Брак тестів для виявлення коронавірусу COVID-19 та апаратів штучної вентиляції — одні з найнагальніших питань останнього тижня. «Куфер» зібрав головні цифри, щоб зрозуміти, наскільки місто готове до поширення хвороби.
Тест-системи для виявлення коронавірусу
23 березня до Франківська мають доставити ПЛР-систему — лабораторію, яка дозволить робити тести в області.
Також місто (й область) отримає 300 експрес-тестів. Загалом до 25 березня їх має надійти ще 700. А до кінця тижня, за словами міського голови Руслана Марцінківа, у місті їх має бути «декілька тисяч».
Нагадаємо, що 16 березня в ефірі радіо «Західний» полюс Руслан Марцінків повідомив про те, що міська клінічна лікарня отримала 25 тест-систем для виявлення коронавірусу.
Як працюють ці тести?
Як пояснюють Слідство.інфо, лабораторний тест — це тест полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Для його визначення робиться забір слизу з дихальних шляхів. Цей тест вважають більш точним через чутливість і здатність визначати навіть «уламки» вірусу. Станом на 20 березня проводять його у Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ) та одинадцяти обласних лабораторіях.
Експрес-тест проводиться через кров і визначає наявність антитіл до коронавірусної інфекції. Він менш надійний, бо може не показати правильний результат, якщо людина захворіла нещодавно.
Як пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я, лікарі будуть використовувати експрес-тести для «санітарного сортування». Тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип виявиться позитивним, далі лікарі діятимуть за протоколом лікування грипом. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна казати про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.
Апарати штучної вентиляції легень
Раніше, як повідомляв міський голова, у міських лікарнях Франківська було лише сім апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) (і два — резервних).
Цього тижня мають доставити додаткові апарати ШВЛ: один — в Міську клінічну лікарню №1 на вул. Матейки, і три — в Центральну міську клінічну лікарню. Про це Руслан Марцінків повідомив 23 березня. За словами міського голови, зараз «стоїть завдання купити ще 10 ШВЛ для міських закладів».
За кошти благодійників ще один апарат ШВЛ купили в обласну інфекційну лікарню.
Додамо, що станом на 18 березня загалом в області було 110 апаратів штучної вентиляції легень. Про це повідомили в Івано-Франківській облдержадміністрації. Хоча за даними Слідства.інфо (які теж посилаються на ОДА і дату 18 березня) апаратів ШВЛ в області 187.
Чому ШВЛ такі необхідні?
Бо пацієнти, хворі на COVID-19, у важкому стані не можуть дихати самі і потребують штучної вентиляції легень. В нормальних умовах апарати ШВЛ не потрібні великій кількості пацієнтів одночасно, проте приклад Італії показує, що зі зростанням кількості хворих медична система просто перестає справлятись з навантаженням. Варто додати, що штучна вентиляція легень потрібна не лише хворим на коронавірус, а й іншим пацієнтам. Відповідно, цих апаратів точно має бути більше, ніж є зараз.
Як багато хворих у Франківську?
Станом на 9:00 23 березня у місті зафіксували чотири випадки коронавірусу. Перший, летальний, підтвердили 19 березня. 56-річна жінка померла в інфекційній лікарні: вона поступила у важкому стані, бо тривалий час займалась вдома самолікуванням. Три нових випадки — це люди, що були її контактними особами. Їхній стан задовільний.
Читайте також:
- Новини будуть погіршуватись. Як зрозуміти свої почуття під час карантину
- Не більше 10 людей в магазинах та на ринках. Нові правила карантину у Франківську
- Як діяти при підозрі на коронавірус: інструкція для франківців
Залишайтесь на зв’язку з «Куфером»! Ми є у Facebook, Instagram, Telegram та Twitter.
Головне фото: freepik