fbpx

Намалюй мені купол. Як франківські скетчери малювали Центральний ринок

Скетчери — це художники та ілюстратори, аматори та професіонали, які малюють міський ландшафт — таким, яким його бачать. І франківські скетчери малюють Франківськ з дуже різних ракурсів. Нещодавно учасники спільноти Urban Sketchers IF вибралась малювати Центральний ринок — і розповіли Куферу, чому вони це роблять.

Стас Лейбюк

Круглий ринок цікавить мене архітектурою. Вона у нашому місті напевно одна  із домінуванням у формоутворенні є конструкції. Мені це дуже перегукується з архітектурним комплексом Мистецтва і науки інженера Калатрави у Валенсії.

Юлія Фомічова

Вже не перший рік точиться багато розмов про його реконструкцію, перебудову, хтось взагалі бажає його прибрати з центру. Для мене франківський ринок — це ціле місто в місті.

Люди роками працюють там, іноді — все життя. Для когось торгівля стала сімейною справою. Ринок — це своєрідна екосистема, яка надихає мене закарбувати його на пам‘ять в моїх замальовках.

Катерина Кондратьєва

У часи карантинних обмежень гостріше хочеться справжніх вражень — не через вікно транспорту чи екран телефону. Десь відгукується маніфест урбанскетчерів: ми малюємо життя малюнок за малюнком. І ринок одне з таких місць — про життя, в будь-якому місті чи країні. Він іноді яскравий, колоритний, гучний, а іноді буденний та непоказний.

Мілена Вітровська

У мене до франківського Центрального ринку (саме до оцього, з куполом) особлива любов. Фотографувала і його, і людей в ньому, а тепер ще додались скетчі.

Там унікальна архітектура, цікаві шрифти, колоритні люди та насичені кольори. Я досі не вивчила всі входи і виходи, гублюсь інколи в тих підземних переходах, але завжди виходжу на емоціях (на різних причому).

Христина Дохняк

Ще з дитинства ринок у мене асоціювався з похмурістю і болотом, великою кількістю людей і шумом. Тож пропозицію поскетчити там я сприйняла трішки скептично.

Але вихід із зони комфорту допоміг подивитись на наш ринок з іншого ракурсу, побачити яскраві моменти в тому, що зазвичай сприймалося сірим і повсякденним.

Надя Петраш

Ринок для мене це щось таке, що асоціюється із Середньовіччям. Гамірно, людно, нерідко брудно, жодної субординації. Але попри це у цьому хаосі відчувається якийсь дуже чіткий порядок. Ніби всі ці сумбурні викрики, рухи, торгування і пошуки відбуваються по століттями викладених маршрутах. Ніби все те, що складає ринок, — окрема біосистема, мурашник під куполом, що живе по своїх порядках, відмежовано від цілого світу «поза». І все у цьому мурашнику взаємопов‘язано.

Скетчинг тим цікавішим був саме в цій локації, бо скетчери — це спостерігачі. А де ще можна спостерігати за життям у всіх його проявах, як не на ринку? Хто хоче зрозуміти, як живе місто, має піти на його ринок.

Фото: Юлія Фомічова, Христина Дохняк

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: