Не так давно на «Куфері» вийшла розмова з трьома франківцями про те, де в місті купляти гарний одяг. І, здається, універсальна відповідь: на секондах.
Ми попросили нашу читачку, Юлію Долгіх-Черниш, яка вже не перший рік займається шопінгом саме на секондах, розповісти, як шукати класні речі серед мотлоху і де саме це можна зробити у Франківську.
У чому переваги шопінгу на секондах?
- Ціни.
Як каже Юлія: «Якщо, наприклад, собака сильно забруднить штани, то нічого страшного, бо вони коштували мені, скажімо, 7 гривень».
- Вибір: часто на секонді можна знайти щось унікальне (крім цього, є азарт щось справді там знайти).
- Свобода: у таких магазинах немає жодних вимог до того, як ви повинні виглядати, на відміну від різних брендових бутиків.
Де шукати?
«У Франківську дуже і дуже багато класно секондів. Знаю, що багато їх є в спальних районах, але я найчастіше купую в тих, що в центрі. Мої улюблені — мережа Планета Секонд-хенд, у них найбільш актуальний одяг та взуття».
Їхні магазини є на вулицях Орлика, Мазепи, Січових Стрільців та Незалежності.
«Окрім цього, я люблю ще секонд навпроти зупинки «Пошта» на Січових стрільців, там можна знайти дуже кльові речі для дому, різні пледи і килимки», — додає Юлія.
Ще варто завітати в Євромікс, що на вулиці Тичини (інший їхній магазин є на Хоткевича). Цей секонд розділений на два відділи: на вагу і з речами за окрему ціну (часом високу). Але в них бувають сезонні знижки. Що там можна знайти, крім одягу: товари для дітей, нові постільні комплекти, рушники, листівки, різні речі для дому.
Скільки це коштує і як шукати класні речі?
«Абсолютно все залежить від випадку. Часом можна знайти щось супер круте за 10-15 гривень. У мене, наприклад, є дощовик, який я люблю всім серцем: дістався він мені за якихось 17 гривень, а якість і користь його просто неоціненна», — каже Юлія.
«Але, звісно, якщо прийти в дні завозу і вибирати взуття, то потрібно розуміти, що ціна буде не менше 200 гривень. Якщо це зимове чи осіннє взуття, то, можливо, і 500. Нещодавно мені трапились дуже класні нові гумаки з гусаками, які коштували 485 грн — я їх не взяла, бо, як на мене, це дорого для секонду», — вважає вона.
Загалом, якщо ви хочете зекономити, то:
- обирайте не сезонні речі — так можна набрати чимало одягу приблизно на 200 грн;
- приходьте часто: в секонди варто ходити в різні дні і в різні місця, так більше шансів знайти щось класне.
Як сходити на секонд і справді знайти щось вартісне?
- Шукайте компанію.
Якщо раптом хочеться знайти круті речі, але ви не розумієте, з чого починати, підіть з кимось, хто вже в цьому розуміється і часто ходить по секондах.
- Не очікуйте забагато.
Не факт, що омріяна сукня, сорочка або светр за 20 грн знайдуться в першому ж магазині. Проте вони можуть чекати на вас в другому магазині (чи третьому) і коштувати 40 грн — треба просто їх знайти.
- Виділить час і наберіться терпіння.
Шопінг на секондах чимось нагадує полювання: він потребує бажання, часу та наполегливості. Купити річ в звичайній крамниці може бути швидше, тож якщо ви не готові витрачати кілька годин на пошуки своїх речей, то, можливо, секонди це не ваш варіант.
- Делегуйте.
Раптом що, є купа людей, які вміють шукати речі. А потім приводять одяг до ладу, фотографують і подають дорожче — таких профілів чимало в інстаграмі або на Shafa.ua. Тож якщо у вас не складається з шопінгом, делегуйте це тим, хто вже навчився це робити.