fbpx

Врятувати рядового стільця. Де у Франківську можна навчитися реставрувати старі ...

25-27 березня у Відкритому цеху «Парасолька», що на заводі «Промприлад», влаштували спільний ремонт заводських меблів. Фотографка «Куфера» Олеся Саєнко спробувала відновлювати старі речі на заводі Промприлад, зафіксувавши враження у візуальній історії. 

Повторне використання речей — явище для українців не нове. Багато хто може згадати своїх бабусь і дідусів, які «продовжують життя» предметів, яким, здавалося би, місце на смітнику. Нині світ повертається до цього підходу через концепцію свідомого та екологічного споживання.

«Ремонтне кафе» — це коли кожен охочий має змогу прийти і полагодити електричні чи механічні пристрої, меблі або одяг. До того ж це чудовий варіант дозвілля та спосіб знайти нових друзів.

У Івано-Франківську цей формат популяризують команди Відкритого цеху «Парасолька» та урбаністична платформа MetaLab.

Потрапити на майстер-клас міг будь-хто, незалежно від досвіду роботи з меблями. Зазвичай люди приходять заради нового досвіду, я ж пішла, бо отримую задоволення від ручної праці і з гордістю можу сказати: «Працювати на заводі — це круто!». В результаті в мене вийшов стильний столик.

Впродовж трьох днів майстер-класу ми знімали стару фарбу з дерев’яних та металевих меблів, шліфували, шпаклювали та наносили лак. Це все відбувалося під менторством майстрів, які також надавали необхідні інструменти.

Усі меблі були знайдені на території заводу і лишаться там служити людям.

Це не останній воркшоп у Відкритому цеху, тому слідкуйте за анонсами, меблів вистачить на усіх. Крім цього, згодом там можна буде відновлювати і свої речі.

Проєкт втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Garage Hub (Харків).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: