Якщо цього тижня ви не пішли знов до школи і тому не знаєте, чим заповнити свій вільний час — ця підбірка для вас. Адже до Франківська повертається осінь, а разом з нею — нові виставки, лекторії, джазові концерти та інші зустрічі.
Понеділок, 2 вересня
Арт-проєкт Сергія Кирилова «Generic Code 2»
Арт-проект митця Сергія Кирилова (Маріуполь). У проєкті представлено живопис та скульптуру.
Вівторок, 3 вересня
Video 8 Poetry: Деталі Великого Діяння
Перша виставка оновленого галерейного простору.
Проєкт був створений під час перебування Олександри та Олександра Кроліковських на резиденції в рамках фестивалю Detaliзація.
Коливаючись між ностальгічним (аналогове відео, яке зазвичай є медіа родинних архівів) та футуристичним медіа, відеоінсталяція від імені штучного інтелекту майбутнього розповідає про структуру процесу трансформації, використовуючи алхімічні символи.
Абстрактність реальності. Виставка Ярослава Дідуха
Дебютна виставка Ярослава Дідуха у Підземному переході «Ваґабундо» (за сприяння ГО «Ініціатива ЦСМ»).
«…Малювати захоплено, багато, різноманітно й впевнено – ознака бажання поділитися власними рефлексіями про світобудову з іншими. Митець, створюючи візуальні імпресії за допомогою новітніх технологій – поєднує мануальну вправність з цифровими ефектами, що доповнюють палітру вражень. Перенесення досягнених результатів на полотно за допомогою плотера, художник завершує традиційний цикл картинотворення. (…) Експресивні візуальні образи перетворюються на полотні на прості, інколи скромні форми, які повільно відкривають розлогі сенси у незвичних просторах, реальність, що не піддається охопленню. Лишень переживанню. Мистецтво ніби переступає кордони картини, нагадуючи нам про символічний й міфологічний досвід сприйняття світу», – каже про цю виставку Анатолій Звіжинський.
Середа, 4 вересня
Сімейний бізнес — дім чи робота?
Про особливості сімейного бізнесу і його невидиму сторону розкажуть колекціонери, засновники сімейної компанії Дзиґа та сімейної Ресторації Мулярових Ірина Фіщук та Віталій Качкан.
Доповідачі поділяться власним досвідом, як прожити 20 років разом в офісі та вдома: на яких цінностях і основах будуються сімейні компанії та які виклики виникають; як поєднуються традиції та сучасний сімейний бізнес та чим може допомогти колекціонерство у цьому.
Лікей: Чи існує прогрес?
Минуле і майбутнє, ностальгія і футурологія, причина і наслідок. Чи є між ними зв’язок?
Дискусія після презентації відеоінсталяції Video 8 Poetry: Деталі Великого Діяння.
Для натхнення пропонують наступні питання:
Чи можна казати про історичний прогрес і розвиток людства? Чи може штучний інтелект створити власний наратив і стати справжнім історіографом? Чи боїмося ми змін і, якщо так, чому?
..і літературу: Стівен Пінкер. Просвітництво сьогодні. Аргументи на користь розуму, науки та прогресу; Карл Поппер. Злиденність історицизму.
Формат: два спікери, які читають основну літературу і вживаються у роль мислителя. Під час дискусії вони висловлюють (наскільки це можливо) думки свого персонажа, сперечаються з опонентом і дискутують з присутніми.
Виставка «Таємні процесії речей» Ростислава Котерліна
«Людина – міра всіх речей…» Ця Протагорова сентенція пояснює дуже багато. Водночас її еліптичність припускає також зворотний вислів про те, що «річ – міра всіх людей». Недарма заведено вважати, чим більш людина віддалена від речей, тим видатніша, масштабніша її постать. Однак поза цифровим і знаковим аспектами, нас все одно оточують тисячі й тисячі різноманітних речей, які не є відверто споживацькі. Вони течуть, проходять крізь нас або ж витають поруч з нами упродовж всього нашого життя. Щось іноді зникає безслідно, а щось залишається в культурі та історіях ‒ родинних, етнічних, національних, космологічних. Життя, течія речей, їхні процесії відбуваються значно довше у порівнянні з людьми. Археологічні знахідки відкривають для нас речі, що проіснували багато тисячоліть. Вони дихають тривалістю, випромінюють одночасно як дух часу, так і дух позачасовості. Вони непомітно вдихають нас і таємничо проникають у наші сутності, залишаючи ледь марковані рубці».
Четвер, 5 вересня
Метамодерн: новий світанок
Лекція від дуету Krolikowski Art.
Як можна охарактеризувати зміни, які сталися на наших очах протягом останніх 10-15 років у сферах мистецтва, політики, культури та філософії? Чому постмодерна домінанта іронії та відчуженості вичерпала себе та ми починаємо шукати нової щирості та нових модерних стратегій? Чому на термін «метамодернізм» «полюють» з різних боків — митці, філософи, академіки, бізнесмени та політики? Чим саме навколо нас визначається новий маркер сьогодення, маркер кордону між минулим та майбутнім?
Вхід вільний.
Навіщо їхати до Антарктиди, щоб написати книжку?
Світ — вже давно не біла пляма. Так ще колись думав сам Маркіян. Але чим більше цікавишся світом, тим більше виявляється, що загадок сотні, тисячі чи і мільйони. Всі загадки, так і знання про світ, так і процес пошуку — все стає джерелом натхнення для різної творчості. Маркіян Прохасько використовує його для написання книжки.
І тому він поїхав в експедицію до Антарктиди.
Модерує Роман Малиновський.
На_шапку/Ігор Михайлишин, Давня Ватага
Серія благодійних концертів на підтримку онкохворих дітей Івано-Франківська та Онкогематологічного відділення Івано-Франківської обласної дитячої лікарні.
Вхід вільний. Благодійна пожертва — за вашою спроможністю.
Для вас виступатимуть:
Ігор Михайлишин — Презентація книжки «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону “Донбас”» та сольний виступ на фортепіано.
Гурт «Давня ватага»
П’ятниця, 6 вересня
Майстерні Lokki: Більший результат. Дизайн і Бізнес
Практична майстерня з промислового дизайну від співзасновників дизайн бюро Hochu rayu, співзасновників ReZavod та команди розробників інтерактивної інформаційної системи LOKKI.
Мета зустрічі — розібратися в цілях створення промислового дизайну предметів, побрейнстормити, надихнутися, створити макети, а потім прототипи.
Програма триватиме 3 години.
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.
Субота, 7 вересня
Керамічна Майстерня
Воркшоп від художниці Наталії Зубан.
Випалена глина – один з перших штучних матеріалів, котрий створила людина. Способи її використання та обробки стали індикаторами рівня розвитку цивілізації.
Не зважаючи на тривалу історію, цей матеріал зберігає потенціал та відкриває нові можливості для художників, архітекторів та дизайнерів. Перш за все, тому що це пластичний, екологічно чистий матеріал, який можна використовувати для вторинної переробки.
Учасники воркшопу будуть максимально експериментувати з глиною, пройдуть всі етапи створення кераміки від формування об’єкту до випалу та отримання готового продукту.
Участь безкоштовна, але треба зареєструватись. Учасників школи відбиратимуть куратори за даними цієї анкети. Кількість місць обмежена.
7 вересня (субота) 12:00 – 16:00
8 вересня (неділя) 12:00 – 16:00
9 вересня (понеділок) 17:00 – 20:30
10 вересня (вівторок) 17:00 – 20:30
11 вересня (середа) 17:00 – 20:30
Відкритий Цех, вул. Академіка Сахарова, 23
Як щодо того, щоби сходити в гори? «Куфер» має підбірку з 13 маршрутів, кожен з яких цілком можна пройти за один день.
Неділя, 8 вересня
Шляхетні мельодії: JAZZ Mark Tokar Belveder sextet
Джазовий вечір просто неба у Палаці Потоцьких від зіркових гостей: Mark Tokar Belveder sextet.
Квитки коштують 200 грн, забронювати їх можна за телефонами: 095 401 18 08 та 098 410 23 83.
Головне фото: Providence Doucet