fbpx

Було й стало: як змінився франківський завод «Позитрон»

Від потужного підприємства на 10 тисяч працівників на місце для забудови: «Куфер» спостерігає, як змінився завод та зведений заради нього район.

Наприкінці 1970-х у Франківську починають розбудовувати околиці, зводячи нові мікрорайони. В одному з них, що охоплює сучасні вулиці Вовчинецьку, Стуса і Симоненка, мали оселитись працівники заводу «Позитрон».

Сам «Позитрон» відкрився у 1971. Завод займався розробками для оборонної галузі, але тут також робили калькулятори, телефони та промислове обладнання.

В кінці 1980-х там працювало близько 10 тисяч працівників. Його адміністративний корпус заводу (висока будівля у куті праворуч на першому фото) був першим тринадцятиповерховим будинком в місті. Неподалік працював і заводський Дім культури (блідо-жовта будівля ліворуч). Завдяки заводу цілий район довкола отримав назву Позитрон.

Але у 1990-х підприємство занепало. Врешті-решт будівлі заводу перейшли до нових власників. На місці колишнього Дому культури тепер працює ТРЦ «Велес», а територія біля головного корпусу забудовується (кажуть, зводять новий «Ашан»).

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

Фото: skyscrapercity.com, Куфер

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: