Якщо вам подобається американське свято містики й гарбузів — радійте, бо цього року вам буде куди піти у Франківську. На тижні буде кілька тематичних подій, що присвячені Геловіну: від вечірок до читань страшних історій.
Якщо вам не подобається Геловін, не переживайте — у нас є плани і для вас. Ходіть в театр, на презентацію спогадів про Лишегу, інтелектуальні квізи, розмову про репортаж чи виставки.
28 жовтня, понеділок
Творчий проєкт Катерини Ганейчук «Покрови»
«…людські стосунки повні знаків. Починаючи від світлофорів і закінчуючи жіночими сльозами. Ми передаємо інформацію жестами, мімікою. Посмішка при зустрічі, рукостискання — це знаки. В мистецтві знаком виступає і лінія, і колір: «червоне, то любов, а чорне…». Є знаки, що у всіх людей спільні. А є знаки, що зрозумілі лише представникам окремої групи: чи то покоління, чи то народу.
Є знаки, що важливі для самоідентифікації, для визначення себе в просторі та часі. Їх треба оберігати, щоб не втратити себе. Для мене вони живуть не тільки в гербах і буквах. Вони живуть у вишивці і ткацтві, старих іконах і, звичайно, в наших обрядових піснях і танцях. Це важливо для народу, який є, на моє переконання, частиною творчої складової людства», — описує свій проєкт авторка.
29 жовтня, вівторок
Презентація спогадів про Олега Лишегу «Полум'я відігріє пам'ять»
Книжка «Полум’я відігріє пам’ять… Спогади про Олега Лишегу» присвячена постаті одного з найбільш знакових та загадкових українських поетів ХХ ст. Спогади рідних, друзів, колег мозаїчно представляють цю видатну творчу особистість, дають змогу трохи краще зрозуміти його непросте життя й дивовижну поезію.
Постмодерна осінь
Розмова про постмодерн та письменницьку «Нову дегенерацію» з її творцями — Степаном Процюком та Іваном Ципердюком.
Лекція про особисту ефективність та розвиток
У сучасному житті кожен із нас прагне бути успішним та щасливим. Проте, не завжди виходить поєднувати ці дві важливі складові нашого життя одночасно. Ми або занадто фокусуємось на кар’єрі, або з головою поринаємо в особисте щастя.
Про те, як це все поєднати, розкажуть спікерки Школи бізнесу і менеджменту Ірина Боришкевич та Ірина П’ятничук.
Вхід вільний.
Гуцулка Ксеня. Мюзикл
За сюжетом, до Ворохти прибувають з США українські емігранти, щоб знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружитися з нею.
30 жовтня, середа
Запуск машини Precious Plastic IF
У Франківську запускають в роботу пластикопереробну машину, яка працює за технологією голландського дизайнера Дейва Хаккенса, засновника міжнародної спільноти Precious Plastic.
У цей десь можна буде почути, як створене обладнання буде використовуватися в майбутньому — і зразу перевірити, як воно працює. Прихопіть з собою пластикові кришечкі, аби своїми руками перетворити їх на пам’ятні та корисні дрібнички.
Любов до гробу. Комедія.
Вистава за п’єсою італійського драматурга Альдо Ніколаї.
Неймовірна жінка вміє наповнити життя чоловіка, якого кохає. Вона щедра, пристрасна. Вона віддає всю себе цілковито. Від неї нікуди не дітися. Якщо ви намагаєтеся бути терплячим, вас звинувачують у холодності. Якщо ви відмовчуєтеся у відповідь на провокації, то ви автоматично стаєте «безсердечним монстром, що зіпсував усе її життя». І боронь Боже сказати чого зайвого, тоді вже знайте — ця інформація тепер працює проти вас. Все, ви в пастці!
31 жовтня, четвер
Презентація аудіокниги «Дідо Иванчік»
Аудіокнига, зроблена давньою гуцульською. Тепер достатньо налаштувати слух, адже концентричні кола деревини зазвучать первовічними словами.
«…Дідо Иванчік є пам’ятником старої мови, якому немає рівного», писав про цю книжку письменник Станіслав Вінценз.
Новий український репортаж: презентація книжок про Бога та Туреччину
Спільна презентація двох нових репортажних книжок видавництва «Човен»: «Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії» Світлани Ославської та «Бог дивовижних людей та інших грішників» Марічки Паплаускайте. Це історії про «іншу Туреччину» та про «людей, які вірять у дива й невипадковості».
Вхід – вільний. До речі, модерує презентацію головна редакторка «Куфера» Ольга Перехрест.
Читайте також: На Схід через Захід. Як репортерка Світлана Ославська пірнає у Франківськ і досліджує Туреччину
Шабаш у бібліотеці: Книговін
Літературне святкування Геловіну: зі смаколиками, літературним квестом, читаннями моторошних уривків з книг та музикою.
Дрес-код — образ улюбленого книжково/(-ї) героя/героїні
Розмова «Цукерки або смерть! Обережно, Геловін»
Розмова за участі Остапа Українця та Ігоря Дунця.
День усіх святих не таке вже й «своє» свято для України, проте його відповідники є у всьому світі. Але зазвичай всі називають це свято «Геловіном». У цей день прийнято вшановувати мертвих, лякати друзів та знайомих, ну і, звісно, лякатися самим. Тому ця розмова буде про саму сутність жаху та горор-літературу.
Святковий квіз до Геловіну
Тематичний інтелектуально-розважальний квіз, присвячений Геловіну.
Зареєструвати свою команду можна за посиланням. У команді може бути до 10 учасників.
1 листопада, п’ятниця
Ukrainer. The Movie. Прем'єра в Івано-Франківську
«Ukraïner. The Movie» — історія про буденне життя однієї з найбільш невідомих країн європейського континенту. Фільм розповідає історії про героїв із різних куточків України, їхнє життя та побут, ремесла й мистецтво, цікаві ініціативи та культуру. Персонажі цієї стрічки не пов’язані між собою, їхні світи різні, утім, ця різність об’єднує країну. Фактично стрічка «Ukraïner. The Movie» покаже один день із життя України.
Вхід — вільний.
Кількість місць обмежена. Треба зареєструватись.
2 листопада, субота
Презентація книжки «Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи»
Книжка «Чарівні істоти українського міфу: домашні духи» Дари Корній відкриває дивовижний світ української демонології. Перед читачами постає великий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований письменницею.
Містичні читання «Станіславський НЕгеловін»
Альтернативна вечірка з літературою, музикою, перформансом, частуванням і привидами. Серед гостей: письменники Дара Корній, Остап Українець, Власта Власенко, Софія Сіренко, Олена Бучик.
Дрес-код: костюми у стилі українських містичних істот, ретро-стилі або косплей фентезійних персонажів.
У програмі: містичні читання від авторів, фотовиставка, перформанс від акторів драмтеатру, концерт, гарячі напої та почастунок.
Вхід вільний.
Концерт Арсена Мірзояна
Романтичний лірик Арсен Мірзоян презентує свій новий альбом Інгридієнт.
Квитки коштують 240-550 грн, купити їх можна онлайн.
Impreza-1989: 30 років по.
Бієнале «Імпреза» була найважливішою подією мистецького життя провінційного містечка у ХХ ст. (а можливо, й за всю його історію). Масштабна виставка, що виникла у часи змін політичних парадигм, на десятиліття вплинула на естетичну свідомість мешканців міста, спровокувала з’яву ряду артистичних явищ і продемонструвала можливості втілення незалежних ініціатив у найамбітніших форматах. «Імпреза» ставила завдання об’єднати, показати, зіставити, пропагувати сучасне світове мистецтво в Україні й українське на Заході, залучала ринкові механізми й дипломатію, бралася за наукову, літературну, поліграфічну діяльність, формування фондів і оперативних колекцій. Те, що на початках нагадувало авантюру, відбулося п’ять разів у вигляді щодворічних мистецьких оглядів й заклало підґрунтя для формування музею сучасного мистецтва.
На розмову про це Юрій Андрухович запрошує засновників події – Михайла Вітушинського, Ігора Панчишина, Миколу Яковину.
Trick Or Dance!
Суботня вечірка, що організовує львівська формація Night Ambassadors спільно з франківськими діджеями.
Гратимуть: Na31 (Detali), Roman Kapiy (Abend, Detali), Alex Pervukhin (N-A, Laconica), FAT8 (N-A), Oles Zoolini (Detali).
Вхід – 120-220 грн, купити квитки можна на сайті.
3 листопада, неділя
«Що? Де? Коли?»: Дев'яності
Тематичний турнір в форматі «Що? Де? Коли?» про артефакти та події 1990-х та все, що з ними пов’язано: талони на продукти, МММ, купони, реклама, оптові ринки, перші маршрутки тощо.
Вартість командної участі – 300 грн. Зареєструвати команду можна онлайн.
Джазовий Michael Jackson
Хіти легендарного Майкла Джексона та Стіві Вандера у виконанні кращих джазменів України.
Квитки коштують 120-390 грн, купити їх можна на сайті.
Головне фото: Night Ambassdors