fbpx

Як безпечно сходити в салон краси чи перукарню під час карантину?

Серед заходів пом’якшення карантину стало відкриття салонів краси. Для багатьох це був дуже очікуваний крок (адже 2 місяці ніде не можна було постригтись). Водночас це — додаткові контакти з людьми та додатковий ризик. «Куфер» пояснює, що можна зробити для власної безпеки, якщо ви не готові відкладати стрижку чи манікюр ще на кілька тижнів.

Чому це може бути небезпечно?

На відміну від магазинів (куди ви зайшли, не торкались нічого зайвого, швидко зробили свої покупки і пішли) чи літніх майданчиків (де ви перебуваєте на свіжому повітрі), йти до перукарні, салону краси чи в барбершоп під час карантину — не надто безпечне рішення. Бо:

  • ви перебуваєте в середньому 1 годину в невеликому приміщенні;
  • вас постійно торкається інша людина, яка, до того ж, за день контактує з багатьма іншими людьми;
  • для деяких процедур (стрижки чи гоління бороди) доведеться зняти маску.

Все перераховане — ідеальні умови для поширення вірусу. Тому якщо ви можете утриматись і походити з неідеальною стрижкою ще деякий час — зробіть це.

Які правила безпеки обов’язкові

Проте 11 травня салони відкрились, і тепер мають дотримуватись досить суворих правил безпеки, згідно з постановою головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

Для відвідувачів:

  • всі процедури — тільки за попереднім записом;
  • чекати своєї черги треба на вулиці і тримати дистанцію;
  • клієнтів одночасно може бути не більше 1 людини на 5 м² площі салону;
  • не можна сидіти і чекати друга/подругу, з яким ви прийшли за компанію (виняток — якщо ви супроводжуєте дітей, старшу людину або людину з інвалідністю; чекати треба в масці або респіраторі);
  • між клієнтами має бути не менше 1,5 дистанції.

Для працівників:

  • всім працівникам міряють температуру;
  • всі працюють у медичних масках (або респіраторах) та одноразових рукавичках;
  • після кожного відвідувача треба прибирати/дезінфікувати приміщення, зокрема всіх поверхонь, яких могла торкатись людина та інструменти багаторазового використання.

А також регулярно мити руки з милом, обробляти їх антисептиками та самоізолюватись у випадку симптомів ГРЗ.

Дизайнерська студія Nammi розробила оголошення, які можна роздрукувати і повісити в себе

Що я можу зробити ще?

Не знімайте маску. Документи ніяк не вказують, чи зобов’язані відвідувачі бути в масці, проте поки вона не заважає робити вам якісь процедури — не знімайте її.

Не торкайтесь нічого зайвого. Згідно з вже згаданою постановою салони мають прибрати з загального доступу журнали, рекламні брошури, цукерки тощо. Проте якщо ваша перукарня все ж вирішила подбати про затишок і пропонує вам щось почитати, то чемно відмовтесь.

Помийте руки. У салоні має бути вдосталь рідкого мила та одноразових рушників, тож ви цілком можете попросити скористатись ними перед початком процедури. Нагадуємо, що мило ефективніше за антисептики (хоча антисептики в салоні теж мають бути).

Перегляньте свої плани. Подумайте, чи справді вам потрібно записатись на всі ці багатогодинні процедури з догляду за обличчям, волоссям та руками саме зараз? Можливо, є сенс обмежитись чимось одним, до того ж, що змусить вас провести в кріслі якомога менше часу. Так ви трохи зменшите ризик захворіти (або передати хворобу).

Я можу обійтись без процедури, але хочу підтримати салон

Індустрія краси постраждала від карантину як і багато інших сфер послуг. Тому якщо ви думаєте сходити до свого барбера або майстрині з манікюру для того, щоб їх підтримати, ліпше подумайте про інший варіант. Це може бути:

  • купити в салоні подарунковий сертифікат;
  • оплатити якусь послугу наперед, щоб скористатись нею після карантину;
  • купити засоби для догляду.

Читайте також:

Якщо вам подобається наша робота — підтримайте «Куфер»!

Головне зображення: Crisis in Six Scenes (2016)

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також з цієї рубрики:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: