись під час карантину: поради редакції «Куфера»
- Нові правила карантину у Франківську та країні. Як зміниться робота транспорту, закладів, церкви
Залишайтесь на зв’язку з «Куфером»! Ми є у Facebook, Instagram, Telegram та Twitter.