У Івано-Франківську облагородили центральний вхід на площу біля міського озера. «Куфер» разом з архітектором Андрієм Назаренком пояснює, що не так із оновленим виглядом території.
У Івано-Франківську облагородили центральний вхід на площу біля міського озера. «Куфер» разом з архітектором Андрієм Назаренком пояснює, що не так із оновленим виглядом території.
Що зробили?
Загалом роботи з облаштування території тривають вже давно (ми вже писали і про освітлення, і про доріжки). Один з останніх етапів — площа біля самого озера, поруч із парком. Як пояснює директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк, благоустроєм території довкола самого озера займався департамент житлово-комунального господарства, а центральною площею і територією — «Центр розвитку міста та рекреації».
При вході на площу ліквідували бокові сходи — замість них зробили пандуси для велосипедистів, мам з візками та людей з інвалідністю. Поруч встановили лавочки (їх зробили з дерев, які впали під час буревіїв).
«Хотіли зробити ще каскадний фонтан від верхньої сходинки до нижньої. Але загалом проєкт вийшов дорогий, і ми відклали цю ідею. Щоб додати родзинку до облагородження — зробили підсвітку у вигляді зоряного неба», — пояснює Руслана Василюк.
Що з цим не так?
За словами архітектора Андрія Назаренка, благоустрій площі біля озера має чимало недоліків:
- сходи варто було б промаркувати, щоб вони були помітнішими — для цього можна було б використати брукування іншого кольору, або темніші бордюри;
«При мені там розігнався хлопчик на самокаті і візуально не відрізнив пандус від сходового маршу. На щастя, встиг перескочити його», — наводить приклад архітектор.
- пандуси мали б бути пологіші — за нормативами, їхній нахил мав би бути не більше 8%, а тут близько 13-14 %.
А що ж зробили добре?
Але не все так погано. Наприклад, зробити лавки з дерева, яке впало в цьому ж парку — це і красиво, і екологічно.
«Варто було б встановити окрему таблицю, яка б висвітлювала цей важливий нюанс», — додає Андрій Назаренко.
Окрім цього, він відмічає дитячий майданчик, зроблений з дерева, та велодоріжку й бігову доріжку.
«Основний мінус, як на мене, це те, що в парку забагато людей. Може здатися, що це ознака вдалого благоустрою і популярності місця, але це оманливе враження. Якщо в парку настільки багато людей — це маркер того, що місту катастрофічно бракує парків», — вважає архітектор.
Скільки це коштувало?
Загалом на облагородження території витратили близько 1,5 мільйона гривень.