fbpx

Концерт Vivienne Mort, стендап на заводі чи Ретро Круїз? Що цікавого буде у Франківську ...

Цей тиждень для Івано-Франківська складається з освіти, гумору та книжок. Або ні, не так: з музики, екскурсії на завод та шрифтів. А ще — з лекції про фемінітиви та історії Києва 1940-х.

«Куфер» готується до велозаїзду у стилі ретро, купує квитки на «Гуцулку Ксеню» і відкладає гроші на нові шрифти. 

Понеділок, 23 вересня

1

Презентація книжки Євгена Ліра «Степовий бог»

Хассара — це слово звучить, наче пісок, що скреготить на зубах. Безмежна руйнівна сила, яка існувала задовго до появи людства, знов прокидається серед порожніх степів. Та що про це може знати Сергій — чотирнадцятирічний хлопець, що волею випадку познайомився з дивакуватим відлюдником? Чи стане йому розуму лишитися осторонь, чи встоїть він перед спокусою рушити за спалахами химерного світла, що тут і там проймає Запропади-місто? І чи втримає Кам’яна Вежа натиск Великого Ніщо?
Усі відповіді — в серці Степового бога.

Євген Лір — автор збірки екзистенційного горору «Підземні ріки течуть» і перекладач не менш моторошних творів. Завдяки йому українською заговорили творець «Короля у Жовтому» Роберт Чемберс та Алістер Кровлі, «найжахливіша людина на світі». Мешкає у Мелітополі, пояснює цим фактом свою прив’язаність до жахів.

23 вересня, 16:00

книгарня Є, вул. Незалежності, 31

2

Презентація книжки Марини Гримич «Клавка»

Дія роману Марини Гримич «Клавка» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського.

Мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління.

Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника — між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту.

23 вересня, 18:30

книгарня Є, вул. Незалежності, 31

3

Хороші шрифти: де їх шукати і як поєднувати

Під час лекції ви дізнаєтеся про основи шрифтової класифікації та технології, з’ясуєте ключові аспекти і критерії вибору шрифтів, а також зорієнтуєтеся щодо сучасних можливостей пошуку, випробування та ліцензування шрифтів.

Ціна 200 грн. Зареєструватись можна за посиланням.

23 вересня, 18:30

Multimedia lab, вул. Академіка Сахарова, 23

4

Фемінітиви та мовна норма

Хочете більше дізнатись про фемінітиви і як їх використовувати? Приходьте на лекцію-бесіду про жіночий рід в українській мові, особливості його застосування (зокрема в назвах професій) та потребу використовувати мовні інструменти за призначенням від письменника та перекладача Остапа Українця.

«Куфер», до речі, підтримує фемінітиви — і ось наше пояснення, чому це важливо.

23 вересня, 19:00

ВДОМА, вул.Галицька, 29, 3 поверх

Вівторок, 24 вересня

5

Презентація книжки Юрія Луканова

Що відбувається зі свободою слова в Криму зараз та хто доноситиме правду про події на окупованому півострові після «зачистки» незалежних ЗМІ? Книга розповідає про боротьбу з журналістами і свободою слова під час окупації Криму і після незаконного приєднання півострова до Росії.

Автор – журналіст, який висвітлював події весни 2014 року і поділився своїми враженнями, а також зібрав свідчення численних журналістів і документи того періоду. У виданні міститься багато фотографій автора, а також героя книги Станіслава Юрченка й інших журналістів.

Разом з автором Юрієм Лукановим у презентації візьмуть участь герої книги – Сергій Мокрушин, кореспондент проєкту Радіо Свобода «Крим. Реалії» і більд-редактор сайту «Ґрати», ведучий «Крим. Реалії» Станіслав Юрченко.

24 вересня, 15:00

Підземний перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7

6

Шляхетні Мельодії: Віктор Морозов і ББ Галичина

Захоплююча, ностальгійна й розбишацька подорож у минуле разом із Віктором Морозовим і гуртом «ББ Галичина».

У першій частині концерту музиканти презентуватимуть новий альбом пісень, що складається з мелодійних шлягерів, від яких мліли серця міжвоєнного Львова. У другій частині концерту слухачів занурять у бешкетну атмосферу батярського Львова, як старого, так і сучасного.

Квитки коштують 200 грн, забронювати їх можна за телефонами: 050 433 27 90, 093 446 81 46 та 098 410 23 83.

24 вересня, 18:30

Палац Потоцьких, вул. Шпитальна, 5

Середа, 25 вересня

7

Вільний стендап

Вільний стендап — це вільний від форм, очікувань, сценарію та умовностей монолог, більше схожий на театральний перфоманс ніж на стендап.

Приходьте на вечора сміливої експериментальної комедії в вашому місті.

Вхід: 100 грн.

25 вересня, 20:00

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23 (конференц-зал)

Четвер, 26 вересня

8

Виставка «Таємні процесії речей» Ростислава Котерліна

Письменник та видавець Роман Малиновський так описує цю виставку:

«У повісті «Пригоди Тома Сойєра» Том і Беккі заблукали в печері. Зайшли надто далеко, повернули у випадкове відгалуження і опинились всередині монолітної структури, хтонічної і первісної.

Коли я розглядаю найновішу виставку Ростислава Котерліна, я уявляю себе Томом Сойєром, який йде темними печерами. Я відчуваю монолітність і могутність структури, яка мене оточує — кожна фотографія, як пласт. «Таємна процесія речей» цілісна, хтонічна і глибока. Об’єкти, які виникають на фотографіях, говорять з моїм підсвідомим (тим, в якому, згідно Гойї, народжуються страховиська).

Єдиний спосіб домінувати над ними — це осмислити».

Виставка триває до 7 жовтня

Галерея Детектор, вул. Академіка Сахарова, 23

П’ятниця, 27 вересня

9

Екскурсія на Промприлад.Реновація

Якщо ви (ну раптом) ще не були на Промприладі — можна сходити на екскурсію. Вам розкажуть не лише про пілотний поверх та успіхи проєкту, а й про те, що таке «імпакт», «ревіталізація» і співпрацю з легендарним Стенфордом.

Участь в екскурсії — за попередньою реєстрацією.

27 вересня, 16:00

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

Субота, 28 вересня

10

Vivienne Mort з вокальним квартетом

Продовження туру Vivienne Mort з вокальним квартетом. Як написала лідерка гурту Даніела Заюшкіна: дрес-код цієї зустрічі — чорно-білий.

Квитки коштують 350-500 грн — і їх залишилось мало.

28 вересня, 19:00

Івано-Франківська обласна філармонія, вул. Курбаса, 3

11

Благодійний концерт гурту із США Texas Country Boys

Texas Country Boys та Майкл Готт зіграють старе-добре кантрі на благодійному концерті.

Містян запрошують на сільські ритми музики з Техасу.

Вхід вільний.

28 вересня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Неділя, 29 вересня

12

Ретро Круїз

Приміряйте костюм-трійку, діставайте бабусин капелюшок і сідайте на велосипед — у місті відбудеться велозаїзд у стилі ретро. У програмі: велопарад, відвідування Палацу Потоцьких та музею міста, пікнік-чаювання у парку, джазове танцювальне шоу. Квитки коштують 200 грн, купити їх можна за посиланням

Що таке Ретро Круїз і як до нього підготуватись — читайте у нашому ґайді.

28 вересня, 11:00

старт — Палац Потоцьких

13

Мюзикл «Гуцулка Ксеня»

До Ворохти прибувають з США українські емігранти, щоб знайти молодому хлопцеві наречену в Карпатах. Батько заповідав йому мільйон доларів, але за умови, якщо він знайде на історичній батьківщині «свідому українку» і одружитися з нею.

29 вересня, 18:00

Франківський драмтеатр, вул. Незалежності, 42

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: