«Людина з табуретом» мав стати пригодницьким фільмом про подорожі мандрівника та режисера Леоніда Кантера, який у 2004 році вигадав просту, але безумну гру «З Табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів. Утім, життя змінило плани творців фільму.
Що це за фільм і чому його варто подивитись – написала Наталка Курсик для «Куфера».
1. Це єдиний показ на Прикарпатті
Документальний фільм «Людина з табуретом» вийшов у широкий прокат 21 лютого. Перед тим відбулися прем’єрні покази у Києві, Луцьку, Львові, Рівному, Житомирі, Харкові, Одесі та інших містах.
Франківські ж кінотеатри спершу відмовилися від прокату. Тоді ж з’явилася ініціатива небайдужих франківців запросити фільм до Франківська. Знайшли приміщення та узгодили дату. Це буде перший показ фільму у Франківську, на нього їдуть люди з сусідніх містечок, саме тому, будучи тут, не можна пропустити цей фільм.
2. Цей фільм змусить вас рухатися до своєї мрії
До подорожі з табуретами Леонід Кантер мав цілком звичайне життя. Працював над комерційними замовленнями у Києві. В якийсь момент він зрозумів, що хоче мандрувати, так і почалася історія з табуретами. Він вигадав гру, суть якої донести 4 табурети з київської кухні на береги 4 світових океанів. Фільм розповідає й показує про перебіг останньої експедиції до Тихого океану. 20 учасників з 5 країн, 33 долари і 33 центи, паспорт з візами, квиток на літак в один бік і одна мрія на всіх.
3. Фільм містить унікальні кадри з життя різних народів, племен і країн
На Карибських островах Леонід Кантер зустрівся з племенем Куна Яла. National Geographiс намагалося зняти матеріал про те, як живе це плем’я, проте їм воно не дозволило. Коли до племені прийшов Леонід, вони сказали, що мають відчуття, що він прославить Куна Ялу на цілий світ. Леонід Кантер пробув там кілька тижнів і працював разом з ними на бананових та кокосових плантаціях. Він фільмував химерні ритуали та мудрість давнього народу, що стало яскравим епізодом фільму.
4. Жанр фільму – документальна казка
Доньці Леоніда Кантера, Маґдалені, було лише 2 роки, коли вона відправилася у подорож через американські континенти. Маґдалена з мамою мали свій маршрут, вони збирали казки народів світу. У фільмі документальне відео поєднане з анімацією, яку створила студія RIDNI animation.
5. Ти побачиш світ очима Леоніда Кантера
Леонід Кантер, повернувшись додому після цієї мандрівки, заснував хутір «Обирок». Все найкраще, що побачив у світі, він втілив там. Хутір став улюбленим місцем для митців та активістів з усієї країни. Коли почалася війна з Росією, Леонід пішов захищати Україну. Під час війни він зняв документальні фільми: «Добровольці божої чоти» і «Міф». А 4 червня Леонід Кантер скоїв самогубство.
«Людина з табуретом» не дає відповідь на питання «чому», але дає розуміння, як далі жити нам.
6. Це не лише показ фільму, а й зустріч із його авторами
Думки і враження від фільму можна буде обговорити з його продюсеркою та близькою подругою Леоніда – Катериною Мізіною.
Модеруватиме цю розмову Юрій Андрухович.
7. Можна буде першим придбати книжку, якої ще немає в книгарнях
Видавництво «Люта справа» разом із Катериною Мізіною перевидало нову редакцію книжки «З табуретом до океану» Леоніда Кантера і Павла Солодька. Раніше вона виходила у видавництві «Фоліо».
Після перегляду фільму вам точно закортить дізнатися більше про пригоди, світогляд і життя Леоніда Кантер і саме в цій книжці ви зможете це знайти.