Через карантин 7 травня франківці вперше святкували День міста онлайн. Аби все ж не відмовлятись від атмосфери свята, міська адміністрація підготувала цілу програму офіційних заходів (до речі, не витративши на них жодної копійки з бюджету). Майже всі події транслювали на Facebook-сторінці міського голови та на різних місцевих телеканалах. Що ж, кореспондент та репортер «Куфера» відвідав кожну подію — і має що про це сказати.
Щоб пізнати мислення людей з департаменту культури, коли вони формують програму святкування дня міста, треба від нього відвернутись.
Мартін Гайдеггер
«Івано-Франківську — 358. 7 травня (четвер). Святкуємо з любов’ю в серці! Святкуємо онлайн!»
У переддень чергової річниці дня заснування міста я уважно вивчав програму святкування, яка відкривалась трьома службами божими. Та давайте зробимо вигляд, що їх в програмі не було, бо інакше ви б цей репортаж не прочитали.
Підхід до привітання з днем міста від міського голови Руслана Марцінківа був неординарним. Він використав промову Чарлі Чапліна зі стрічки «Великий Диктатор».
Хтось непривітно вигукне — плагіат, я ж відповім — головне, що від щирого серця.
Далі в програмі були концерт муніципального оркестру народної музики «Рапсодія» та вистава «Собака» від Нового театру. Звісно ж, я відвідав обидві події. Жага духовного збагачення манила мене. І не дарма: на біс «Рапсодія» виконала композицію ромсько-балканського оркестру Fanfare Ciocărlia.
Після театру самі ноги ведуть тебе на прогулянку, тож якраз стала в нагоді відеоподорож «Місто, повінчане з весною». Під час прогулянки бракувало свіжого повітря.
На прямому ефірі ОТБ Галичина пан мер розкривається з неочікуваної сторони — як прихильник музичного виконавця, продюсера та мислителя Юрія Бардаша.
Цей день ніяк не переставав дивувати, а попереду на жителів міста очікував ще один концерт. Гуцул-хуліган, без перебільшення, був хедлайнером свята.
Нічні кування — славна традиція міста, яку я також не міг оминути. Ковалі кували квітку едельвейс.
Що ж, це був найкращий день міста на моїй пам’яті.
Коли кажуть «хочеш зробити щось добре — зроби це сам», важливо уточнювати, що добре ти робиш передусім для себе.
Ось і програма святкування складається для себе, для своїх, для таких, як ти. Ну а щоб попіарити себе й свою сторінку, інколи не треба ні грошей з бюджету, ні смаку, ні здорового глузду. І навіть пандемія не перешкода.
Читайте також:
- Хрестоносці нетверезості. Ґонзо-репортаж з франківських генделиків
- Стати талісманом «Прикарпаття». Репортаж зі стадіону «Рух»
- Папір на вимогу. Ґонзо-репортаж з громадських туалетів Франківська
Якщо вам подобається наша робота — підтримайте «Куфер»!