Кінець робочого тижня, попереду — довгі святкові вихідні. Але не міняймо планів: спершу обираємо події на суботу й неділю. До того ж, вони видаються дуже насиченими.
Але якщо ви плануєте втекти на всі три дні з Івано-Франківська — рекомендуємо наш ґайд з місцями поблизу міста, куди можна поїхати на прогулянку чи пікнік.
Субота, 15 червня
Бранч з митцем
Сошенко, 33 – це творчі майстерні післядипломної освіти Національної академії образотворчих мистецтв у Києві. Це двоповерховий особняк 1949 року, у якому ще з радянських часів були творчі студії для молодих художників – випускників художніх вузів. У 2012 році з’явилися плани нелегальної забудови території майстерень, але завдяки зусиллям активістів будинок вдалось відстояти. На Сошенко, 33 були художні виставки, воркшопи та обговорення, а також проект в рамках Київської бієнале сучасного мистецтва 2015 Київська школа та резиденції за програмою SWAP:UK/Ukraine.
За бранчем художники Анна Сороковая та Тарас Ковач розкажуть про досвід партисипації у контексті діяльності Сошенко 33, а також про історію цього місця.
Подія відбувається у рамках міжнародного урбаністичного фестивалю Сеанс Міського Сканування.
Кольоровий пробіг IF Color Run 2019
TEDxIvanoFrankivsk
П’ята конференція TEDxIvanoFrankivsk присвячена темі іншої сторони. Ділитись досвідом, надихати й мотивувати франківців будуть письменниця Катерина Бабкіна, доктор філософії та економіст Роман Шеремета, керівник ІТ-компанії Lotatech Андрій Черніков, волонтер Корпусу Миру США та працівник Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради Ерік Файн, співзасновниця БФ «Хребет» по роботі з людьми з інвалідністю Христина Сирова-Ковалишин, співредактори онлайн-видання MediaLab Людмила Смоляр і Отар Довженко, засновниця Shuflia, Bukvica і Дрібнота Наталка Найда, мандрівниця і тревел-консультантка Ганна Бурлака та інші.
Особливу увагу хочеться звернути на цьогорічних музичних учасників – гурт YUKO.
Придбати квиток можна за посиланням. Квитки коштують 600 грн.
Велоподорож Відкрита Галерея Міста
Не бачили ще всі франківські мурали? Можна сісти на велосипед і доєднатись до мистецької велопрогулянки.
Маршрут: вулиці Шпитальна — Галицька — Целевича — Тролейбусна — Пасічна — Німецьке озеро — Набережна — Довженка.
Темп руху — середній.
Після покатеньок плануються посиденьки в піцерії. Організаційний внесок для зацікавлених учасників — 50 грн з людини.
Detaliзація
Новий щорічний фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва Detaliзація. 24 години музики, 3 сцени, мистецька резиденція. Організовує формація Detali спільно з Rhythm Büro та Інша Освіта / Insha Osvita спільно з галереєю Асортиментна кімната.
Більше про фестиваль і культуру рейвів у Франківську «Куфер» писав цього тижня.
Перепустки доступні онлайн або можна буде купити на вході.
Неділя, 16 червня
Зустріч з Віталієм Портніковим
Презентація книжки «Дзвони Майдану». Модерує Юрій Андрухович.
Презентація книг Вахтанга Кіпіані
Презентація книг історика, журналіста, редактора видання «Історична правда», викладача магістерської програми з журналістики УКУ, засновника Музею-архіву преси – Вахтанга Кіпіані.
«Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР»
Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів.
«Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша»
Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.
Модератор – Тарас Зень.
Вистава Готель двох світів
Притча за мотивами п’єси Еріка-Емманюеля Шмітта.
Унаслідок фатальної недбалості Жюльєн Порталь, головний редактор престижного журналу, бабій та цинік, опиняється у предивному місці, мешканці якого зайняті одним: вони чекають відповіді.
Головне фото: Thomas Vimare