Передивились всі серіали, але все ще хочете подивитись щось, окрім новин? Редакція «Куфера» зібрала для вас довгий список смішних та серйозних шоу, які ми дивимось і рекомендуємо вам.
Олександра Сосніна, фотографка, авторка рубрики «Куфер» на кухні
Nathan for You
Шоу Nathan For You важко втиснути в якийсь конкретний жанр. Воно межує між реаліті-шоу і комедійним серіалом, де ти не розумієш, що взагалі відбувається і чому.
А ще, я з тих людей, яким важко дивитися сцени, де за головного героя відверто соромно чи незручно — тому дивлюся шоу дуже дозовано, десь дві серії на місяць.
Nathan For You створив комік Натан Філдер: тут він грає маркетингового консультанта, який допомагає неуспішним бізнесам. Шоу сатиричне, й ідеї Натана, як правило, абсурдні, недолугі й дивні.
Наприклад, він пропонує фаст-фуд ресторану давати обіцянку відшкодувати кошти за бургер, якщо він не виявиться найсмачнішим у Лос-Анджелесі; радить рієлторам пропонувати спеціальну послугу — перевірку помешкань на привидів; пропонує дати можливість покупцям безкоштовно отримати телевізор, якщо вони пройдуть перешкоду з алігатором. Деякі з цих сатиричних рішень навіть потрапили у національні новини, де їх сприйняли серйозно — як у нас часом серйозно ставляться до новин на сайті UaReview.
Зараз, коли в час кризи багато підприємств шукають нові маркетингові підходи (не завжди вдалі), це шоу мені здається особливо актуальним: і щоб посміятися, і щоб подивитися, як робити точно не треба.
Марія Глушко, журналістка
Дуже люблю дивитись стендапи, тож добре, що є Netflix, де їх аж забагато. Вистачить, щоб зайняти не одні вихідні або порожні вечори.
Обов’язковими до перегляду є виступи американського коміка Дейва Шапела (Dave Chappelle), якого я вважаю справжнім профі у своєму жанрі. Він вміє просто, смішно і дотепно говорити про складне та й здається, що для Шапела нема меж і заборонених тем. Усі його виступи неймовірно структуровані, продумані, хоч й комік часто імпровізує та вступає в діалог із залом. А ще дуже потішає його ж реакція на власні жарти — одразу видно, коли людина отримує задоволення від того, що робить.
Мені складно обрати якийсь один улюблений виступ, принаймні лише на Netflix їх є два — The Age of Spin та Equanimity & The Bird Revelation.
Якщо ж ви не по стендапу, то зверніть увагу на іноземні вечірні шоу. На жаль, у нас формат late night show ніяк не представлений, можливо з часом це зміниться. Однак у США та Великобританії їх більше ніж треба. У своєму виборі можете відштовхуватися від улюблених зірок кіно, музики тощо або ж якщо маєте улюбленого ведучого — усе ще простіше.
Мої два фаворити це Saturday Night Live (SNL) і The Late Late Show із Джеймсом Корденом.
Перше — це переважно комедійні скетчі від акторів, коміків, митців на злобу дня та актуальні теми.
Тоді як шоу Кордена — більш класичний формат, де все зав’язано на ведучому. Плюс додані окремі ігри-конкурси, які тільки роблять все веселіше — наприклад, Spill Your Guts, де гість і ведучий відповідають на питання, але якщо не хочуть цього робити, то повинні з’їсти або випити щось максимально неприємне та гидке. Пробувати в реальному житті не хочеться, а от спостерігати весело.
Але я обираю це шоу через ведучого — мені подобається щира та невимушена манера, в якій Джеймс Корден веде програму, складається враження ніби не лише гості, але й ти сама, глядачка його давній друг/подруга і здається, сидиш на перших рядах у студії.
Роман Тихий, фотограф, більдредактор
Дядько Максим
Не знаю, чому, але, як виявилось, дивитись за роботою токаря, фрезерувальника, шліфувальника, [будь-яка інша професія] дуже «залипательно». І все це вміщається в одній людині. У нього є відео про ремонт та виготовлення деталей і навіть цілий серіал про відновлення станка часів Другої світової війни, який був привезений з Німеччини як трофей.
Але іноді він робить просто прикольні штуки, от як наприклад куб в кубі.
Або ось таку «цацку».
І все це приправлено особливим гумором.
AlphaCentauri
Український YouTube-канал про космос (але російською мовою). Тут є цікаві дайджести про відкриття та космічні новини.
Також вони проводять стріми запусків ракет, де пояснюють, що відбувається в деталях. Рекомендую всім хто цікавиться тематикою космосу.
Ольга Перехрест, головна редакторка
Queer Eye
Моє нове улюблене телешоу, яке можна подивитись на Netflix, поєднує в собі елементи програм, де героям змінюють зовнішній вигляд, програм про ремонти та програм, де вам допомагають змінити ваше життя на краще. А тепер уявіть, що це все робить одне шоу, яке має п’ятьох неординарних, яскравих і талановитих ведучих-експертів.
Фактично, це перезапуск однойменного шоу з 2000-х, яке йшло на американському телебаченні. Тільки там п’ятеро геїв змінювали життя виключно гетеросексуальних чоловіків (і заодно ненав’язливо говорили про толерантність), а у новій версії від Netflix фантастична п’ятірка (так, вони все ще гомосексуальні) змінює абсолютно різні життя: поліцейського, який голосував за Трампа; батька багатодітної родини; хлопця, який має наважитись на камінаут перед мачухою (адже не встиг розповісти про себе батькові); студентки, яка бореться зі змінами клімату; активістки місцевої церкви, яка любить і приймає у своєму домі абсолютно всіх.
Бо це шоу — про прийняття себе такими, якими ми є.
Перевага цього шоу, порівняно з іншиму — воно неймовірно добре. Усім героям нагадають, що вони — прекрасні і вартують усього хорошого, що з ними стається; що себе варто любити і давати близьким подбати про себе (я плакала майже на кожному випуску). Ну і заодно тут навчать готувати смачну їжу, додадуть фарб у помешкання і допоможуть відсвяткувати якусь визначну подію. Є цілих п’ять сезонів, щоби переконатись: приймати себе та інших у всьому різноманітті — прекрасно.
Say Yes to the dress
Замість того, щоб гортати весільні журнали (якщо ви або ваші подруги готуються до весілля), вмикайте це телешоу. Або вмикайте його, якщо вам завжди було цікаво дізнатись, що саме відбувається у весільних салонах.
Сюжет шоу дуже простий: героїні, їхні подруги та сім’ї обирають весільні сукні. Утім, якщо серед ваших знайомих є хоч одна людина, яка готувалась до весілля, ви знаєте, наскільки це непросто.
Тут буде все: сімейні драми, сльози, суперечки, обійми, зізнання в любові, пошуки, сумніви, вагання і дуже, дуже, дуже багато красивих суконь. Шоу починали знімати в нью-йоркському весільному салоні Kleinfiled, але згодом зняли не один сезон в різних містах США, а також у Великобританії (тому за нагоди можете попрактикувати вміння розрізняти англійські акценти).
І так, після цього шоу точно будете знати, як зрозуміти, що це — ідеальна сукня.
Too cute
Якщо в світі існує рай для журналістів, то після смерті вони мали б потрапляти в команду, яка готує це шоу на каналі Animal Planet. У медіа не існує нічого милішого: це історії про цуценят, кошенят та інших дитинчат. Тільки уявіть: хтось же шукає цих цуценят, знімає їх, пише текст для сюжетів і начитує його!
У цьому шоу дуже різні герої: хтось тільки вчиться нормально ходити, хтось конкурує з братами та сестрами за їжу, хтось вчиться пасти курей. А хтось просто милий — і цього достатньо.
Читайте також:
- Пропаганда, Єгипет та нормальні люди. 5 книжок на літо від редакції «Куфера»
- 14 серіалів, які «Куфер» радить подивитись під час карантину
- «Куфер» дивиться кіно. 7 фільмів, які вразили нашу редакцію
Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.