Де у Франківську здати ялинки на переробку? Онлайн-мапа

Свята закінчились, тож час знімати гірлянди, ялинкові прикраси та виносити з дому ялинку. Якщо ви дослухались поради «Куфера» і купили цьогоріч живу ялинку, то ось пояснення, що з нею робити далі. Якщо коротко: здати на переробку.

Чому важливо здавати ялинки на переробку?

По-перше, тому що в такому випадку проблему «що робити з ялинкою?» вирішуєте не ви, а комунальники. Вам лише треба віднести дерево до потрібного контейнера (що явно простіше, ніж спалювати дерево, рубати його на дрова чи вигадувати ще щось).

По-друге, ялинки не дуже придатні до утилізації на звичайних сміттєзвалищах.

Згідно з дослідженнями британського проєкту Carbon Trust, який заохочує до зменшення викидів вуглецю та стале споживання, вуглецевий слід двометрової ялинки, яка розкладається на звалищі, еквівалентний 16 кг CO2. Окрім цього, під час розкладання вони виділяють небезпечний газ метан, який спричиняє пожежі на звалищах. Тобто, краще утилізувати ялинку інакше.

Читайте також: (Не) мої пакети в океані. Як почати і продовжувати сортувати сміття у Франківську

Що треба знати, якщо ви хочете здати свою ялинку на переробку?

Спеціальних контейнерів для ялинок шукати не треба — просто залиште ялинку біля сміттєвих контейнерів за вказаною адресою. Далі ялинки забиратиме окрема машина.

Як довго можна їх викидати?

За словами директора департаменту ЖКГ Михайла Смушака, жодних обмежень в часі на викидання ялинок, щоб їх потім забрали комунальники, немає.

Що буде з ялинками далі?

Франківські комунальники використають їх як біопаливо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Kufer

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Вгору