fbpx

Дизайн для всіх. Що робити на Design Village, якщо ви — не дизайнер

Франківську дуже пощастило: саме тут відбувається щорічний, найбільший на Західній Україні, фестиваль дизайну. Черговий Design Village відкриється вже наступної п’ятниці, 11 жовтня. Вхід на лекторій фестивалю, який відбудеться 12 жовтня — платний. Але протягом трьох днів у місті відбуватиметься чимало виставок, лекцій та майстер-класів, участь в яких безкоштовна — і які можуть бути цікавими не лише дизайнерам. 

«Куфер» разом з командою Design Village уклав путівник безкоштовною програмою фестивалю.

10 жовтня

1

Лекція про майбутнє українського дизайну

Ярослав Белінський — дизайнер, спеціаліст з брендингу та візуальних комунікацій. Засновник та голова Асоціації Design for Ukraine.

Ярослав займається дослідженням візуальної культури та впливом дизайну на розвиток культури, економіку та креативні індустрії. Тема його публічної лекції: майбутнє українського дизайну та навіщо дизайну екосистема?

10 жовтня, 18:30

Urban Space 100, вул. Грушевського, 19

Субота, 11 жовтня

Читайте також: Дизайн і люди. Як у Франківську роблять найбільший в Західній Україні фестиваль дизайну

2

Виставка Марії Білінської «У пошуках сенсів»

Проявляти справжні емоції у сучасному світі стає дедалі важче, адже кожен може сховатись за віртуальними смайликами, лайками чи емоджі. А при живому спілкуванні люди контролюють свою міміку та мову.

Головною темою виставки є спроба показати справжні емоції за допомогою жестів-символів, які часом набувають й містичного змісту. А потужний зв‘язок між естампом, його створенням, та змістом (самим зображенням) відкриває цілу низку нових сенсів. Адже створення праці в техніці глибокого друку передбачає велику кількість процесів, де руки художника – це основний інструмент.

Виставка діє з 11 жовтня.

Галерея Детектор, Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

3

Виставка плакатів, присвячених пожежі у Соборі Паризької Богоматері

Після пожежі Собору Паризької Богоматері відомий український дизайнер-графік Микола Коваленко закликав дизайнерів, які працюють з плакатами, долучитись до флешмобу і створити роботу на цю тему. 

Загалом до акції долучилось близько 100 учасників зі всього світу. Найцікавіші роботи можна буде побачити у Франківську. 

Виставка діє з 11 жовтня

Палац Потоцьких, вул. Шпитальна, 5

Читайте також: Чому логотип не зробить всіх щасливими? Пояснює дизайнерська студія з Франківська

13 жовтня

4

Лекція «Що варто знати, створюючи ілюстрації для книжки, яка піде в тираж»

Робота художника — індивідуальна, художник — деміург, який всередині кожної ілюстрації/ роботи, формує всесвіт, сплітаючи композицію, техніку і фантазію. Але як бути, коли ілюстратор працює над комплексним проєктом, а ілюстрація — лише частина цілого? І продукт, який ви створюєте, тиражний? Як вгамувати своє его в команді, де інший «гравці» взагалі не ілюстратори, а менеджери і письменники? Про організацію такої роботи — в лекції від засновника та головного редактора видавництва «Вавилонська бібліотека» Романа Малиновського.

Дізнатись трохи більше про видавництво та його видавця можна завдяки інтерв’ю «Куфера» з Романом.

13 жовтня, 12:00

Конференц-зал на Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

5

Лекція про (спів)творення книжок від видавничого дому ArtHuss

У видавництві життєвий цикл кожного проєкту завершується однаково — виходить книжка. Та хоч книжки здаються схожими, робота над ними щоразу інакша. Власне, дизайн для того й потрібен: зібрати купу різноманітного матеріалу так, аби усе це разом добре виглядало й працювало. А що, коли розпочати дизайн ще до того, як матеріали створено? Саме це створює найкращі умови для творчості — співпрацю під тиском!

Розповідатиме Микола Ковальчук, книжковий дизайнер у видавничому домі ArtHuss

13 жовтня, 12:45

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

6

Воркшоп від Crello

Crello – один з найулюбленіших інструментів усіх, кому потрібно часто і швидко створювати графічний контент для соцмереж, онлайн-реклами чи email-маркетингу. На Design Village команда розповість про те, як працювати з Crello та познайомить учасників з найцікавішим функціоналом платформи.

 

13 жовтня 10:00

Промприлад. Реновація, вул. Академіка Сахарова, 23

7

Виставка Yellow&Blue від клубу ілюстраторів Pictoric

Проєкт Yellow&Blue презентує цікаву, яскраву Україну. Через мову плакатів та ілюстрацій показані традиції, локації та особливості, які не просто знайти в туристичних довідниках: спальні райони міст, бабці біля під’їздів, маршрутки і заповнені пляжі, український степ, де вперше було приручено коня, трембіти та Карпати. 

Відкриття 13 жовтня о 14:00. Виставка діятиме до 20 жовтня.

площа Міцкевича

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: