fbpx

Займіть свої місця. 5 порад перед тим, як йти на концерт

Оскільки карантинних обмежень для подій, в тому числі й культурних, стає все менше, а подій у Франківську — все більше, нам треба з вами серйозно поговорити. Наприклад, про те, як треба поводитись на концертах (та інших подіях), щоб нікому не заважати і отримати максимальне задоволення від події.

Після гайду від «Куфера» ви будете найкращими гостями концертів, а організатори ставитимуть вас у приклад іншим.

Подбайте про квитки

Практично будь-який концерт (крім вуличних і тих, що влаштовують місцеві чиновники до свят) починається з квитка. Здавалось би, тут немає нічого складного, але є кілька але:

  • навіть якщо ви врятували улюблене кошеня організатора концерту від пожежі, краще купити квиток, а не випрошувати безкоштовний (виняток — якщо вас запросили). Це дрібничка, але з цього починається культура концертів та інших подій у містах: організаторам треба заробляти гроші, щоб платити гонорари виконавцям, не йти в мінус і привозити нових артистів;
  • за можливості, купуйте квитки завчасно — на вході їх може просто не бути;
  • не купуйте квитки з рук в незнайомців;
  • не викладайте фото чи сторіз вашого квитка так, щоб було видно штрихкод.

Розрахуйте час

Саме на затримки та спізнення найчастіше жаліються як гості концерту, так і його організатори: першим не подобається, що доводиться чекати, другим — що треба чекати, коли всі займуть місця, аби виконавець нарешті міг вийти на сцену.

Тут є кілька важливих нюансів:

  • в ідеалі на квитку (або в анонсі події) має бути вказано: о котрій відкриваються двері (у клуб, на майданчик, заклад тощо) і о котрій починаються виступи артистів. Це допоможе вам зорієнтуватись в розкладі: щоб на вас ніхто не чекав, краще прийти не за 5 хвилин до виходу виконавця — врахуйте час на чергу при вході, бар, пошук свого місця тощо;
  • проте іноді година буде вказана лише одна. В такому випадку краще перепитати заздалегідь, який таймінг події планується — і тоді не ображатись, що концерт починається пізніше, ніж було написано. Можливо все справді йде за планом;
  • не дивуйтесь, якщо виступ почнеться трошки пізніше: щонайменше, є типові 15 хвилин, на які (майже) всі запізнюються.

Що робити з їжею та напоями?

Концерти відбуваються в різних локаціях, зокрема в тих, де до музики можна замовити собі вечерю. Тож казати «не їжте взагалі» було б неправильно. Але спробуйте замовити щось, чим ви будете якнайменше плямкати перед музикантами. І, якщо ви дуже голодні, краще сядьте не за столиком у першому ряду. Натомість замовити собі кілька напоїв цілком окей — так ви і заклад підтримаєте, і нікому не будете заважати.

Але якщо ж концерт відбувається в залі (на кшталт Франківського драмтеатру), доведеться потерпіти і не жувати взяті з дому канапки (або куплений в буфеті попкорн). Ваші сусіди подякують вам за це.

Якщо ж це фестиваль чи виступ просто неба, то тут все простіше: головне не облийте нічим своїх сусідів у натовпі.

Розберіться з телефоном

Новітній цифровий етикет ненав’язливо натякає: якщо чогось немає у сторіз, значить, вас на події не було. Це неприємно, розуміємо. Але у бажанні фільмувати все, що відбувається довкола вас, є кілька але:

люди, які сидять/стоять позаду вас, хотіли би дивитись виступ на власні очі, а не через екран вашого смартфона;
  • важливість стрімів з концертів сильно переоцінена;
  • ви можете зробити кілька кадрів і спокійно заховати телефон (і насолодитись тим, за що ви заплатили гроші).

До речі, навіть якщо ви не плануєте нічого знімати, не забудьте відключити звук сповіщень: нічого страшного не станеться, якщо ви прочитаєте робочу пошту або чат за пару годин.

Підіть красиво

Навіть якщо на вас чекає остання маршрутка, спробуйте не вибігати з приміщення після останньої пісні. По-перше, це просто негарно. По-друге, після виступу музикантів зазвичай викликають на біс, і ви ризикуєте просто пропустити частину концерту. По-третє, своєю втечею ви можете заважати іншим людям насолодитись музикою до останньої ноти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: