«Куфер» продовжує відповідати на питання, пов’язані з фемінізмом та гендерною рівністю. На черзі — стосунки фемінізму та чоловіків.
Якщо коротко, то фемінізм — не проти чоловіків. Він проти патріархату, тобто, проти домінування чоловіків у всіх сферах життя, від родини до політики.
Жіночий рух, особливо після 1990-х, коли виникає «третя хвиля» фемінізму, спрямований на те, щоб жінки отримали право розпоряджатись собою: мали можливість самі обирати, ким їм бути, де працювати і що вдягати. Чи мають стосунок до цього чоловіки? Так, якщо намагаються втручатись у цей вибір. Чи мають стосунок до цього інші жінки? Так, якщо теж починають нав’язувати жінкам різноманітні обмеження.
Чи обмежує фемінізм чоловіків у їхніх правах? Якщо це право на насильство (економічне, психологічне чи фізичне), то так. Якщо це право приймати рішення за жінку — так. Якщо це право порушувати чужі кордони, жартувати недоречні жарти і просто бути неприємною людиною — так.
Чи дає щось фемінізм чоловікам натомість? Так — щасливе й повне життя для їхніх матерів, бабусь, сестер, доньок, племінниць чи дружин. Фемінізм дає чоловікам рівних партнерок — в роботі чи стосунках — а не людину гіршого сорту. Хоча доведеться і ставитись до жінки відповідно, як до рівної. Фемінізм також знімає з чоловіка тягар «годувальника», адже якщо твоя жінка — це твоя партнерка, ви можете ділити обов’язки порівну (або так, як буде зручно саме вам).
Читайте також:
«Куфер» відповідає на питання про 8 березня. Що саме ми святкуємо?
Чому ми вживаємо фемінітиви. Колонка редакторки