Завдяки франківській галереї «Асортиментна кімната» у центрі Івано-Франківська з’явились цитати з культової книжки — «Аліса в Країні чудес». «Куфер» дізнався, хто саме це зробив, навіщо і до чого тут карантин.
Що це за проєкт?
Ідея «вписати» уривки з книжки «Аліса в Країні чудес» належить франківській художниці Марії Русінкевич та кураторці галереї «Асортиментна кімната» Анні Потьомкіній. Серія їхніх спільних робіт — це аркуші, на яких є уривки з книжки Льюїса Керрола та графічні ілюстрації. Анна працює над текстовою частиною проєкту, Марія — над візуальною.
При чому тут карантин?
Робота над проєктом почалась на самому початку карантину.
«Коли почався карантин, простір міста став таким незаповненим вакуумом, в якому з «живих» залишилися птахи (які повернулись в місто та чий спів наводив на думку про долюдські або постлюдські часи) та поліцейські патрулі.
Ця відсутність людського голосу та його ваги в місті заворожувала і турбувала. Нам захотілось наповнювати простір чимось, що змогло хоч і невербально, але комунікувати з його жителями», — пояснює співаторка проєкту Анна Потьомкіна.
Де їх можна побачити?
У різних помітних і не дуже куточках центру міста.
«Роботи ми залишаємо в міському просторі Івано-Франківська. Більшість локацій — не очевидні та дещо закриті від людського ока. Проте, якщо людина все-таки помічає роботу, складається відчуття «випадкової невипадковості» — якраз дуже в дусі «Аліси», — пояснює Анна Потьомкіна.
Навіщо це все?
За словами співаторки проєкту Анни Потьомкіної, ідея звернутись до Аліси виникла як іронія над абсурдністю того, що відбувалось і відбувається під час карантину. Це їхня з Марією Русінкевич мистецька спроба побудувати абсурд в квадраті:
«В книзі Аліса знаходиться в постійному тріпі, де вона пливе за течією, але водночас намагається не втратити себе в навколишньому абсурді. Ця філософія актуальна у будь-які часи, але в періоди пертурбацій відчувається ще більш гостро.
Водночас «Алісу» можна сприймати як «вброс» у цей хаос чогось щирого та безпосереднього. Когось можливо просто надихне перечитати книгу, і це теж прекрасно!».
І довго триватиме проєкт?
Наразі в середмісті розвісили лише частину постерів. Мисткині планують поступово розвішувати нові плакати.
«Вони висітимуть допоки місто матиме бажання з ними співіснувати, тобто поки хтось не здере», — каже Анна Потьомкіна.
Читайте також:
- Звуки міста. Як звучать вулиці середмістя Івано-Франківська
- Від конфронтації до сумніву: у чому сила й слабкість мистецтва (спів)участі
- Сенси у білому кубі. Як кураторка галереї Лілія Гоголь допомагає Франківську зрозуміти мистецтво
- Знову відкриті франківські галереї, онлайн-фестиваль джазу та інші добрі новини тижня
Якщо вам подобається наша робота — підтримайте «Куфер»!