fbpx

По інший бік ідей. Нотатки з франківського TEDx

Нотатки координаторки «Куфера» Софії Дейчаківської про пошук натхнення, відповідальність і боротьбу зі страхом.

Цього року конференція ТЕDх IvanoFrankivsk відбулася 15 червня і мала тему: Інший бік. Не лякайтесь, у вас все окей з календарем. Це я людина, яка довго й повільно рефлексує. Тому ці нотатки з’являються тільки зараз. 

ТЕDх у Франківську відбувається вже вп’яте. І за моїми суб’єктивними враженнями, ця конференція була найякіснішою, як в організаційній складовій, так і в змістовному наповнені виступів.  

У цих нотатках не переоповідання виступів спікерів — їх ви зможете з часом побачити у відеозаписі у YouTube — а тези з виступів, які найбільше мені запам’яталися чи змусили замислитися.

Анна Бурлака

Мандрівниця, тревел-блогерка, тревел-консультантка 

Коли ми не знаємо, що попереду нас — нам страшно. Якщо ми боїмося, але робимо, то дізнаємося щось нове. А значить, ми ростемо.

Робота ніяк не впливає на подорожі, а подорожі дуже сильно впливають на роботу. Хороші ідеї, які стосуються роботи часто приходять у подорожах. 

Кожен день може бути епічним. 

Не обов’язково їхати в подорож, щоб знайти себе. Подорожі цього не гарантують. Але обов’язково робити те, що вас надихає, розвиває, дає можливість для реалізації. 

Робіть страшні для вас речі з людьми, з якими вам не страшно. Якщо вирішили подорожувати автостопом, то бажано це робити з тим, у кого є борода. Або якщо вона є у вас. 

Наталка Найда

Засновниця мануфактури Shuflia та студії Bukvica

Немає нічого небезпечнішого в світі за невдоволену людину, яка не має мрії.

Кожна мрія починається з того, що у людини чогось немає. 

Якщо задумали складний чи новий продукт, іншого шляху, як робити-тестувати-переробляти немає. Шукайте свій шлях. 

Люди зараз стали як ніколи могутні. Але ми досі не маємо уявлення, як з цією могутністю впоратися. Хочу сказати: дайте собі час. Відчуйте себе, відчуйте те, що ви робите, повірте в те, що ви робите. І тоді повірять у вас. 

Роман Шеремета

Професор Школи Менеджменту ім. Везерхеда університету Кейс Вестерн Резерв, науковий співробітник Економічного Наукового Інституту США та Всесвітньої Організації Праці

Усі теорії всього лише теорії. Навіть найочевидніші гіпотези треба намагатися спростовувати. Вони потребують тестувати. Бо теорія може бути помилковою.

Невдалі експерименти вчать нас тому, що не треба робити.

Ми можемо змінювати поведінку людей, нам потрібно навчитись тому, як правильно це робити.

Андрій Черніков

Керівник ІТ-компанії Lotatech, співвласник ресторанів Urban Space 100/500

Якщо вам щось не подобається, починайте шукати однодумців і змінюйте це.

У випадку конфлікту потрібно в першу чергу перестати сваритися, далі шукати й пропонувати рішення з позитивною сумою. 

Відповідальність — штука дуже неприємна. Але безвідповідальність страшна річ. Вона руйнує. Відповідальність, навіть якщо ви взяли на себе її за когось іншого, дає вам розвиватися.

Катерина Бабкіна

Письменниця, сценаристка, колумністка та журналістка

Натхнення не існує. Є стан ресурсу.

Стан ресурсу — стан, коли людина знаходиться на піднятті настрою, психічного і фізичного стану. Коли генерує ідеї й має сили їх реалізувати. 

Звідки береться стан ресурсу? Немає однакових людей, щоб дати єдиний рецепт. Але є набір факторів, які впливають на стан ресурсу:

  • нова інформація, цікавість;
  • ваш темп діяльності і зміна видів діяльності;
  • наявність позитивного прикладу;
  • відсутність страху і наявність підтримки;
  • це комфортні для вас умови діяльності;
  • відсутність фізичного дискомфорту;
  • когнітивний дисонанс і вихід з зони комфорту;
  • сублімація.

Варто спробувати пригадати, коли востаннє ви були у «натхненному» стані і проаналізувати що цьому передувало (де і з ким ви були, що робили, що їли, слухали, дивились і т.д.) й що відбувалося в процесі. Так можна зрозуміти, що вас «вмикає». 

Як показує практика, більшість умов, які нас вмикають, ми можемо самостійно собі забезпечити. Наприклад, якщо ви зрозуміли, що ваш стан ресурсу вмикається тоді, коли ви послухали лекцію чи поговорили з другом, то слухайте лекції і говоріть з другом. 

Машинка всередині нас, яка генерує для нас ресурс в першу чергу живить сама себе. Якщо її підживлювати, вона буде генерувати все більше і більше ресурсу.

 

Головне фото: TEDxIvanoFrankivsk

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: