fbpx

Було й стало: як змінився Народний дім «Княгинин»

Громадська читальня, молитовний дім і незавершений ремонт для комунального театру: «Куфер» спостерігає, яким був і яким став народний дім «Княгинин».

Будівлю нинішнього Народного дому «Княгинин» (вул. Галицька, 86) звели у 1930-х роках на місці старої корчми. Тут мала працювати читальня «Просвіти». Гроші на будівництво збирали самі мешканці району.

1950-ті (фото: Андрій Шабунін) / 2019 (фото: Куфер)

Тут можна роздивитись фотографії краще:

Грошей вистачило лише на будівництво, але не на ремонт. Тож будівлю продали євангелістській церкві, яка влаштувала там дім молитви.

Як міг би виглядати народний дім (Репортер)

У 1952 році тут відкрили кінотеатр «Комсомолець». У 1990-х княгининський осередок «Просвіти» відновив свою роботу і за його зверненням будинок було перейменовано в «Народний дім «Княгинин».

2017. До реконструкції (фото: Галка)

У 2017 році у Народному домі почали капітальний ремонт. Тоді ж місто вирішило передати приміщення Новому театру, для чого були створені окремі проєкти з облаштування актового залу (технічне оснащення та інтер’єр).

Проєкт: N+K Architectvra

Наразі ремонтні роботи всередині призупинені.

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: