fbpx

Що тут росте? Які цікаві рослини можна побачити в Івано-Франківську

«Куфер» продовжує складати плани прогулянок Івано-Франківськом для тих, хто вже бачив в цьому місті все (або майже все). І поки тепло, радимо звернути увагу на цікаві рослини, екзотичні й не дуже, які можна знайти в нашому місті. Починати цю прогулянку варто з міського парку імені Тараса Шевченка, проте ним ми не обмежимось.

Що росте у парку?

Франківську взагалі пощастило з місцевою флорою, вважає архітекторка Анастасія Обрізків: чимало рослин, як от проліски, мускарики та підсніжники, які в інших містах можна зустріти лише в лісі чи поблизу нього, ростуть просто в місті. Проте найкраще зібрання росли можна знайти саме в міському парку — чимало з них ростуть тут століттями, адже колись на місці парку був справжній ліс.

Наприклад, біля дерев’яного павільйону в центрі парку, росте дуб, якому 306 років. Таких у парку всього є 11.

Біля центральної алеї є катальпа — їй 174 роки. Це не місцеве дерево, зазвичай воно росте у субтропіках, тож його тут хтось колись посадив, коли закладали парк.

Неподалік (навпроти золотого Тараса Шевченка) можна знайти тюльпанове дерево, якому 134 роки. Це ще один свідок колишнього парку: це дерево походить з Південної Америці і вважається родичем магнолії.

Ще одне рідкісне дерево для нашого краю — платан. Загалом у парку їх є кілька, але один з них має поважний вік — 134 роки.

На березі озера з качками росте біла акація, якій 137 років.

У парку також можна знайти одну з найбільш архаїчних рослин в світі — гінкго, який росте тут вже 138 років. Чим цікаві ці дерева: ця рослина практично не змінилась за сотні мільйонів років свого життя на землі. Крім цього, це єдиний нині живий представник «перехідної ланки» між папоротями й хвойними.

Неподалік від входу до парку росте одне з найстаріших тутешніх дерев — сосна Веймута, якій 222 роки. Попри те, що хвойні ліси досить типові для цієї місцевості, це ще одна екзотична гостя: ці сосни ростуть в Північній Америці. Її назва — на честь лорда Веймута, який привіз її насіння з Америки та почав розводити ці дерева в Англії на початку XVIII століття.

Єдине дерево з перелічених, що справді може почуватись у Франківську як вдома, це вільха чорна. Їй вже 178 років.

Де, окрім парку, у Франківську ростуть цікаві рослини?

  • віковий дуб (майже 400 років) на перехресті Маланюка та Кобилянської;
  • вікове дерево гінкго білоба (приблизно 200-300 років) на перехресті Василіянок та Богунської;
  • віковий дуб у дворі багатоквартирного будинку на вул. Академіка Гнатюка, 4;
  • віковий дуб (понад 280 років) на вулиці Матейки, 64;
  • сакури на вулиці Грушевського біля міської адміністрації, на вулиці Пилипа Орлика, на вулиці Незалежності біля готелю «Надія», а також у міському парку;
  • сливи Пісарді на вулиці Лесі Українки та біля обласної філармонії.

Як дбають про ці дерева?

Дерева-старожили потребують постійного огляду, каже директорка КП «Центр розвитку міста рекреації» Руслана Василюк.

«За стан дерев відповідає головний інженер. Немає точної періодичності, з якою ми оглядаємо рослини. Наприклад, я побачу на корі дерева шкідників — одразу реагуємо. Є речі, які візуально видно: старші дерева мають проблеми із дуплами, підгниванням кореневої системи. Шкідники на них не дуже впливають. А ось із молодими деревами навпаки — вони вразливі до грибків та появи шкідників», — розповідає Руслана Василюк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: