fbpx

Є питання: як викидати протерміновані ліки?

Чи не в кожній домашній аптечці є таблетки, термін дії яких закінчився. Викидати їх просто в смітник не варто: ліки розкладаються на мікрочастинки і потрапляють у воду чи продукти. Що ж з ними робити, «Куферу» пояснює екологиня та співзасновниця проєкту «SortSmart» Марія Федорук.

Що робити з непотрібними таблетками?

  • Перевіряємо термін придатності всіх препаратів в аптечці;
  • відділяємо протерміновані таблетки від пластикової упаковки;
  • знаходимо скляну банку та пісок (його можна купити, наприклад, в зоомагазині);
  • перемішуємо пігулки з піском та засипаємо у банку;
  • щільно закриваємо металевою кришкою;
  • закопуємо банку в землю.

Пластикову упаковку від ліків можна викидати зі звичайним сміттям.

І де ж мені це все закопувати?

Не варто закопувати банку в себе на подвір’ї чи городі, краще пошукати промзону — де ніхто не живе і нічого не вирощують. Підходящим варіантом є Хриплинський промвузол.

Як правильно викидати інші медичні засоби?

Порожні ампули від нешкідливих препаратів можна викидати у сміття, а ось шприци, тест-смужки для заміру рівня цукру та інсулінові шприц-ручки можуть бути епідемічно небезпечними.

«Найкращий варіант — це високотемпературне спалювання, але, в Івано-Франківську немає компаній, які б утилізовували медичні відходи від фізичних осіб таким способом», — каже Марія Федорук.

Тому особисті використані шприци та тест-смужки варто зберігати вдома в скляній банці подалі від дітей. Спалювати їх самостійно не треба — це небезпечно.

А якщо віднести до лікарні чи поліклініки?

Так, лікарні та поліклініки централізовано збирають медичні відходи і могли б допомогти з цим, але все не так просто.

Як дізнався «Куфер», офіційно медичні відходи від населення в лікарнях не приймають. Проте в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні сказали, що так, на території лікарні є контейнер, де вони збирають подібне сміття — і хоча офіційно відходи на утилізацію вони не приймають, прийти і викинути туди власні використані шприци можна. Для цього голки обов’язково треба відділити від шприців та упакувати в пластиковий контейнер чи коробку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: