Через карантин більшість ініціатив, які займались сортуванням, прийомом та переробкою вторсировини призупинили свою роботу. Через це у помешканнях людей, які підтримують практику zero waste, стрімко почала зростати кількість відходів, які немає куди подіти.
За порадами про те, як не потонути в смітті і куди його врешті викинути, «Куфер» звернувся до співзасновниці організації SortSmart Марічки Федорук.
Економте місце
Не забувайте, що вторинну сировину потрібно мити (тоді не буде неприємних запахів) та обов’язково стискати (тоді вона займатиме менше місця). У такий спосіб можна буде назбирати більше відходів і протриматись до завершення карантину.
Викидайте правильно
На майданчиках біля будинків мають бути встановлені окремі контейнери для скла, пластику та картону. Якщо в них немає змішаного сміття — скоріш за все, ці відходи передають на переробку. Тож користуйтесь ними!
Альтернативою є пункти прийому, де можна здати папір і скло.
Макулатуру приймають за адресами:
- вул. Академіка Сахарова, 34
- вул. Вовчинецька, 90а
- вул. Галицька, 112
- вул. Коновальця, 147
- Набережна ім.Стефаника, 8а
- вул. Незалежності, 81
- вул. Горбачевського, 7а
- вул. Івасюка, 32
- вул. Сірика, 1а
Скло можна здати тут:
- вул. Івасюка, 32
- вул. Вовчинецька, 90а
- вул. Горбачевського, 7а
- вул. Сірика, 1а
Уникайте пакетиків
Так, з початку карантину багато супермаркетів почали пакувати все у додаткові шари пластику. Проте за можливості користуйтесь багаторазовими торбинками (наприклад, коли купуєте фрукти та овочі) та екоторбами (коли йдете за покупками). Просто не забувайте регулярно їх прати у гарячій воді, а покупки — мити з милом та/або обробляти антисептиками.
«Можна купувати в групі save fop Galicia (ми про них писали) і домовлятися попередньо, щоб пересипати у свій кошик під дверима чи хоча про паперовий пакет», — радить Марічка Федорук.
Не викидайте використані одноразові маски та рукавички у загальний смітник
Як правильно викидати використані маски та рукавички:
- обробити їх антисептиком;
- покласти у цупкий цілий пакет, міцно зав’язати (а краще — обрати пакет з застібкою);
- помити руки/обробити їх антисептиком;
- зберігати за межами помешкання — наприклад, у коробці на балконі (головне, щоб їх не знайшли діти або домашні тварини).
А потім — чекати. Зараз пунктів збору таких відходів у Франківську немає, проте, наприклад, ініціатива «Україна без сміття» оголосила, що після завершення карантину буде збирати використані засоби індивідуального захисту, аби потім їх безпечно утилізувати. Детальніше ми писали у попередньому гайді.
Надсилайте сміття поштою
Так, звучить дивно, але це взагалі дуже дивні часи. Тож якщо кількість зібраного пластику чи картону займає дуже багато місця, ви можете надіслати його на переробку — цим займається «Україна без сміття». Під час карантину вони приймають в такий спосіб усю вторинну сировину, окрім скла.
Щоби оформити відправку, треба заповнити онлайн-форму. Зверніть увагу, що всі упаковки мають бути чистими та сухими. Детальніше про умови відправки можна прочитати тут.
Читайте також:
- Самоізоляція в смартфоні та ситуація в франківських лікарнях. Дайджест новин тижня
- (Не) мої пакети в океані. Як почати і продовжувати сортувати сміття у Франківську
- Сортуй розумно. Як соціальне підприємство допомагає Франківську сортувати сміття
Залишайтесь на зв’язку з «Куфером»! Ми є у Facebook, Instagram, Telegram та Twitter.
Головне фото: Олександра Сосніна