fbpx

Було й стало: як змінилась франківська вулиця Мельничука

«Куфер» спостерігає, як змінилась маленька вуличка біля «Білого дому», що колись вела до фортеці, а тепер опинилась між міською владою та громадським рестораном.

Вулиця Мельничука з’єднує вулицю Грушевського і східну сторону площі Ринок. Раніше ця вулиця називалась Вірменською, що не дивно: адже вела вона до Вірменської церкви (зараз більш відома як Голуба церква, або Кафедральний cобор Покрови Пресвятої Богородиці). До того ж, саме тут був один з входів до станиславівської фортеці — Вірменська хвіртка, яку розібрали разом із фортецею.

1905 рік. Поштівка з колекції Зеновія Жеребецького

Житловий будинок (на фото нижче, праворуч) розібрали, для того, щоб на початку 1970-х звести нову будівлю для обкому партії (зараз тут працює міська та обласна адміністрації). Жертвою цього будівництва став і монастирський сад (його видно на першому фото, що вгорі).

Будинок ліворуч — колишній будинок Союзу польських залізничників.

Вже у 1970-80-х роках вигляд вулиці змінився (фото внизу): будівля адміністрації вже є (це зрозуміло за гранітними бордюрами), а блакитна церква ще не блакита.

Одна з найбільш примітних будівель вулиці розташована на куті із вулицею Грушевського. До середини 1920-х тут був приватний сад, а потім цю ділянку купив «Союз польських залізничників», який звів собі тут будинок. Тут працювали члени організації, а частину приміщень здавали в оренду. Тут навіть працювало кафе.

У радянський час будівлю віддали військовим, які відкрили тут Будинок офіцерів. У 2004-му Будинок офіцерів продали приватній компанії, а у 2010-х тут відкрили обласне управління Ощадбанку. Зараз ця будівля відома тим, що тут працює громадський ресторан Urban Space 100.

Було й стало — це рубрика, де ми показуємо, як змінювався Івано-Франківськ на прикладі будівель, вулиць або районів міста.

Читайте також:

Дякуємо, що дочитали до кінця! Якщо вам сподобалось, то ви можете підтримати нас і допомогти «Куферу» робити більше матеріалів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: