fbpx

Лише для креативних хіпстерів. Розвінчуємо 12 міфів про роботу в коворкінгу

Після того, як ми три місяці провели, працюючи на кухнях, дуже кортить принести свій ноутбук за робочий стіл, сісти в зручне крісло і спокійно попрацювати не в піжамі. Але якщо за власним офісом ви ще не встигли скучити, то, може, варто спробувати попрацювати в коворкінгу? Адже коворкінг — це спільний робочий простір для людей, які мають різні роботи.

«Куфер» разом з коворкінгом на Промприлад. Реновація заохочує експерименти і готовий розвінчувати міфи про роботу в таких просторах.

Це лише для креативних хіпстерів

Ні, у коворкінг необов’язково приїжджати на моноколесі, в різнокольорових шкарпетках, з песиком в одній руці і смузі — в іншій. Хоча якщо ви захочете так приїхати, то вам ніхто не забороняє.

Проте принцип роботи коворкінгу — це відкритість та синергія, тож тут приймають всіх. Головне — не заважати працювати іншим.

Раз прийшов, то мусиш залишитись

Так, ви залишаєтесь у коворкінгу рівно стільки, скільки триває ваш абонемент (як у спортзалі). Проте ніхто не змушує вас одразу купувати абонемент на рік. Ви можете почати з одного дня, потім — кількох. Якщо сподобається, спробувати «заїхати» на місяць, і тоді вже вирішувати — влаштовує вас такий формат роботи чи ні.

Тут хтось постійно буде заглядати мені у монітор

Ніхто не любить, коли йому дихають в спину (особливо під час пандемії), тому просто зверніть увагу, як розташовані столи у коворкінгу. Простір має бути зручним, а дистанція між різними робочими місяцями — комфортною для вас.

Якщо ж ви боїтесь, що ідеальне крісло в кутку, яке ви пригледіли для себе, може зайняти хтось інший, тоді варто замислитись над абонементом з фіксованим місцем.

Фото: Shridhar Gupta

Коворкінг підходить всім

Так само, як не всім підходить робота вдома, так і робота в коворкінгу — дуже індивідуальний вибір.

Якщо ви звикли багато й гучно спілкуватись з колегами, жувати канапки на робочому місці, постійно комусь дзвонити чи виходити на спільні розмови в Zoom — скоріш за все, коворкінг вам не підійде.

Так само навряд чи це найкращий вибір, якщо ви плануєте заїхати не самі, а з командою. Краще пошукайте офіс.

Я тут тільки гість

З певної точки зору, ми й на звичайну роботу приходимо ніби в гості — гарно вдягаємось, проводимо час і повертаємось додому. 

Якщо ж ви переживаєте за своє робоче місце, то у різних коворкінгах можливі різні формати роботи й умови абонементів, проте їх здебільшого можна розділити на два типи: із фіксованим робочим місцем та без нього.

У першому випадку ви можете обрати стіл та крісло, які будуть саме вашими. Тож ви зможете принести із собою всю додаткову техніку, залишати на столі документи чи навіть прикрасити стіл якимось вазонком — і почуватись як вдома. Це місце буде вашим і тільки вашим, коли б ви до нього не прийшли.

Якщо ж вам не так принципово прив’язуватись до місця, тоді ви й справді приходите в коворкінг як гість. Утім, коли ви (можливо) працюєте в кав’ярні, вас же це не бентежить?

У мене буде лише стіл і стілець

Звісно, вони будуть. Але також буде доступ до різноманітної оргтехніки, кухні та зон відпочинку — сучасні коворкінги обладнані не гірше, а то й краще, ніж деякі офіси. Якщо ж вам для роботи потрібна особлива техніка, варто обговорити з адміністратором, чи можете ви її принести та підключити додатково.

Зате, на відміну від офісу, велику кількість проблем тут вирішать за вас: туалетний папір куплять, знайдуть прибиральницю, вкрутять лампочку. Ви й не помітите.

Тут працюють лише фрілансери

Необов’язково. Скажімо, ваш офіс можуть закрити на ремонт, а працювати вдома вам заважає кіт. Або ж ви працюєте дистанційно, бо ваш офіс — в Нью-Йорку чи Берліні. Ви можете мати довге відрядження і поганий інтернет в готелі. Ваша робота взагалі не потребує присутності в офісі, але в кав’ярнях ви більше говорите з друзями, ніж по-справжньому працюєте.

Причин опинитись в коворкінгу може бути безліч. І тільки частина людей тут — це фрілансери. Доказом цьому є резиденти франківських коворкінгів, де працюють ІТшники, дизайнери та стартапери.

Це робота з 9:00 до 18:00

Звісно, це буде залежати від кожного конкретного коворкінгу, але здебільшого — ні. Їхній час роботи значно більш гнучкий, ніж робочі години в звичайному офісі. Тому, наприклад, якщо ви почуваєтесь найбільш продуктивними у ранкові години — можете прийти попрацювати з 6:00 до 14:00. Або ж навпаки прийти ввечері. Або працювати хоч цілодобово (але у такому випадку краще обирати коворкінг, де є диван, щоб подрімати, і душ, щоб освіжитись).

Це дорого

Порівняно з роботою вдома — так, це більші витрати. Проте якщо ви розглядаєте коворкінг як альтернативу офісу, це може бути вигідно: тут усі організаційні питання (як купівля меблів, прибирання, оплата оренди, догляд за приміщенням тощо) вирішують за вас, натомість ви ще й маєте чайник, принтер і зону відпочинку.

Якщо ж ви звикли працювати в закладах і думаєте, що коворкінг суттєво збільшить ваші витрати — спробуйте порахувати, скільки ви протягом місяця витрачаєте на їжу та каву, сидячи весь день у ресторані чи кав’ярні.

Можливо, тоді з’ясується, що 150 грн в день — не така велика ціна за робоче місце, біля якого не шипить кавоварка.

Тут ніде поїсти

До речі про чайники та кавоварки: по-перше, у хороших коворкінгах завжди є обладнана кухня, де ви можете приготувати собі щось або розігріти.

По-друге, поруч завжди можна знайти їдальню — або навіть кежуал-бістро, як PromFood, що працює на заводі «Промприлад», де вдень готують обіди, а ввечері можна взяти собі закуски до коктейлів на сусідньому барі.

У коворкінгу тільки work

Це таке ж саме поєднання роботи й спілкування, як і в звичайному офісі. Можливо, навіть трохи більше спілкування. У коворкінгах можна відпочити, завести нові знайомства, робити перерви на каву чи пліткувати біля кулера. Тут можуть відбуватись публічні події. Залежно від того, яка спільнота збереться в коворкінгу, можна відзначати п’ятниці спільними піцами або коктейлями.

Головне — не заважати працювати тим, хто все-таки працює.

Обов’язково треба з усіма знайомитися й тусуватись

У цьому випадку аналогія з офісом не дуже спрацює, бо там ви все ж таки більш-менш знайомі зі своїми колегами. Проте якщо ви не хочете дружити з сусідом по коворкінгу — не дружіть.

Врешті-решт, ви платите гроші за робоче місце, а різноманітні нетворкінги, на які вас можуть запрошувати, справа добровільна.

Тут не можна знайти нових друзів чи товаришів

Ваші шанси — 50/50. Або знайдете, або ні. Публіка у коворкінгах може бути доволі різноманітна: програмісти, архітектори, дизайнери, менеджери, працівники фондів та громадських організацій, івент-менеджери, журналісти тощо.

Невідомо, з ким саме ви опинитесь за сусіднім столом, проте, скоріш за все, це може виявитись людина зі схожими інтересами — принаймні ви обидва вирішили, що коворкінг вам підходить.

Якщо ж вас оточують люди, геть не схожі на вас — можливо, це шанс відкрити для себе щось нове? І на перетині ваших різних професій вигадати новий проєкт?

Тут небезпечно в час пандемії

За умов дотримання правил безпеки — ні. Принаймні точно не більш небезпечно, ніж в супермаркеті.

Щоби робота в коворкінгу була безпечною, треба дотримуватись наступних правил:

  • дезінфікуйте руки і мийте їх з милом кожні 3 години;
  • тримайте дистанцію 1,5 з іншими працівниками — коли працюєте і коли перебуваєте в зоні відпочинку;
  • будьте в масці.

Наприклад, коворкінг на Промприлад. Реновація під час послаблення карантину збільшив відстань між столами, встановив захисні перегородки між ними, замінив звичний кухонний посуд на одноразовий і всюди розмістив санітайзери для рук. А також кожному резиденту тепер при вході міряють температуру.

Хочу спробувати!

Якщо ви вирішили змінити місце для роботи, коворкінг на Промприлад. Реновація працює за адресою: вулиця Сахарова, 23. До речі, працює він цілодобово.

  • 1 година роботи в просторі коштує 50 грн
  • нефіксоване місце — 150 грн в день
  • місячний абонемент з фіксованим місцем коштує 2300 грн (зі столом 90х60) / 2700 грн (зі столом 120х60)

Перш, ніж купляти абонемент на день або на місяць, ви можете скористатись безкоштовними 2 тестовими годинами — для цього треба заповнити реєстраційну форму на сайті.

Читайте також:

Якщо вам подобається наша робота — підтримайте «Куфер»!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: