fbpx

Де вдягаються франківці: улюблені речі та де їх купляти в місті

Івано-Франківську (досі) бракує справжнього великого торгового центру, тож якщо ви любите моду, вибір у вас невеликий. Проте декому вдається знаходити класні речі. «Куфер» спробував дізнатись, як вони це роблять і де.

Соломія Бутковська

дизайнерка одягу

«Одяг для мене — як інструмент. В буденному житті це спосіб вираження настрою (наприклад, в лінивий день я не вилазитиму з бавовняної піжамної футболки і м’яких лосінок буду так йти і в магазин, і в ресторанчик. Чи під настрій від серіалу «Секс і Місто» хочеться сукенку з вирізом до пупа. У професійному це спосіб виглядати доречно до часу, місця і контексту.

Це все чарівно, якщо комфортно і є відвага вдягатись так, як хочеться», — каже Соломія.

Улюблені речі

Улюблених речей у Соломії багато наприклад, шовкове, з різними сюжетними вишивками кімоно (його вона купила на секонд-хенді, що на вул. Мельника).

«Воно справді вінтажне (бо люди часто плутають вінтаж і просто одяг з секонду). А ще різні чудернацькі туфлі. І сумочки. Загалом щось стильне, що досмачує образ», розповідає дівчина.

Де купляти

За її словами, вона дуже рідко купує одяг в магазинах, адже там важко знайти потрібну річ.

«Останнє дві пари джинсів в масмаркеті House. Але знову ж якість деніму разюча. Тому поділюся стоками та секондами, де можна знайти кльові речі, вінтаж і бренди (такі як Lacoste, Chanel, Prada): вінтажний джинс можна знайти у підвалі поруч Фуршету, і Єврошоп, що біля ринку, завжди радує чимось класним», радить дизайнерка.

Загалом, на думку Соломії Бутковської, Франківську бракує хорошого торгового центру в центрі міста, а також бракує шоурумів.

Андрій Сидорук

фотограф, модель

Улюблені речі

«Одяг має бути зручний, комфортний і красивий. Я не приділяю одягу велику увагу, але мені важливо виглядати красиво (в першу чергу для себе)», — вважає Андрій Сидорук.

«Не можу виділити якусь конкретну річ, але загалом люблю базові, однотонні речі, без яскравих принтів», — каже він.

Де купляти

«Немає конкретних місць, де я купую одяг. Як правило, це десь в поїздках за кордоном. Що стосується нашого міста, то стоки і секонди це крута перевага Франківська, бо немає брендових магазинів. А секонди ще й круто в плані екологічності», розповідає хлопець.

Проте, за його словами, щоб знайти гарну річ на секонді чи стоці потрібно добряче постаратися і витратити чимало часу.

«Може бути таке, що ти знайдеш класну річ одразу, а можеш перебрати багато вішаків, щоб знайти. Не вистачає магазинів, в який ти можеш прийти і точно знайти щось варте», каже Андрій.

Олеся Хмельовська

рестораторка

Улюблені речі

«Вже більше 10 років в моєму гардеробі тільки сукні та дуже рідко спідниці. Плаття це супер зручно в плані економії коштів і часу. Не потрібно думати, чи поєднуються між собою верх і низ, годинами стояти перед шафою. Так само і в плані комфорту звісно, якщо це не якась супер обтисла сукня зі штучної дешевої тканини. Але я таких не ношу», каже Олеся Хмельовська.

Іншу частину гардеробу рестораторка підбирає вже до своїх суконь: плащі, піджаки, пальта, пуловери, капелюхи та взуття.

«Для мене одяг — не стільки про вираження своєї особистості, скільки про комфортне та легке буття, яке не відволікає від основного», — каже вона.

Де купляти

Олеся Хмельовська пояснює: дуже рідко орієнтується на швидкоплинну моду, бо це не екологічно та не економічно:

«В мене є дві сукні українського виробника Musthave ніжного блакитного кольору та крою в стилі «baby doll». З правильно поєднаними аксесуарами та взуттям вони актуальні завжди і щоразу коли я в них, то отримую компліменти. Також ніжно люблю пуховик в стилі blanket від Katsurinа: в нашу зиму тривалістю пів року він рятує від холоду і суперзручний».

Під час пандемії був золотий час для шопінгу онлайн: магазини в Instagram, Asos, Reserved. Проте улюблене місце у Франківську «911», що на вулиці Франка.

«Там є чудовий вибір суконь і постійно нові колекції. А в більшості я купую одяг в подорожах замість сувенірів. Люблю дивитись на сумку чи капелюх і одразу згадувати поїздку. Загалом, видається, що Франківськ готовий до великого торгового центру, з одягом, взуттям і аксесуарами, у центрі. Це було б дуже зручно, коли все необхідне поруч і в пішохідній доступності. Крім того, бракує класних крамниць з ретро одягом та біжутерією, мене таке дуже надихало в Центральній Європі», каже Олеся.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: